• Informacje na temat:

  humphrey bogart aktor

Artykuły na temat: humphrey bogart aktor
 • Słynni laureaci i oscarowi rekordziści

  Vivien Leigh, Clark Gable, Marlon Brando, John Wayne oraz Meryl Streep i Jack Nicholson - m.in. ci aktorzy są na listach nagrodzonych złotymi statuetkami lub nominowanych do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej na przestrzeni lat.

 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Reklama z Bogartem

  Humphrey Bogart ( "Casablanca" , "Sokół maltański" , "Skarb Sierra Madre" ) należy do największych legend światowego kina. Choć aktor nie żyje od prawie 50 lat, producenci jedne z marki zegarków postanowili wykorzystać jego twarz w reklamie swoich produktów.

 • Wieczór z Humphrey'em Bogartem

  Niedzielę, 14 stycznia, stacja TCM przeznaczyła na wieczór filmowy z Humphrey'em Bogartem. Jest zatem okazja do obejrzenia takich perełek, jak "Skarb Sierra Madre" , "Casablanca" oraz "Droga do Marsylii".

 • Papierosy i "Casablanca"

  Aktor Rupert Everett zapowiedział niedawno, że pragnie zrealizować nową, współczesną wersję słynnego filmu Michaela Curtisa z 1942 roku - "Casablanca", w którym główne role zagrali wówczas Humphrey Bogart i Ingrid Bergman. Tymi planami zainteresował się amerykański związek miłośników tytoniu "Forest", który wyraził nadzieję, że Everett nie zrezygnuje ze scen, w których Rick, główny bohater, pali

 • Tom Cruise: Nowy Humphrey Bogart?

  Hollywoodzki gwiazdor Tom Cruise ( "Vanilla Sky" , "Mission: Impossible" , "Magnolia" ) został niedawno nazwany nowym Humphrey'em Bogartem. Tym mianem obdarzył go Steven Spielberg, który z aktorem pracował na planie swego ostatniego filmu, thrillera s-f "Raport mniejszości" .

 • Wielka rola Humphreya Bogarta

  Pił, palił, rozrabiał... Humphrey Bogart nie uczył się aktorstwa, ale stał się ikoną kina. O spojrzeniu, którym obdarzał Ingrid Bergman w "Casablance", marzy wiele kobiet. W ten weekend będziemy mogli sobie przypomnieć jego wielki kinowy przebój z 1941 roku, film "Sokół maltański".

 • Największe ikony XX wieku

  Marlon Brando ( "Ojciec chrzestny" , "Czas Apokalipsy" ), Charlie Chaplin ( "Dyktator" , "Dzisiejsze czasy" ) i Humphrey Bogart ( "Casablanca" , "Sokół Maltański" ) znaleźli się na liście ikon XX wieku, opracowanej w oparciu o głosy czytelników amerykańskiego branżowego magazynu "Variety". Pozycję pierwszą w zestawieniu zajęła grupa The Beatles, którą uznano za "ikonę stulecia".

 • DVD: "Nie jesteśmy aniołami"

  W czwartek, 8 grudnia, do sklepów oraz wypożyczalni trafiły dwie wersje komedii "Nie jesteśmy aniołami". W klasycznym hollywoodzkim filmie, w reżyserii Michaela Curtiza twórcy "Casablanki" , wystąpili Humphrey Bogart i Peter Ustinov. W remake'u Neila Jordana z 1989 roku w główne role wcielają się: Robert De Niro i Sean Pean.

 • Horror o zombie i "Casablanka"

  Rupert Everett, znany brytyjski aktor, korzystając ze swych niedawnych hollywoodzkich sukcesów chciałby zrealizować remake swych ulubionych filmów - słynnej "Casablanki" z Ingrid Bergman i Humphrey'em Bogartem oraz mało znanego włoskiego horroru o zombie "Dellamorte Dellamore".