• Informacje na temat:

  jan bareja syn stanislawa

Artykuły na temat: jan bareja syn stanislawa
 • Gwiazdę Stanisława Barei odsłonięto w Alei Sławy w Łodzi

  Gwiazdę wybitnego reżysera komediowego, scenarzysty i aktora, Stanisława Barei odsłonięto w czwartek w łódzkiej Alei Sławy. W uroczystości wzięli udział m.in. syn reżysera Jan Bareja i Stanisław Tym.

 • "Alternatywy 4": 12 rzeczy, których nie wiecie o serialu

  Stanisław Bareja chciał go kręcić już w 1979 roku. Planował jednak inny tytuł: "Nasz Dom". Być może i w nim byłoby 12 (no dobrze, 13) mieszkań. Zobaczmy, ile wiedzą Państwo o nich, ich lokatorach, sekretach i wpadkach serialu "Alternatywy 4".

 • Marcin Mayzel, syn pary aktorskiej Zofii Merle (75 l.) i Jana Mayzela, przegrał walkę z chorobą nowotworową. Miał 42 lata.

 • Stanisław Bareja w Alei Sławy

  Gwiazdę wybitnego reżysera komediowego, scenarzysty i aktora, Stanisława Barei odsłonięto w czwartek, 6 października, w łódzkiej Alei Sławy na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej. W uroczystości wzięli udział m.in. syn reżysera - Jan Bareja i Stanisław Tym.

 • Krystyna Kołodziejczyk: Romans przekreślił jej małżeństwo

  Krystyna Kołodziejczyk poznała swojego pierwszego męża w latach 60. Para doczekała się syna i wydawało się, że nic nie jest w stanie zachwiać ich związkiem. W połowie lat 70. w życiu aktorki pojawił się jednak Jan Englert (75 l.), który zawładnął jej sercem. Ale to, co było dla niej miłością, dla niego okazało się ledwie miłostką...

 • Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich

  Tadeusz Konwicki, Janusz Łęski, Wojciech Krysztofiak, Zdzisław Kudła, Jerzy Blaszyński i Stanisław Manturzewski otrzymali w poniedziałek, 19 grudnia, w Warszawie nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich (SFP) za całokształt osiągnięć artystycznych.

 • "Polskie drogi": Kazimierz Kaczor już 55 lat robi to, co kocha

  ...większą niż życie". Zaproponowano mi epizod. Poszedłem na plan bardzo podekscytowany i naładowany całą wiedzą ze szkoły. Ten odcinek reżyserował Janusz Morgenstern. Po moich kilkunastu próbach tego(...)? - Rzeczywiście, losy Kurasia miały się skończyć w piątym czy szóstym odcinku. Mogę się tylko domyślać, że scenarzyście Jerzemu Janickiemu i reżyserowi Januszowi Morgensternowi spodobało się to, jak...

 • Przegląd filmów z Himilsbachem

  "Jan Himilsbach. Książę polskich amatorów" - pod takim tytułem odbędzie się w Warszawie, w dniach 11-30 listopada, przegląd filmów z udziałem jednej z najbarwniejszych postaci w historii polskiego kina. W listopadzie przypada 80. rocznica urodzin aktora.

 • Zofia Merle: Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

  ...lata. Do dziś Zofia Merle nie pogodziła się ze stratą. Wycofała się z życia zawodowego i publicznego. Woli zostać w domu pod troskliwą opieką męża. Nie lubi, gdy pan Jan musi zniknąć na dłużej. Ale mąż(...) musiała sama sobie dać radę w mieszkaniu na Żoliborzu. I w takie dni najbardziej odzywała się tęsknota za synem. Nie oznacza to, że w ogóle stroni od ludzi. W marcu tego roku obchodziła skromny...

 • Wybierz Złote Kaczki

  Do 15 września można wybierać kandydatów do Złotych Kaczek, najstarszej polskiej nagrody filmowej. W tym roku uroczystość odbędzie się po raz 50., a zwycięzcy będą wyłonieni aż w 10 kategoriach.

Wideo na temat: jan bareja syn stanislawa
 • Syn Boży

  Nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. W poruszającym kinowym obrazie nakręconym z epickim rozmachem przez twórców bijącego rekordy popularności serialu "Biblia" w tytułowej roli będziemy podziwiać portugalskiego aktora Diogo Morgado, a jako Marię pamiętną z dwukrotnie nominowanej do Złotego Globu roli w "Dotyku anioła" Romę Downey.

 • Siódmy syn

  Film jest ekranizacją pierwszego tomu książki fantasy dla młodzieży autorstwa Josepha Delaneya. Opowiada historię 13-letniego chłopca, który zostaje oddany pod opiekę tajemniczemu mężczyźnie, od którego uczy się egzorcyzmów i innych sztuk magicznych pozwalających pokonać ciemne moce. Chłopiec musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom.

 • Jak ojciec i syn

  "Jak ojciec i syn" to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem. Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został zamieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają. Obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez...