• Informacje na temat:

  ian curtis zdjęcia

Artykuły na temat: ian curtis zdjęcia
 • Ian Curtis bohaterem filmu

  Tragiczne, zakończone samobójstwem życie Iana Curtisa, lidera formacji Joy Division, będzie tematem filmu, który powstanie w Stanach Zjednoczonych. W jednej z głównych ról wystąpi Moby, który wcieli się w postać muzycznego doradcy wokalisty.

 • Michel Stock, znany brytyjski reżyser, pracuje obecnie nad scenariuszem filmu "Transmission", opowiadającego historię życia Iana Curtisa, wokalisty i frontmana grupy Joy Division, który popełnił samobójstwo w 1980 roku. Film powstanie w oparciu o znaną biografię napisaną przez Deborah Curtis, wdowę po Ianie.

 • Joy Division: Manchester pamięta

  W przyszłą środę, 18 maja, minie 25. rocznica śmierci Iana Curtisa, wokalisty grupy Joy Division. Z tej okazji w Manchesterze, gdzie rozpoczęła się kariera legendarnej grupy, odbędą się specjalne uroczystości upamiętniające osobę Curtisa.

 • Joy Division: Będzie nowa muzyka

  Żyjący muzycy kultowej formacji Joy Division planują nagrać nowy album! Premierowe utwory manchesterskiej grupy zostaną stworzone specjalnie na potrzeby biograficznego filmu o zmarłym w 1980 roku śmiercią samobójczą Ianie Curtisie, wokaliście Joy Division.

 • "Wzgórze nadziei" nadzieją Brytyjczyków

  Filmy "Wzgórze nadziei" i "Władca Pierścieni: Powrót Króla" otrzymały najwięcej nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej - BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Obraz Brytyjczyka Anthony'ego Minghelli ma szansę na zwycięstwo w aż 13 kategoriach. Jedna nominacja mniej przypadła dziełu pochodzącego z Nowej Zelandii Petera Jacksona.

 • BAFTA 2002: Ogłoszono nominacje!

  Filmy "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" i "Moulin Rouge" zdominowały tegoroczne nominacje do nagród BAFTA, przyznawanych przez Brytyjską Akademię Filmową i Telewizyjną (British Academy Of Film And Television Arts). Oba tytuły uzyskały po trzynaście nominacji. Listę nominowanych ogłoszono w poniedziałek, 28 stycznia.

 • Jak hobbit został kibolem?

  Widzowie znają go przede wszystkim z roli Froda w trylogii "Władca pierścieni" Petera Jacksona, ale obchodzący w piątek, 28 stycznia, 30. urodziny Elijah Wood ma o wiele bogatszy i ciekawszy dorobek aktorski.

 • Oscarowa noc w INTERIA.PL!

  W sali Hollywood & Highland Kodak Theatre w Los Angeles rozpoczęła się 76. ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Faworytem rywalizacji o najważniejszą nagrodę światowego kina, jest film Petera Jacksona "Władca Pierścieni: Powrót Króla" . Film nominowany jest w aż 11 kategoriach! Zapraszamy na relację z uroczystości wręczenia Oscarów na stronach INTERIA.PL!