• Informacje na temat:

  jamie lee curtis reżyser

Artykuły na temat: jamie lee curtis reżyser
 • "Eli Roth: Historia horroru": Zombie, slashery i komentarz społeczny

  .... Tutaj najciekawsze są wypowiedzi Jamie Lee Curtis, która wspomina swoją matkę, Janet Leigh, i wpływ "psychozy" na jej karierę. W tych dwóch odcinkach znalazło się również miejsce dla "Milczenia(...) i jego rozmówcy zwracają uwagę na znaczenie filmów Romero, spuściznę reżysera jak i fakt, że w jego horrorach można znaleźć wiele elementów... satyrycznych. To mi.in. opinia Edgara Wrighta, dla którego...

 • 30 lat "Terminatora"

  Z okazji trzydziestej rocznicy premiery "Terminatora" prezentujemy 13 nieznanych faktów dotyczących kultowego filmu Jamesa Camerona.

 • Jamie Lee Curtis omija Święta

  Jamie Lee Curtis ( "Prawdziwe kłamstwa" , "Zakręcony piątek" ) zagra główną rolę żeńską w filmie "Skipping Christmas". Obraz ten będzie komedią, opartą na znanej powieści "Ominąć Święta" Johna Grishama. Aktorka wcieli się w postać żony bohatera opowieści, granego przez Tima Allena ( "Śnięty Mikołaj" , "Śnięty Mikołaj 2" ).

 • Lindsay Lohan: Hollywoodzki glamour

  Paul Schrader, reżyser filmu "The Canyons", jest pod wrażeniem współpracy z gwiazdą obrazu - Lindsay Lohan. Artysta porównał swoją aktorkę do największych hollywoodzkich legend.

 • "Helloween" według Roba Zombie

  Informowaliśmy już o tym, że Rob Zombie, niegdyś lider grupy White Zombie, szykuje się do nakręcenia przeróbki słynnego horroru Johna Carpentera "Helloween" z 1978 roku. Reżyser ujawnił już kilka szczegółów dotyczących obsady.

 • James Cameron nie chce kłamać

  W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów James Cameron ("Obcy - decydujące starcie", "Terminator" ) powiedział, że nie zasiądzie na fotelu reżysera niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji przeboju "Prawdziwe kłamstwa" . O realizacji sequela opowieści producenci pierwowzoru myślą już od dłuższego czasu.

 • Największa klapa Lindsay Lohan

  "The Canyons" w reżyserii Paula Schradera z główną rolą Lindsay Lohan okazał się największą klapą w filmografii aktorki. W pierwszy weekend na amerykańskich ekranach obraz zarobił ledwie 30 tys. dolarów.

 • Złote Globy: Nominacje

  "Wzgórze nadziei" Anthony'ego Minghelli otrzymało aż osiem nominacji do Złotych Globów - nagród przyznawanych corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Opowieść, w której zagrali Renee Zellweger, Nicole Kidman i Jude Law ma m.in. szansę na zdobycie nagrody dla najlepszego dramatycznego filmu roku. Wśród jej rywali znajdzie się m.in. wielkie widowisko "Władca Pierścieni: Powrót Króla" Petera Jacksona.

 • Bujakiewicz mówi jak cziłała

  Na początku lutego na ekranach polskich kin zadebiutuje kolejna komedia familijna z disnejowskim rodowodem, "Cziłała z Beverly Hills". Głosem psich bohaterów przemówią m.in. Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska i Olaf Lubaszenko.

 • Freddy + Jason = przebój

  Horror "Freddy vs. Jason" okazał się najbardziej dochodowym filmem weekendowego box office'u w Stanach Zjednoczonych. Od piątku, 15 sierpnia, do niedzieli, 17 sierpnia, obraz ten, mimo bardzo niepochlebnych recenzji, przyniósł wpływy w wysokości około 36,4 miliona dolarów. Jest to szóste co do wielkości sierpniowe "otwarcie" w historii amerykańskiego kina i zarazem najbardziej imponujący debiut spośród wszystkich filmów opowiadających o dwóch upiornych bohaterach.

Wideo na temat: jamie lee curtis reżyser
 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

 • Spódnice w górę!

  Szalone romanse, burzliwe rozstania, huśtawki nastrojów, przyjaźń, seks, kaprysy i plotki. Francuskie kobiety są zmienne jak pogoda w Paryżu. Jedenaście kobiet, z których każda jest inna i każda, czego innego doświadczyła i o czym innym marzy. Tego lata ich pogmatwane losy splotą się ze sobą.

 • Wakacje Mikołajka

  Wakacje Mikołajka" to długo wyczekiwana kontynuacja familijnego hitu, który w 2009 roku podbił serca widzów na całym świecie; w samej tylko Polsce przyciągając do kin pół miliona osób! Nowy Mikołajek to pełna uroku i humoru ekranizacja opowiadań autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempégo, które od pięćdziesięciu lat stanowią ulubioną lekturę i rozrywkę dla kolejnych pokoleń. W dorosłej obsadzie filmu zobaczymy m.in. dwukrotną zdobywczynię Cezara - Valérie Lemercier i laureata tej...