• Informacje na temat:

  imelda staunton aktorka

Artykuły na temat: imelda staunton aktorka
 • BAFTA: "Ida" nominowana!

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego znalazła się wśród pięciu dzieł nominowanych do tegorocznej nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny - podaje w piątek, 9 stycznia, brytyjska prasa.

 • "Czarownica" na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD

  Zrealizowana z rozmachem mroczna baśń "Czarownica" - będąca wariacją na temat animowanej "Śpiącej królewny" - to jeden z największych tegorocznych przebojów wytwórni Walta Disneya. Obraz z Angeliną Jolie w roli tytułowej, który w kinach zarobił ponad 750 milionów dolarów, debiutuje 24 października na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films.

 • "Vera Drake" u boku Hilary Swank

  Imelda Staunton - zeszłoroczna nominowana do nagrody Oscara za rolę w filmie "Vera Drake" , wystąpi u boku zdobywczyni Oscara Hilary Swank ( "Za wszelką cenę" ) w filmie "Freedom Writers". Oparta na autentycznych wydarzeniach historia koncentruje się na postaci nauczycielki (Swank), która trafia do wyjątkowo rozwydrzonej i zdemoralizowanej klasy nastolatków. Staunton zagra koleżankę Swank

 • Vera Drake w "Harrym Potterze"

  Brytyjska aktorka Imelda Staunton ( "Zakochany Szekspir" , "Vera Drake" ) zagra rolę profesor Dolores Umbridge w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa". W piątej książce sagi J.K. Rowling profesor Umbridge przyjeżdża do Hogwartu, aby szpiegować Albusa Dumbledore'a oraz gnębić Harry'ego Pottera.

 • Europejskie Nagrody Filmowe: Laureaci

  "Gegen die Wand" ("Pod ścianą"), film Fatiha Akina o tureckich emigrantach w Niemczech, otrzymał Europejską Nagrodę Filmową za 2004 rok. Najlepszą aktorką Starego Kontynentu została Imelda Staunton ( "Vera Drake" ). W kategorii męskiej zwyciężył Javier Bardem ( "W stronę morza" ). Ceremonia rozdania nagród odbyła się w sobotę, 11 grudnia, w Barcelonie.

 • Laureaci Wenecji

  Film "Vera Drake" brytyjskiego reżysera Mike'a Leigh wygrał nieoczekiwanie 61. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Nagrody za najlepsze role otrzymali w sobotę, 11 września, na finałowej gali odtwórczyni Very Drake - Imelda Staunton z Wielkiej Brytanii oraz Hiszpan Javier Bardem za kreację w filmie "Mar adentro".

 • Nowy Jork nagradza filmowców

  Obraz "Sideways" Alexandra Payne'a ( "Schmidt" ) został uznany przez recenzentów zrzeszonych w organizacji New York Film Critics Online (NYFCO) za najlepszy film mijającego roku. Za najlepsze kreacje aktorskie uhonorowano Jamiego Foxxa ( "Ray" ) i Imeldę Staunton ("Vera Drake").

 • Video, DVD: "Vera Drake"

  W piątek, 24 czerwca, na video i DVD (do wypożyczenia) debiutuje przejmujący dramat Mike'a Leigh, "Vera Drake" - zdobywca Złotego Lwa i Nagrody dla Najlepszej Aktorki (Imelda Staunton) na MFF w Wenecji (2004).

 • Gildia Aktorów: Nominacje

  Gildia Aktorów Filmowych - SAG (Screen Actors' Guild) ujawniła we wtorek, 11 stycznia, nazwiska osób kandydujących do jej nagród za 2004 rok. Wśród nominowanych znaleźli się bohaterowie filmów: "The Aviator" , "Marzyciel" , "Za wszelką cenę" , "Ray" i "Bezdroża" .

 • BAFTA: Kaczmarek nominowany!

  Polski kompozytor Jan A.P. Kaczmarek został nominowany do nagród Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA) za muzykę do filmu "Marzyciel" . Nominacje zdominował "Aviator" , który walczy o nagrody aż w 14 kategoriach. Laureatów nagród BAFTA poznamy 12 lutego.