• Informacje na temat:

  james dean olbrzym

Artykuły na temat: james dean olbrzym
 • Zmarła Elizabeth Taylor

  Instytut Filmowy (AFI). Najlepszy okres kariery zawodowej Taylor przypadł na lata 50. i 60. Wystąpiła wówczas m.in. w tak głośnych filmach, jak: "Olbrzym" George'a Stevensa (u boku Jamesa Deana...

 • Otwarto muzeum Jamesa Deana

  W mieście Gas, w stanie Indiana, otwarto niedawno muzeum poświęcone legendzie hollywoodzkiego kina - Jamesowi Deanowi ( "Buntownik bez powodu" , "Na wschód od Edenu", "Olbrzym" ). David Loehr, kurator muzeum, wierzy, iż The James Dean Memoral Gallery przyciągnie do miasta rzesze fanów aktora. Dean zginął w wieku 24 lat, kiedy jego kariera była w pełnym rozkwicie.

 • Miłosne listy Jamesa Deana

  Pisane odręcznie listy miłosne legendy kina, Jamesa Deana, do jego byłej dziewczyny znalazły nabywcę. Korespondencja słynnego aktora została sprzedana na aukcji w Londynie za 22,5 tysiąca funtów.

 • Batalia o Jamesa Deana

  Najwspanialsi hollywoodzcy gwiazdorzy rozpoczęli walkę o zagranie postaci Jamesa Deana, legendarnego aktora i najsłynniejszego buntownika lat 50. w filmie opowiadającym o jego krótkim i burzliwym życiu. Jak na razie do rywalizacji stanęli Leonardo DiCaprio, Brad Pitt i Matt Damon.

 • 50. rocznica śmierci Jamesa Deana

  W piątek, 30 września, mija 50. rocznica śmierci jednej z największych legend kina Jamesa Deana. Sławę przyniosła mu rola w filmie "Buntownik bez powodu" Nicholasa Raya. Aktor zginął tragicznie w wypadku samochodowym w wieku 24 lat.

 • Najwspanialsi w show-biznesie

  James Dean ( "Buntownik bez powodu" , "Na wschód od Edenu", "Olbrzym" ) został wybrany najwspanialszą postacią amerykańskiego show-biznesu wszech czasów. Na słynnego aktora zagłosowało ponad 2 tysiące osób.

 • "Buntownik bez powodu" - 45 lat później

  27 października minęło dokładnie 45 lat od premiery filmu Nicholasa Ray'a "Buntownik bez powodu", najsłynniejszego obrazu z udziałem Jamesa Deana. W rocznicę tego wydarzenia, w County Museum of Art w Los Angeles, odbył się uroczysty pokaz filmu, na który przybyło wielu aktorów, występujących w tej słynnej produkcji, m.in. Frank Mazzola, Corey Allen, Jack Ginnage, Dennis Hopper.

 • DVD: Legendarny James Dean

  W 2005 roku cały świat obchodzić będzie 50. rocznicę tragicznej śmierci aktora Jamesa Deana, który mimo niewielkiego dorobku do dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych twórców kina. Z tej okazji Warner Home Video przygotował unikalne edycje specjalne dwóch filmów z dorobku Deana, będące ozdobą kolekcji każdego miłośnika dobrego kina - obrazy "Na wschód od Edenu" i "Buntownik bez

 • Gdyby nie zginął, miałby dziś 80 lat

  James Dean obok Marilyn Monroe oraz Elvisa Presleya jest jedną z ikon amerykańskiej kultury popularnej. Zginął w wieku zaledwie 24 lat. Ten "Buntownik bez powodu" wpisał się w poczet nieśmiertelnych gwiazd kina. We wtorek, 8 lutego, przypada 80. rocznica urodzin aktora.

 • Przegląd filmów z Elizabeth Taylor

  "Kotka na gorącym blaszanym dachu", "Kleopatra", "Lassie wróć" - m.in. te tytuły znajdą się w programie przeglądu filmów z udziałem Elizabeth Taylor. W hołdzie zmarłej 23 marca artystce przegląd w warszawskim kinie Iluzjon organizuje Filmoteka Narodowa.