• Informacje na temat:

  jacek pilch

Artykuły na temat: jacek pilch
 • Serialowy przewodnik

  Danutę na kolację. odc.2255 Agnieszka informuje Marka, że zdecydowała się zostać w Polsce. Mężczyzna stwierdza, że to oznacza koniec ich związku. Jacek zwierza się Agacie ze swoich kłopotów finansowych(...) więzienia. odc.2 Dowgird, uwolniony przez wachmistrza Kacpra Pilcha, musi jak najszybciej opuścić Lecko. Rusza za nim pogoń. Tymczasem w miasteczku coraz więcej osób zostaje skazanych na śmierć...

 • Robert Więckiewicz nagrodzony na festiwalu w Tokio

  Robert Więckiewicz otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską na 27. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio. Wyróżniono go za postać Jurusia w filmie Wojciecha Smarzowskigo "Pod Mocnym Aniołem" na podstawie powieści Jerzego Pilcha.

 • Najważniejszy jest zawsze scenariusz

  Jerzego Pilcha. Wojtek narzucił sobie nieprawdopodobne tempo, ponieważ w kwietniu zakończyliśmy zdjęcia do filmu "7 dni". Świetne role Barta Topy, Jacka Braciaka, Eryka Lubosa, Marcina Dorocińskiego oraz...

 • Gdynia 2014: Złote Lwy dla filmu "Bogowie"

  Film Łukasza Palkowskiego "Bogowie" został nagrodzony Złotymi Lwami dla najlepszego polskiego filmu na zakończonym 39. festiwalu w Gdyni. Za najlepszych aktorów uznano Zofię Wichłacz i Tomasza Kota, za reżysera - Władysława Pasikowskiego za film "Jack Strong".

 • Smarzowski adaptuje Pilcha

  Na przełomie października i listopada ruszą zdjęcia do "Anioła", nowego projektu Wojciecha Smarzowskiego, adaptacji powieści Jerzego Pilcha "Pod mocnym aniołem".

 • W Krakowie premiera "Pod Mocnym Aniołem"

  Premiera "Pod Mocnym Aniołem", filmu wyreżyserowanego przez Wojciecha Smarzowskiego na podstawie powieści Jerzego Pilcha, odbyła się 10 stycznia w Krakowie. W tym też mieście powstawało większość zdjęć do tej produkcji.

 • Więckiewicz w "Aniele" Smarzowskiego

  Wojciech Smarzowski, na podstawie powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem", uhonorowanej Nagrodą Literacką Nike, wyreżyseruje film "Anioł". Główną rolę zagra Robert Więckiewicz - poinformował producent filmu, Jacek Rzehak.

 • "Anioł": Więckiewicz u Smarzowskiego

  Wojciech Smarzowski - reżyser filmowy, teatralny i scenarzysta - realizuje w Krakowie zdjęcia do filmu "Anioł", na podstawie powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem". Premiera produkcji planowana jest na początek 2014 roku.

 • Święta "Pod Mocnym Aniołem"

  Dystrybutor nowego filmu Wojtka Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem" zaprezentował specjalny, świąteczno-noworoczny zwiastun ekranizacji powieści Jerzego Pilcha. Obraz będzie można oglądać na ekranach kin od 17 stycznia 2014.

 • Wojciech Smarzowski: "Pod Mocnym Aniołem" to film o samotności

  17 stycznia do kin wchodzi film "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego, który jest adaptacją powieści Jerzego Pilcha. To historia pisarza zmagającego się z alkoholizmem. W roli głównej wystąpił Robert Więckiewicz.