• Informacje na temat:

  historia królowej elżbiety ii

Artykuły na temat: historia królowej elżbiety ii
 • Netflix: Historia Elżbiety II w serialu "The Crown"

  Serial "The Crown" przedstawia historię królowej Elżbiety II (grana przez Claire Foy), która jako 25-latka stawia czoła temu, że wkrótce będzie rządzić najsłynniejszą monarchią świata i musi ułożyć(...) panowania królowej Elżbiety II, intryg, miłosnych historii i politycznych machinacji stojących za wydarzeniami, które ukształtowały drugą połowę dwudziestego wieku. Twórcami "The Crown" są scenarzysta Peter...

 • Kobieca wersja "Jak zostać królem"

  W "Jak zostać królem" poznaliście ich ojca, teraz czas, żeby podejrzeć, jak żyją księżniczki. Już 3 lipca w kinach "Randka z królową" - nowa komedia o brytyjskiej rodzinie królewskiej.

 • "The Crown": Role księcia Karola i Elżbiety obsadzone

  O’Connor zastąpi Juliana Baringa, a Bailey Victorię Hamilton. Serial "The Crown" przedstawia historię królowej Elżbiety II, która jako 25-latka stawia czoła temu, że wkrótce będzie rządzić najsłynniejszą monarchią świata. W trzeciej i czwartej odsłonie "The Crown" nastąpią, zgodnie z życzeniem twórców serialu, liczne zmiany obsadowe. I tak, w rolę Elżbiety II wcieli się Olivia Colman; w księcia...

 • Ogłoszenie tytułów polskich filmów na 55. KFF

  13 kwietnia zostały ogłoszone tytuły wszystkich polskich filmów, które zostaną pokazane w czasie 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Będą one brały udział w trzech konkursach: międzynarodowych dla filmów krótkometrażowych i dokumentalnych oraz konkursie polskim. Odbędą się także pokazy pozakonkursowe zatytułowane "Panorama filmu polskiego".

 • Netflix: Pierwsze zdjęcie Olivii Colman jako Elżbiety II w 3. sezonie "The Crown"

  Netflix udostępnił właśnie pierwsze zdjęcie Olivii Colman z trzeciej serii "The Crown". Oliva Colman wcieli się w rolę Elżbiety II w kolejnych dwóch odsłonach serialu.

 • Fotograficzna historia Queen

  "Killer Queen", dokładnie tak samo jak jeden z wielkich przebojów zespołu Queen, zatytułowana została książka zawierająca kilkaset zdjęć z różnych etapów kariery tej jedynej w swoim rodzaju grupy. Fotografie są autorstwa Micka Rocka. Premiera wydawnictwa została zaplanowana przez Genesis Publications na jesień.

 • Królowa Elżbieta II zniszczyła miłość siostry?

  ..., a wszystko za sprawą drobnego, ale znaczącego gestu, którego dopuściła się księżniczka właśnie podczas koronacji swojej siostry. Wykorzystując chwilowe zamieszanie przed przyjazdem Elżbiety do opactwa(...). Na drugi dzień o bulwersującym romansie siostry królowej mówiła już cała Wielka Brytania... Zarzucano Małgorzacie, że wdała się w związek z rozwodnikiem. W tamtych czasach było to bardzo źle widziane...

 • Steven Spielberg szlachcicem

  29 stycznia 2001 roku Steven Spielberg otrzyma tytuł szlachecki. W uroczystej ceremonii w ambasadzie Wielkiej Brytanii w Waszyngtonie udział weźmie najbliższa rodzina i przyjaciele, a celebrować ją będzie w imieniu królowej Elżbiety II, ambasador Wielkiej Brytanii w Stanach Zjednoczonych - sir Christopher Mayer.

 • Meghan Markle czeka sporo wyzwań! Nie chce zawieść królowej!

  Meghan Markle (36 l.) zadebiutowała u boku Królowej Elżbiety II (91 l.) w trakcie obchodów Dnia Wspólnoty Narodów. To był dla niej ważny sprawdzian, ale najtrudniejsze jeszcze przed nią.

 • Tajemnicza królowa Gibsona

  Jak już informowaliśmy, kolejnym filmem Mela Gibsona będzie obraz przybliżający postać Boudikki, wojowniczej królowej z czasów Imperium Rzymskiego. Film "Warrior" powstanie w należącej do Gibsona firmie Icon Prods. Obraz, który jest obecnie we wczesnej fazie przygotowań, już wzbudza kontrowersje.