• Informacje na temat:

  iwona śledzińska-katarasińska

Artykuły na temat: iwona śledzińska-katarasińska
 • Trwają prace nad ustawą o kinematografii

  "Prace nad ustawą o kinematografii systematycznie się posuwają" - powiedziała w środę, 13 kwietnia, Iwona Śledzińska-Katarasińska, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Komisja już kolejny tydzień pracuje nad połączeniem rządowego i poselskiego projektu nowelizacji tej ustawy.

 • Ustawa o kinematografii: Bój w Sejmie

  Wniosek Antoniego Stryjewskiego (RKN) w imieniu Porozumienia Kół Prawicowych o odrzucenie projektu ustawy o kinematografii został uchylony w czwartek (5 maja) przez Sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu. Nie uwzględniono także poprawek Platformy Obywatelskiej, która krytykuje ustawę.

 • Co z cenzurą w TVP?

  Czy środowiska rządzące TVP zawarły niejawną umowę o nieporuszaniu problematyki historii PRL? Takie pytanie chciała zadać sejmowa komisja kultury i planowała zwrócić się w tej sprawie do KRRiT. Po czwartkowej godzinnej debacie posłowie odstąpili od projektu.

 • PISF: Na ratunek polskiej animacji

  PISF będzie dofinansowywać produkcję filmów animowanych do 70 proc. ich wartości - zapowiedziała szefowa Instytutu Agnieszka Odorowicz. Sejmowa komisja kultury dyskutowała w czwartek o stanie polskiej twórczości filmowej adresowanej do dzieci i młodzieży.

 • Spór wokół władz TVP

  Nie cichną polityczne komentarze po zmianach we władzach TVP. Szef KRRiT uważa, że jest to wewnętrzna sprawa spółki; medioznawcy uważają, że spory wokół TVP są niekorzystne dla mediów publicznych. Wiele wskazuje na to, że sprawę rozstrzygnie sąd.

 • Potępili TVP za Nergala

  Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu głosami PiS przyjęła w czwartek, 15 września, uchwałę potępiającą zarząd TVP m.in. za zatrudnienie w jednym z programów Adama Darskiego "Nergala". Podczas głosowania większość zasiadających w komisji posłów PO była nieobecna.

Wideo na temat: iwona śledzińska-katarasińska
 • Pod Mocnym Aniołem

  Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera "Drogówki", "Róży" i "Wesela" to wstrząsająca, choć nie pozbawiona humoru, opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego - i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem" (Nagroda Literacka NIKE 2001). Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie...

 • Pokaż kotku, co masz w środku

  Seria niefortunnych zdarzeń stawia na głowie życie dwóch mężczyzn – Andrzeja (Jacek Borusiński) i Zygmunta (Krzysztof Stelmaszyk). Ojciec Andrzeja (Marian Dziędziel) nagle postanawia ożenić się z tajemniczą nieznajomą (Grażyna Szapołowska), a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności. Andrzej, próbując desperacko odzyskać straconą fortunę, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę (Katarzyna Cynke) i... zakochuje się w niej od pierwszego uprowadzenia. Tymczasem Zygmunt musi zmierzyć się...