• Informacje na temat:

  jakub gierszał złote kaczki

Artykuły na temat: jakub gierszał złote kaczki
 • Złote Kaczki 2011 odleciały do...

  Miłość była wiodącym tematem tegorocznego plebiscytu Złote Kaczki. Oprócz nagród regulaminowych przyznano bowiem wyróżnienia specjalne dla najlepszego polskiego filmu o miłości oraz najlepszych(...) i najlepsza rola męska. W niemal wszystkich kategoriach zwyciężyła "Sala samobójców". Jan Komasa dostał Kaczkę za reżyserię i scenariusz, Radosław Ładczuk za zdjęcia, Jakub Gierszał za rolę męską. Roma...

 • Złote Kaczki dla "Sali samobójców"

  "Sala samobójców" w reż. Jana Komasy to zdaniem czytelników magazynu "Film", przyznających nagrody filmowe Złote Kaczki, najlepszy film sezonu 2010/2011. Ta produkcja otrzymała też Złote Kaczki w kategoriach: najlepsze zdjęcia, scenariusz i aktor.

 • Jakub Gierszał jak James Dean

  James Dean powrócił? Nie, to tylko Jakub Gierszał w scenie z filmu "Yuma" Piotr Mularuka...

 • Gierszał: Polska wyjdzie z grupy!

  Jego ulubiony zawodnik wszech czasów to Jürgen Klinsmann, z polskiej jedenastki najwyżej ceni sobie Roberta Lewandowskiego. Dylematy pojawiają się dopiero, gdy Jakub Gierszał musi wybierać między Wojciechem Szczęsnym a Przemysławem Tytoniem...

 • "Yuma": Opowiedzieć historię nastolatków

  Pokaz prasowy filmu "Yuma" w reżyserii Piotra Mularuka odbył się we wtorek w warszawskim kinie Kultura. W rolach głównych wystąpili Jakub Gierszał, Tomasz Kot, Katarzyna Figura i Helena Sujecka. Premiera filmu zaplanowana jest na 10 sierpnia.

 • Film polski 2011: Nagrody i wydarzenia

  Srebrny Niedźwiedź w Berlinie dla operatora Wojciecha Staronia, nominacja "W ciemności" Agnieszki Holland do nagrody Critics' Choice Movie Award oraz Złota Żaba na Plus Camerimage, przyznana Jolancie Dylewskiej to najważniejsze wyróżnienia dla polskich filmowców w 2011 roku.

 • Figura: Nie ma filmu bez miłości

  - Miłość powinna być wszędzie i zawsze. To jest największa wartość świata. Film bez miłości nie istnieje - przekonuje jedna z gwiazda polskiego kina, Katarzyna Figura.

 • Aktorskie odkrycia roku

  Niektórzy z nich są absolutnymi debiutantami, inni dopiero ostatnimi kreacjami aktorskimi zwrócili uwagę na swój nieprzeciętny talent. Przedstawiamy największe aktorskie odkrycia mijającego sezonu.