• Informacje na temat:

  iwan andrzej

Artykuły na temat: iwan andrzej
 • Anna Nehrebecka i Andrzej Seweryn: Szansa na pojednanie?

  ...zaproszenie reżysera, Iwana Wyrypajewa. Ta wiadomość, nomen omen, dotarła do mnie za pośrednictwem Teatru Polskiego, z którego zostałam zwolniona w okresie, kiedy jego dyrektorem był i jest nadal Andrzej Seweryn - wyjaśniła aktorka w niedawno udzielonym wywiadzie. Gdy w 2010 r. Andrzej Seweryn (71 l.) objął stery Teatru Polskiego, wypowiedział pracę wielu artystom, którzy całe lata grali w tej placówce...

 • Gdynia 2014: "Archiwum grozy" na festiwalu

  "Archiwum grozy" to wyjątkowy przegląd polskich filmów, przygotowany przez organizatorów 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Widzowie będą mogli zobaczyć zapomniane już dzisiaj polskie horrory.

 • Samo życie

  Kacper rzuca się między Teresę a mierzącego do niej z pistoletu, Iwana. Pada strzał. Kacper zostaje ranny. Iwan chce dobić Szpunara, ale w tym momencie...

 • Pogrzeb Tadeusza Konwickiego

  Tadeusz Konwicki został w czwartek, 15 stycznia, pochowany na warszawskich Powązkach Wojskowych. "Żegnamy człowieka, który sam o sobie mówił, że zawsze był w drodze. Trochę tak jak całe jego pokolenie z Wilna" - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas pogrzebu pisarza.

 • Poranki znanych mężczyzn

  Co mężczyźni najchętniej robią o poranku? Piją czarną kawę, uprawiają sport, czytają poranną prasę i... golą się. Tak na to pytanie odpowiedzieli znani i przystojni polscy mężczyźni - Przemysław Saleta, Maciej Dowbor, Wojciech Medyński, Andrzej Młynarczyk, Rafał Cieszyński, Bożydar Iwanow oraz Maciej Kurzajewski.

 • Andrzej Łapicki kończy 85 lat

  Andrzej Łapicki - aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" Andrzeja Wajdy, kończy w środę, 11 listopada, 85 lat.

 • Wypadek pokrzyżował plany Łapickiego

  Andrzej Łapicki nie może odzyskać pełni sił po wypadku sprzed pół roku. "Gdyby nie Kamila, trudno by mu było znieść te niepowodzenia" - mówią znajomi.

 • Andrzej Łapicki: Ostatni z wielkich

  Andrzej Łapicki - aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" - nie żyje. Zmarł w sobotę, 21 lipca, nad ranem. Miał niespełna 88 lat.

 • Adam Nawałka - jaki jest prywatnie? Nieco więcej na temat trenera kadry zdradza jego żona!

  ...z warkoczami, koszykarce Wisły Kraków.  - Zawsze szukał tych najpiękniejszych. W oko wpadła mu Kaśka - wspomina Andrzej Iwan, wieloletni przyjaciel trenera i były piłkarz.  Dziewczyna promieniała uśmiechem(...) l.), ówczesnego wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.  - Pan Henryk przyjeżdżał z córką na zgrupowania - mówi Andrzej Iwan. - Chciał zeswatać Grażynę z Adamem.  Czytaj dalej na następnej stronie...

 • Największe role Andrzeja Łapickiego

  Zmarł Andrzej Łapicki - aktor i reżyser, pamiętny Pietuch w "Salcie" i Andrzej w "Jak daleko stąd, jak blisko" Tadeusza Konwickiego oraz Poeta w "Weselu" i reżyser we "Wszystko na sprzedaż" Andrzeja Wajdy.

Zdjęcia na temat: iwan andrzej