• Informacje na temat:

  holland oskary

Artykuły na temat: holland oskary
 • Serialowy przewodnik

  ...mężczyzny odkryto też drugie ciało. Ofiarą jest gospodyni domowa Sheila Holland. Caine i jego ekipa sądzą, że oba morderstwa są ze sobą powiązane. "Hotel 52" odc.72 W recepcji melduje się ksiądz...

 • "Ida" największym sukcesem Łódź Film Commission

  "Ida" jest największym sukcesem Łódź Film Commission - instytucji, która w 2014 roku wsparła produkcję ok. 20 projektów filmowych: filmów fabularnych, dokumentalnych, reklam, programów telewizyjnych i projektów audiowizualnych. "Ida" otrzymała z ŁFC 120 tys. zł dotacji.

 • Najbardziej filmowe miasto Polski

  .... Co jest takiego magicznego w tym miejscu, że reżyserzy polscy (Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Stanisław Różewicz, Tadeusz Chmielewski, Tadeusz Konwicki, Janusz Morgenstern, Marek Piwowski...

 • INTERIA.PL na planie filmu Holland

  Agnieszka Holland pracuje obecnie w Łodzi nad swym nowym filmem "Ukryci". Na planie produkcji, której akcja rozgrywa się w czasach Holocaustu, był specjalny wysłannik INTERIA.PL.

 • Holland pokazała w USA "Gorejący krzew"

  Kraje Europy Wschodniej wciąż nie wykonały pracy przeanalizowania komunizmu; powstaje za mało filmów o tym okresie, w efekcie wiedza na świecie o tym regionie jest znikoma - mówiła Agnieszka Holland w Waszyngtonie, gdzie pokazała swoją nową produkcję "Gorejący krzew".

 • Holland wyreżyseruje pierwszy odcinek serialu o Eberhardzie Mocku

  Pisarz Marek Krajewski potwierdził, że pierwszy odcinek serialu o Eberhardzie Mocku - "Śmierć w Breslau" - wyreżyseruje Agnieszka Holland.

 • Aj dąt spik inglisz, czyli Holland i inni

  Czy "W ciemności" dołączy to takich obrazów, jak: "Osiem i pół", "Wojna i pokój", "Spaleni słońcem" czy "Życie na podsłuchu" i zostanie pierwszą polską produkcją wyróżnioną Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny?

 • VI Przegląd Filmów Czeskich i Słowackich "Kino na granicy" rozpoczął się we wtorek, 20 kwietnia, w kinach w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Gwiazdą imprezy jest Agnieszka Holland . Publiczność zobaczy siedem jej filmów. Prezentacjom towarzyszy konferencja pod tytułem "Kino Agnieszki Holland a tożsamość kultury europejskiej".

 • "W ciemności" w Kanadzie

  Na ekrany kin w Kanadzie wchodzi właśnie najnowszy film Agnieszki Holland "W ciemności". Obraz powstał w koprodukcji polsko-niemiecko-kanadyjskiej, co częściowo tłumaczy zainteresowanie nim tamtejszej publiczności.

 • "W ciemności": Prawie milion widzów

  - "W ciemności" Agnieszki Holland jest najchętniej oglądanym filmem 2012 r. Do tej pory obejrzało go w Polsce prawie milion widzów - informuje dystrybutor Kino Świat. Historia Polaka ratującego Żydów podczas II wojny światowej zbiera też pozytywne recenzje w USA.

Wideo na temat: holland oskary
 • W ciemności

  Katolik... grzesznik... drobny złodziejaszek... Leopold Socha, Polak ze Lwowa - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ich życie. Prawdziwą historię Leopolda Sochy i uratowanych przez niego Żydów opowiada przejmujący film Agnieszki Holland "W ciemności" -...

 • Janosik. Prawdziwa historia

  Zmysłowa, okrutna i pełna pasji, prawdziwa historia Juraja Janosika. Oparta na faktach opowieść o młodym zbójniku, którego krótkie i intensywne życie stało się legendą Młody góral Janosik, żołnierz powstańczej armii Rakoczego, podczas jednej z potyczek dostaje się w niewolę i zostaje wcielony do cesarskiej armii. Swoją służbę zaczyna w twierdzy w Bytczy, w której uwięziony jest słynny przywódca zbójników Tomasz Uhorczyk. Między dwoma góralami szybko nawiązuje się nić sympatii. Janosik pomaga...

 • Inny

  Mroczny thriller nawiązujący stylistyką do głośnego "Memento", wyprodukowany przez Alejandro Amenabara ("Inni", "W stronę morza"). Ofiara postrzału (Eduardo Noriega), po odzyskaniu świadomości, nie jest w stanie odróżnić rzeczywistości od koszmaru. Alejandro Amenabar, twórca najpopularniejszych i najwyżej ocenionych thrillerów paranormalnych ostatnich dwóch dekad - "Otwórz oczy" (pierwowzór hitu "Vanilla Sky" z Tomem Cruisem i Penelope Cruz) i "Inni" (z Nicole Kidman) - przedstawia...