• Informacje na temat:

  james hetfield 2003

Artykuły na temat: james hetfield 2003
 • Metallica: Fani nagrali "St. Anger" na nowo

  Płyta "St. Anger" z 2003 roku to w opinii wielu fanów najgorszy album Metalliki. Trzej Amerykanie postanowili "poprawić" oryginał, nagrywając go ponownie.

 • Płyty, które rodziły się w wielkich bólach

  Często bywa tak, że wielkie albumy powstawały w bólach. Artyści mierzący się z kryzysem twórczym, katastrofy osobiste, klęski żywiołowe, mocowanie się z techniką dawały (ale nie zawsze!) miejsce w historii muzyki.

 • Metallica gra dziś w Chorzowie!

  "Jeszcze tu wrócimy" - powiedział w czerwcu 2004 roku James Hetfield ze sceny Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Słowa dotrzymał. O godzinie 21 rozpocznie się polski koncert Metalliki. Ponownie na Stadionie Śląskim.

 • Zlot fan klubu Metalliki

  "Overkill.pl", polski fan club Metalliki, zaplanował zlot fanów zespołu. Odbędzie się on 27 września, w rocznicę śmierci Cliffa Burtona, basisty grupy, w warszawskim klubie "Traffic", tym samym, w którym 4 czerwca 2003 roku gościli James Hetfield i Kirk Hammett. Tymczasem w Salonie Muzycznym INTERIA.PL można kupić kilka płyt Metalliki w promocyjnych cenach.

 • Metallica: Zamknięte drzwi dla Newsteda

  James Hetfield zakończył chyba na dobre spekulacje na temat ewentualnego powrotu do Metalliki Jasona Newsteda. Wokalista i gitarzysta grupy powiedział: "Drzwi nie są otwarte dla Jasona". James dodał, że trójka muzyków doszła już do takiego etapu, na którym powrót Newsteda jest niewykonalny.

 • Metallica: Bokserzy na ringu

  Po kilku słabszych albumach rozległy się głosy o końcu kariery zespołu Metallica. Nowa płyta miała być w tej kwestii wyrocznią. Piątkowy (12 września) koncert z okazji światowej premiery albumu "Death Magnetic" pokazał, że James Hetfield i spółka wcale nie zamierzają składać broni.

 • Prawie odszedł z Metalliki!

  Gitarzysta Metalliki Kirk Hammett wyjawił, że w 2003 roku był bliski opuszczenia zespołu.

 • Metallica bez Dave'a Ellefsona

  Dave Ellefson, basista znany z grupy Megadeth, która niedawno zakończyła swój żywot, nie dołączy do Metalliki. Po rozpadzie formacji Dave'a Mustaine'a pojawiły się plotki , że Ellefson dołączy do Jamesa Hetfielda i jego kolegów, pozostających bez stałego basisty po odejściu Jasona Newsteda. Tymczasem wokalista Metalliki podzielił się ostatnio swoim talentem wokalnym z formacją Gov't Mule.

 • Metallica: Pierwsze próby

  Od wydania w maju 2003 roku płyty "St. Anger" z obozu Metalliki pojawiło się niewiele wiadomości. Lars Ulrich, perkusista grupy, ujawnił, że na przełomie listopada i grudnia mają rozpocząć się pierwsze próby nad nowym materiałem, który ma trafić na dziewiąty studyjny album.