• Informacje na temat:

  jack lemmon aktor

Artykuły na temat: jack lemmon aktor
 • "Na Wspólnej": Do filmu się nie nadaję

  Aktorem został właściwie przez przypadek. Gdyby w zakładach FSO nie było kółka aktorskiego, to podobnie jak większość mężczyzn z jego rodziny, byłby inżynierem.

 • Jack Lemmon nagrodzony

  Legendarny aktor amerykański Jack Lemmon otrzymał kolejną nagrodę za swe aktorskie osiągnięcia. We wtorek, 28 listopada, odebrał nagrodę imienia Spencera Tracy - za wybitny wkład w rozwój sztuki filmowej. Nagrodę wręczyła mu córka nieżyjącego aktora - Susie.

 • Jack Lemmon opuścił szpital

  W środę, 13 grudnia, informowaliśmy, że amerykański aktor Jack Lemmon przebywa w szpitalu w Los Angeles, gdzie przeszedł operację. Okazało się, że jeszcze tego samego dnia wieczorem 75-letni gwiazdor opuścił szpital i jak twierdzą jego przyjaciele - czuje się już całkiem dobrze.

 • Zmarł Jack Lemmon

  Jack Lemmon, słynny amerykański gwiazdor filmowy, zmarł w wieku 76 lat. Tę smutną informację podał w czwartek, 28 czerwca, Warren Cowan, rzecznik aktora. Powodem śmierci Lemmona były komplikacje związane z jego, długo utrzymywaną w tajemnicy, chorobą nowotworową. Legendarny aktor niezapomniane kreacje stworzył w filmach: "Pół żartem, pół serio" , "Garsoniera", "Chiński syndrom".

 • Jack Lemmon w szpitalu

  Legenda amerykańskiego kina, Jack Lemmon, mający na swym koncie role w filmach "Pół żartem, pół serio", "Garsoniera", "Chiński syndrom", "Glengarry Glen Ross", przebywa od kilku dni w centrum medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles. Aktor, który ukrywał, że od kilku miesięcy cierpi na nowotwór, przeszedł 10 grudnia poważny zabieg operacyjny.

 • Tony Curtis ponownie w "Pół żartem, pół serio"

  Kariera teatralna młodego Tony'ego Curtisa dopiero raczkowała, kiedy w końcu lat 40. porwał go Hollywood. Teraz 77-letni aktor ma drugą szansę na zostanie gwiazdą sceny. Tony Curtis gra bowiem w teatralnej wersji słynnego filmu Billy'ego Wildera z 1959 roku, "Pół żartem, pół serio" , w którym wystąpili także Marilyn Monroe i Jack Lemmon.

 • Aktorzy honorują Eastwooda

  Clint Eastwood zostanie trzydziestym dziewiątym laureatem nagrody za całokształt twórczości przyznawanej przez Gildię Aktorów Amerykańskich (SAG's Life Achievement Award). Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbędzie się podczas gali stowarzyszenia, zaplanowanej na marzec przyszłego roku.

 • AFF: Niekomercyjna Ameryka

  "Jack Goes Boating" czyli debiut reżyserski znanego aktora Philipa Seymoura Hoffmana oraz nowe dzieło Gusa Van Santa "Restless" - te m.in. tytuły znajdą się w programie 2. edycji American Film Festivalu, który w listopadzie odbędzie się we Wrocławiu.

 • Kiedy mężczyzna udaje kobietę

  Zrozumieć ją, to ... przebrać się za nią. Choćby pół żartem, pół serio. Co to znaczy być kobietą, najlepiej wiedzą aktorzy, którzy musieli włożyć szpilki, pomalować usta i przymierzyć obcisłą sukienkę. Z okazji Dnia Kobiet przypominamy najlepsze kinowe role kobiet... granych przez mężczyzn.

 • Debiut androida na Broadway'u

  Gwiazda "Szóstego zmysłu" czy android z "A.I. Sztuczna inteligencja" Stvena Spielberga, Haley Joel Osment zadebiutuje na Broadway'u.