• Informacje na temat:

  instytut filmowy

Artykuły na temat: instytut filmowy
 • Zięć Bronisława Komorowskiego specjalistą ds. koprodukcji w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej?

  ..., szefowa Instytutu w tych latach (2016-2017), których dotyczy audyt.  "Nie sprawdzałam, czy ktoś w pracy zawiera małżeństwo" - tłumaczy Sroka i dodaje, że według jej wiedzy "nie było żadnych...

 • Wręczono filmowe nagrody PISF

  Kino Fenix w Łowiczu, DKF "Olbrzym" w Tarnowskich Górach, 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima w Krakowie oraz audycja "Filmoteka Polska" z Radia znad Wilii - znalazły się wśród tegorocznych laureatów Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przyznawanych za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji kina.

 • Jerzy Zelnik był współpracownikiem SB?! Znaleziono teczkę aktora w IPN

  W Instytucie Pamięci Narodowej odnaleziono teczkę pracy filmowego faraona Jerzego Zelnika (70 l.). Aktor na razie nie chce komentować sprawy.

 • "Ida" z Europejską Nagrodą Filmową?

  Najlepszy film, reżyser, aktorka i scenariusz - w tych kategoriach szanse na Europejskie Nagrody Filmowe ma "Ida" Pawła Pawlikowskiego. 27. gala "europejskich Oscarów" odbędzie się w sobotę, 13 grudnia, w Rydze. "Ida" jest wśród faworytów - uważa dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz.

 • "Złotopolscy": Nie będzie filmu o Annie Przybylskiej!

  ...przyznanego mu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i tym samym przyznał, że nie zamierza kontynuować pracy nad projektem, do realizacji którego przygotowywał się przez kilka lat. Swym filmem...

 • Europejskie Nagrody Filmowe: Sukces "Idy"!

  To wielki dzień dla twórców filmu "Ida" i całego polskiego kina! "Ida" otrzymała Europejską Nagrodę Filmową w kategoriach: najlepszy film, reżyseria, scenariusz oraz zdjęcia. Produkcji Pawła Pawlikowskiego swą nagrodę - People's Choice Award - przyznała również europejska publiczność. Ceremonia wręczenia tych prestiżowych wyróżnień odbyła się w sobotę, 13 grudnia, w Rydze.

 • Zmarła Danuta Szaflarska

  ...o medycynie, potem o handlu. Dopiero później, za namową kolegów, zdecydowała się na aktorstwo. Zdała do Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej. Po studiach rozpoczęła karierę artystyczną...

 • Festiwal Filmowy w Gdyni: To oni wybiorą filmy

  Znamy już skład zespołu selekcyjnego, który wybierze filmy do Konkursu Głównego i Konkursu "Inne spojrzenie" podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni.

 • Barbara Krafftówna: Trzy razy jej serce przebiły krwawe strzały

  Panna Honorata, ukochana Gustlika Jelenia. W serialu "Czterej pancerni i pies" pojawiła się w czterech odcinkach. To wystarczyło, by zawojowała serca widzów. I pozostała ulubioną postacią do dziś, mimo że upłynęły 52 lata! Gdy Barbara Krafftówna (89 l.) grała pokojówkę generała Wehrmachtu, miała 38 lat. Tyle, ile jej filmowy partner, czyli Franciszek Pieczka (90 l.). Była zakochana i wierzyła, że...

 • Powstaje publikacja na 40-lecie Festiwalu Filmowego w Gdyni

  Książkę, która będzie kompendium wiedzy o Festiwalu Filmowym w Gdyni, przygotowuje Stowarzyszenie Filmowców Polskich. W publikacji powstającej na 40-lecie imprezy znajdą się m.in. wszystkie dotychczasowe werdykty jury, dokumenty, zdjęcia i wspomnienia uczestników.

Zdjęcia na temat: instytut filmowy
Wideo na temat: instytut filmowy
 • Najlepsze seriale roku 2011

  Amerykański Instytut Filmowy stworzył zestawienie najlepszych seriali (oraz filmów) mijającego roku, oto propozycje: - "The Big C" - "Zakazane imperium" - "Breaking Bad" - "Glee" - "Mad Men" - "Współczesna rodzina" - "Temple Grandin" - "Pacyfik" - "Rockefeller Plaza 30" - "The Walking Dead"