• Informacje na temat:

  james cagney aktor

Artykuły na temat: james cagney aktor
 • Po raz pierwszy w historii statuetka Oscara będzie licytowana przez Internet. Stacje Pax Television i IBidLive TV, będą równocześnie, na żywo, transmitować aukcję, przeprowadzaną w telewizji i sieci. Licytacja odbędzie się 27 września podczas programu "Auctionlive: The Treasures of James Cagney". Na sprzedaż wystawiono Oscara należącego do Jamesa Cagney'a. Aktor otrzymał go w 1942 roku za

 • "Battelfield Earth" - nowe wcielenie Travolty

  "Battelfield Earth", najnowszy film z udziałem Johna Travolty, jest opowieścią s-f, w której aktor gra kosmitę, przybywającego w roku 3000 na Ziemię, aby doprowadzić do jej zniszczenia. Gwiazdor prowadzi ogromną kampanię promocyjną i jest bardzo entuzjastycznie nastawiony do swojej nowej produkcji. Innego zdania jest amerykańska krytyka filmowa, która na filmie nie zostawiła "suchej nitki".

 • Znicz dla zmarłych filmowców

  Święto Zmarłych każdego roku sprawia, że wracamy wspomnieniami do tych, których już wśród nas nie ma. Środowisko filmowe straciło w ostatnich miesiącach m.in. takich artystów, jak aktor Eugeniusz Priwieziencew ( serial "Złotopolscy"), reżyser Zbigniew Kuźmiński czy Anne Bancroft, bohaterka kultowego filmu "Absolwent" .

 • Schwarzenegger: Mistrz filmowej pointy

  Brytyjscy fani kina wyłonili swoje ulubione kinowe powiedzonka. Bezkonkurencyjny okazał się Arnold Schwarzenegger - aż dwa cytaty jego filmowych postaci weszły do pierwszej dziesiątki. Co ciekawe, w zestawieniu znalazła się zaledwie jedna wypowiedź z angielskiego dzieła.

 • Gwiazdy wszech czasów

  Z okazji stulecia kina Amerykański Instytut Filmowy zorganizował cykl ankiet, mających wyłonić najważniejsze dokonania kinematografii. I tak powstały listy stu najlepszych thrillerów w historii kina i stu najzabawniejszych komedii XX wieku . Uczestników ankiet spytano również o niezapomniane filmowe gwiazdy i najlepsze filmy.

 • Gangsterzy wszech czasów

  W ankiecie na "najlepszych filmowych gangsterów wszech czasów", pierwsze miejsce zajął Don Vito Corleone, bohater "Ojca chrzestnego" Francisa Forda Coppoli. Postać tę brawurowo zagrał Marlon Brando. W rankingu, przygotowanym przez brytyjską sieć kin UCI, drugie miejsce przypadło w udziale... temu samemu bohaterowi, tylko w młodym wieku.

 • Zmarła Virginia Mayo

  Virginia Mayo, blondwłosa gwiazda wielu przebojowych filmów z lat 40. i 50. XX wieku, zmarła w poniedziałek, 17 stycznia, w wieku 84 lat, w domu starców, na przedmieściu Los Angeles - Thousand Oaks. Przyczyną zgonu było zapalenie płuc i zatrzymanie akcji serca.

 • Zdobywcy Oscarów

  W lutym stacja TCM zaprasza na cykl filmów nagrodzonych Oscarami. Można będzie zobaczyć m. in. takie perełki jak "Doktora Żywago", "2001: Odyseję kosmiczną", "Przeminęło z wiatrem" czy Parszywą dwunastkę".

 • Robert De Niro gwiazdą wszech czasów

  Robert De Niro został uznany za największą gwiazdę wszech czasów w ankiecie zorganizowanej przez witrynę FilmFour.com. dla fanów X muzy. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Al Pacino, który wyprzedził Kevina Spacey'a. Pierwszą kobietą na liście jest Jodie Foster, która uplasowała się na 23 miejscu.