• Informacje na temat:

  james hetfield o bogu

Artykuły na temat: james hetfield o bogu
 • Płyty, które rodziły się w wielkich bólach

  Często bywa tak, że wielkie albumy powstawały w bólach. Artyści mierzący się z kryzysem twórczym, katastrofy osobiste, klęski żywiołowe, mocowanie się z techniką dawały (ale nie zawsze!) miejsce w historii muzyki.

 • Metallica: James Hetfield zakończył leczenie odwykowe

  Oficjalna strona internetowa Metalliki donosi, że James Hetfield zakończył już pobyt w klinice odwykowej, w której walczył z uzależnieniem od alkoholu i środków przeciwbólowych. Samopoczucie frontmana kalifornijskiej formacji jest jak najlepsze i z optymizmem patrzy on w przyszłość.

 • Tony Iommi: "Bóg riffu"

  Brytyjska edycja magazynu "Metal Hammer" opublikowała listę 50 gitarzystów, ochrzczonych mianem "Bogów riffu". Na szczycie znalazł się Tony Iommi, muzyk grupy Black Sabbath. Nazwiska w czołówce nie są zaskoczeniem, choć stosunkowo wysoko znaleźli się gitarzyści mniej popularnych grup, jak choćby Meshuggah.

 • "Złoci Bogowie": Nominacje do czwartej edycji

  Kalifornijska grupa Avenged Sevenfold zdobyła w sumie aż pięć nominacji do czwartej edycji nagród "Golden Gods", przyznawanych przez brytyjską redakcję miesięcznika "Metal Hammer". Wśród faworytów są także zespoły Trivium, Bullet For My Valentine i Coheed & Cambria. Zwycięzców poznamy w połowie czerwca.

 • Metallica: "Czarna" esencja energii

  Podczas czwartkowego (10 maja) występu na Sonisphere Festival na warszawskim Bemowie Metallica zaprezentuje swój legendarny "Czarny album" w całości. U nas możecie przeczytać obszerne fragmenty książki o tekstach Metalliki z tej płyty.

 • Wielkie gwiazdy w hołdzie bogom metalu

  "Judas Priest - The Chosen Few" to tytuł składanki, na której utwory Judas Priest grają wielkie gwiazdy rocka i metalu. Na liście płac m.in. Ozzy Osbourne, Alice Cooper, Slash, muzycy Metalliki, Motorhead i Slayera!

 • Metallica na Sonisphere Festival 2014. Młodość Jamesa Hetfielda - fragment biografii

  grupy - Jamesa Hetfielda.

 • Metallica: Demony z przeszłości

  Muzycy amerykańskiej grupy Metallica przyznali, że granie ostrej, rockowej muzyki, to dla nich sposób na odreagowanie złych wspomnień z dzieciństwa. Kirk Hammet siłuje zapomnieć o nadużywającym alkoholu ojcu i zboczonym sąsiedzie, a James Hetfield o Kościele Scientystycznym, do którego należeli jego rodzice.

 • Witchery: Wojna i czary

  Szwedzka formacja Witchery przygotowała nowy teledysk "Witchkrieg".

 • Metalowe święta, czyli moc truchleje

  Al Jourgensen, Rob Halford, Tarja Turunen, Scott Weiland, Alice Cooper - co może łączyć tak różnych artystów z rockowo-metalowej sceny? Wszyscy postawili w tym roku na świąteczne przeboje!

Wideo na temat: james hetfield o bogu
 • Bogowie

  Film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego opowiada o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi (w tej roli Tomasz Kot), który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce. "Bogowie" portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

 • Jesteś Bogiem

  "Jesteś bogiem" w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym...

 • Ludzie Boga

  "O bogach i ludziach" - zdobywca Grand Prix tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes - to oparta na faktach historia mnichów, mieszkających w klasztorze u podnóża gór Atlas w algierskim Tibhirine. Przez lata żyli oni w całkowitej symbiozie z muzułmańską ludnością, służąc jej i pomagając bez śladu nawracania. Kiedy w Algierii doszło wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i eskalacji przemocy, miejscowe władze zaczęły nalegać, by cystersi opuścili Tibhirine. Decyzję...