• Informacje na temat:

  jagna z chłopów

Artykuły na temat: jagna z chłopów
 • Jagna Marczułajtis i Sebastian Kolasiński chcą zapomnieć o rozwodzie!

  To była jedna z najładniejszych par w polskim sporcie. Dziś Jagna Marczułajtis (37 l.) chce zapomnieć o małżeństwie z Sebastianem Kolasińskim...

 • Emilia Krakowska wspomina "Chłopów"

  Traktowałam tę powieść jako biblię naszych tradycji, obyczajów i kultury - mówi Emilia Krakowska, która w filmie "Chłopi", adaptacji prozy Władysława Reymonta, zagrała rolę Jagny. 13 listopada przypada 90. rocznica przyznania pisarzowi literackiej Nagrody Nobla.

 • Emilia Krakowska: Czy wystarczy jej taka miłość?

  Czy miłość w kwiecie wieku może być gorąca? Oczywiście, że tak! Najlepszym przykładem jest Emilia Krakowska (79 l.), czyli niezapomniana Jagna z "Chłopów", dla której każde spotkanie z ukochanym Sergiuszem to nieopisana radość.

 • "Chłopi" po rekonstrukcji w TVP

  We wtorek, 10 grudnia, w kinie Iluzjon odbyła się premiera zrekonstruowanego cyfrowo 4. odcinka serialu "Chłopi" w reżyserii Jana Rybkowskiego. Odcinek "Wesele", który został wybrany przez autora zdjęć, profesora Marka Nowickiego, zapoczątkował rekonstrukcję kolejnych.

 • "Chłopi": Wszystko to, co ludzkie w nas

  ...z nim na planie "Chłopów" aktorzy. Wspominają go jako życzliwego człowieka, wybitnego reżysera, perfekcjonistę, który z pietyzmem dbał o najmniejsze szczegóły. - Do jakiego stopnia dbano o realia...

 • Aleksandra Woźniak w "Plebanii"

  Do historii polskiego serialu jako najsłynniejsza Jagna przejdzie zapewne Emilia Krakowska ("Chłopi"). Aleksandra Woźniak żartuje, że w przeciwieństwie do reymontowskiej zmysłowej i namiętnej bohaterki jej Jagna z "Plebanii" należy raczej do tych nieśmiałych kobiet.

 • ​Kultowe seriale: Emilia Krakowska nie potrafi żyć w uczuciowym chłodzie

  Emilia Krakowska, czyli niezapomniana Jagna z "Chłopów" i Gitla z "Ziemi obiecanej", żartuje, że - choć ma już na swoim koncie cztery małżeństwa i kilka romansów - jej serce jest w stanie nieustającej gorączki. 79-letnia aktorka twierdzi, że gdyby znów "dopadła" ją miłość, wcale by się przed nią nie broniła!

 • "Jestem osobą kochliwą"

  Emilia Krakowska (68 lat), aktorka teatralna i filmowa, słynna odtwórczyni roli Jagny z ekranizacji "Chłopów", a ostatnio gwiazda popularnych seriali , m.in. "Na dobre i na złe" i "Pierwsza miłość", ma na swoim "koncie" czterech mężów, a nie jest wykluczone, iż zawrze związek małżeński po raz piąty.

 • Kultowe seriale: Iga Cembrzyńska i Emilia Krakowska przyjaźnią się już od studiów!

  Iga Cembrzyńska, czyli Benita von Henning ze "Stawki większej niż życie" i baronowa Antoinette Ziemlińska z serialu "Hotel Polanów i jego goście", doskonale pamięta swoje studenckie lata i... zupę z chleba, którą nauczyła ją przyrządzać najlepsza przyjaciółka, Emilia Krakowska, czyli niezapomniana Jagna z "Chłopów".

 • Grand Prix Sputnika dla "Córki"

  Kryminał "Córka" w reż yserii Aleksandra Kasatkina i Natalii Nazarowej uhonorowano Grand Prix zakończonego w niedzielę, 25 listopada, w Warszawie 6. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską". Nagrodzono także obrazy "Żyć" Wasilija Sigariewa i "Żyła sobie baba" Andrieja Smirnowa.

Wideo na temat: jagna z chłopów
 • Wilcze dzieci

  Niezwykła opowieść o matce chłopca i dziewczynki, okazjonalnie przemieniających się w wilki. Z kontynentalnego rozumienia mitu o człowieku-wilku Mamoru Hosoda bierze tylko metaforę dojrzewania. Ame i Yuki muszą określić własną tożsamość w plenerze japońskiej wsi namalowanej monetowską kreską. Mit o Likaonie jest im obcy, nikt nie testuje tu wszechwiedzy bogów, mordując przypadkowych gości. Za to Hosoda posiłkuje się nieznaną Europejczykom tradycją, w której chłopi składają ofiary wilkom...

 • Koń turyński

  "Koń turyński" Béli Tarra - ulubionego nowohoryzontowego twórcy i bohatera festiwalowej retrospektywy w 2004 roku - jest najbardziej zagadkowym filmem powstałym w ostatnim czasie. Nagrodzony na ostatnim festiwalu w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem, utrzymany w mrocznej atmosferze, film jest refleksją nad rozpadem świata. Autorem scenariusza został jak zwykle współpracownik i przyjaciel Tarra, pisarz, autor Szatańskiego tanga - László Krasznahorkai. Punktem wyjścia "Konia turyńskiego" jest...

Dyskusje na temat: jagna z chłopów