• Informacje na temat:

  ignacy

Artykuły na temat: ignacy
 • Ignacy Gogolewski: Śmierć żony była dla niego istnym ciosem

  Był czwartek, 16 marca 1978 roku. 47-letni Ignacy Gogolewski krzątał się po domu, szykując do wyjścia do teatru, grało radio. W pewnym momencie usłyszał, jak spiker podaje informację o katastrofie(...). Poznała go jeszcze na studiach na Uniwersytecie Warszawskim. Ignacy był po rozwodzie z aktorką Katarzyną Łaniewską i po kilku głośnych romansach, m.in. z Ireną Dziedzic, gwiazdą telewizji...

 • Ignacy Gogolewski: Małżeństwo mu nie służy!

  Ignacy Gogolewski, czyli niezapomniany Antek Boryna z "Chłopów", świętował w tym roku 60-lecie pracy artystycznej. 83-letni aktor żartuje, że nie chce jeszcze schodzić ze sceny, ale nie zamierza na niej... umrzeć!

 • Ignacy Gogolewski pogodził się z synem

  Ignacy Gogolewski 17 czerwca skończył 85 lat. Jako pierwszy życzenia złożył mu syn, z którym przez bardzo długi okres nie miał kontaktu.

 • Wznowieni "Poeci": Dodatkowo Tau i Ńemy

  Trudno dostępny album "Poeci" powróci na rynek 21 października w wersji 2CD z bonusami w wykonaniu takich raperów jak Tau i Ńemy.

 • Katarzyna Łaniewska i Ignacy Gogolewski: Radosna okazja do spotkania!

  Rozwiedli się ponad pół wieku temu, ale co było złe i smutne między nimi, minęło. Dziś Katarzyna Łaniewska (84 l.) i Ignacy Gogolewski (86 l.) cieszą się, bo ich rodzina wkrótce się powiększy!

 • Young Stars Festival 2015: Będzie druga edycja imprezy

  Wydarzenie odbędzie się 30 maja w poznańskiej hali Arena Festiwal.

 • Ignacy Gogolewski już po operacji. Lekarze wszczepili mu...

  ...zostawienia kolegów w potrzebie, a publiczności, która kupiła bilety, na lodzie. Aktor był tak zdeterminowany, że lekarze musieli ustąpić. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Pan Ignacy w końcu...

 • Pochowano Stanisława Mikulskiego

  Minister kultury, artyści i mieszkańcy Warszawy pożegnali w piątek Stanisława Mikulskiego, którego pogrzeb odbył się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. - Serialowy Kloss, grany przez tego aktora, uosabia bohaterstwo i odwagę - powiedziała Małgorzata Omilanowska.

 • Tego jeszcze nie było w polskim światku literackim. Ignacy Karpowicz (38 l.), laureat Paszportu Polityki za powieść "Ballady i romanse", oskarżył znaną feministkę Kingę Dunin (60 l.) o wykorzystywanie seksualne i gwałt!

 • "Hiszpanka": Spirytualistyczny thriller Łukasza Barczyka

  Na 23 stycznia 2015 zaplanowano premierę "Hiszpanki" Łukasza Barczyka. Dystrybutor obrazu zaprezentował właśnie zwiastun spirytualistycznego thrillera, którego tłem są wydarzenia powstania wielkopolskiego.

Zdjęcia na temat: ignacy
Wideo na temat: ignacy
 • "Na dobre i na złe": Muzyczne wspomnienia

  W 618. odcinku "Na dobre i na złe" Sylwię odwiedzi w szpitalu dawny kolega ze szkoły – Ignacy (w tej roli Maciej Wojdyła). Oboje zaczną wspominać lata, które spędzili razem w harcerstwie…

 • Hiszpanka

  Akcja "Hiszpanki" rozgrywa się w roku 1918, przed wybuchem powstania wielkopolskiego. Wśród bohaterów znajdą się jasnowidze, spirytyści oraz Ignacy Jan Paderewski.

 • "Barwy szczęścia" odcinki 1895-1899. Beata trafi do szpitala

  Beata (Anita Jancia - Prokopowicz) - po tym, jak Krzysztof (Daniel Misiewicz) rozbił auto na drzewie – zostanie ciężko ranna w głowę, a jej matka zginie na miejscu. Radecki będzie w szoku i ucieknie z miejsca wypadku. Tymczasem Darek (Andrzej Niemyt)... okłamie policję. Janicki oświadczy, że jest ojcem Grzesia (Grześ - Ignacy Prokopowicz) i weźmie chłopca do domu – tak, by malec nie trafił do

 • Hiszpanka

  Są filmy, które wymykają się definicjom, a o których wiadomo, że na zawsze zapiszą się w historii kinematografii. Takim filmem jest "Hiszpanka" w reżyserii Łukasza Barczyka. To megaprodukcja z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu - Powstaniu Wielkopolskim. Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo, czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy...

Dyskusje na temat: ignacy