• Informacje na temat:

  irena sendlerowa

Artykuły na temat: irena sendlerowa
 • Wiera Gran i dramatyczne koleje jej losu. Koszmar przy porodzie, śmierć syna, aresztowanie, mania...

  Sztuka" słuchała Irena Sendlerowa, ratująca żydowskie dzieci, która wspominała, że wszyscy podczas nich płakali.  Ale Wierę oklaskiwali też współpracownicy gestapo i ich informatorzy oraz żydowska służba...

 • "Opowieść o "Żegocie": Ostatni film z udziałem prof. Bartoszewskiego

  Film dokumentalny Zofii Kunert "Opowieść o "Żegocie" zostanie zaprezentowany premierowo w TVP1w paśmie "Oto historia". Ostatni film z udziałem prof. Władysława Bartoszewskiego zostanie wyemitowany w dniu jego pogrzebu 4 maja, o godz. 22.10.

 • Obcięli jedną trzecią budżetu!

  ...o historycznych postaciach, jak Irena Sendlerowa, ale o zwykłych ludziach. Wiele osób czekało na taką produkcję" - mówi Waldemar Krzystek. Telewizja publiczna tłumaczy, że serial wymyślili pracownicy TVP...

 • Film o Sendlerowej jesienią

  Światowa premiera amerykańskiego filmu fabularnego "The Courageous Heart of Irena Sendler" - "Odważne serce Ireny Sendler", o Polce, która uratowała 2 500 dzieci żydowskich z getta w Warszawie, odbędzie się 19 kwietnia w telewizji CBS o g. 21.

 • Film o Sendlerowej we wrześniu

  16 września zaplanowano polską premierę filmu "Dzieci Ireny Sendlerowej" w reżyserii Johna Kenta Harrisona, który także napisał scenariusz. Premiera odbędzie się równocześnie w Rzeszowie i Warszawie.

 • TVP nie chce filmu o Sendlerowej

  Film o Irenie Sendlerowej, którego premiera odbędzie się w amerykańskiej telewizji, miał być współfinansowany przez TVP. Teraz prezes Piotr Farfał nie chce podpisać umowy o koprodukcję.

 • Jolie zagra Irenę Sendlerową?

  W Hollywood ma powstać film o Irenie Sendlerowej, która uratowała z getta tysiące żydowskich dzieci. Bohaterkę ma zagrać Angelina Jolie.

 • Mieszane reakcje na film o Sendlerowej

  Film o Irenie Sendlerowej - Polce, która uratowała 2500 dzieci żydowskich z getta warszawskiego, doczekał się bardzo pozytywnej recenzji w "Wall Street Journal". Dla równowagi "New York Times" nie szczędzi filmowi Johna Kenta Harrisona krytycznych uwag.

 • Polska będzie koproducentem filmu o Irenie Sendlerowej, pomimo wycofania się Telewizji Polskiej - poinformowano na wczorajszej konferencji prasowej, zorganizowanej w warszawskim kinie Rejs. Film pod tytułem "Dzieci pani Ireny" trafi na ekrany polskich kin 31 sierpnia.

 • Skromna Anna Paquin

  Jest jedną z najmłodszych w historii zdobywczyń Oscara. W wieku 12 lat zagrała Florę, córkę niemej Ady McGrath (Holly Hunter) w "Fortepianie" i drzwi Hollywood stanęły przed nią otworem.

Zdjęcia na temat: irena sendlerowa
Wideo na temat: irena sendlerowa
 • Dzieci Ireny Sendlerowej

  Film oparty na książce Anny Mieszkowskiej "Matka dzieci Holocaustu" opowiada o działalności bohaterskiej Polki, Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej, wraz z grupą współpracowników zainicjowała szeroko zakrojoną akcję ratowania dzieci z warszawskiego getta. Film koncentruje się przede wszystkim na ukazaniu wkładu narodu polskiego w ratowanie Żydów. Pokazane są tam zarówno wątki współpracy Ireny z Radą Pomocy Żydom - Żegotą, jak i jej bliska relacja z Kościołem. Dzięki szeroko...

 • Jeszcze nie wieczór

  Pełnometrażowy debiut fabularny wybitnego dokumentalisty Jacka Bławuta ("Nienormalni", "Wojownik", "Born Dead"). Do Domu Aktora w Skolimowie przyjeżdża na rekonwalescencję gwiazdor kina i teatru Jerzy (Jan Nowicki). Przybycie niepoprawnego ekscentryka zakłóca ustabilizowane życie mieszkańców, tym bardziej, że Jerzy namawia ich do wspólnego wystawienia "Fausta" J. W. Goethego. Równocześnie flirtuje z Małgorzatą - zmysłową pracownicą ośrodka (Sonia Bohosiewicz). "Jeszcze nie wieczór" to film o...

 • Granice bólu

  W Hiszpanii trwa wojna domowa, w jednym z ośrodków grupka dzieci zostaje uwięziona przez naukowców. Żadne z nich nie odczuwa bólu, lekarze chcą "wyleczyć" ich, stosując straszliwe tortury.