• Informacje na temat:

  jan himilsbach

Artykuły na temat: jan himilsbach
 • "Jan Serce": Tego nie wiedzieliście o serialu...

  ...​W zamyśle twórców bohater miał zaprzeczać ówczesnym wzorcom. Jan mógł być lekarzem, bokserem, nauczycielem. Został jednak... kanalarzem.

 • "Jan Serce": Kultowy serial o trudnej miłości

  Miłośników starych, dobrych polskich seriali zapraszamy na reportaż, dzięki któremu zajrzymy za kulisy "Jana Serce". Posłuchajmy, jak to z tym sercem było...

 • Jan Serce podbił serca Polaków 30 lat temu!

  Dokładnie 30 lat temu - 30 kwietnia 1982 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy pilotażowy odcinek serialu "Jan Serce", w którym od razu zakochało się kilka milionów widzów. 10-odcinkowa opowieść o szukającym miłości kanalarzu wzruszała, bawiła i wielu Polakom dawała nadzieję na to, że w ciemnościach trwającego wówczas stanu wojennego znajdą miejsce na tęsknoty, marzenia i wielką miłość.

 • Zdzisław Maklakiewicz oczami córki

  "Maklak. Oczami córki" - to próba spisania wspomnień o Zdzisławie Maklakiewiczu, legendzie polskiego kina i życia towarzyskiego Warszawy lat 60. i 70., dokonana przez jego córkę - Martę. Książka właśnie trafiła do księgarń.

 • Janek Serce w poszukiwaniu miłości

  Kto pamięta, że zaraz po premierze serial "Jan Serce" okrzyknięto najgorszą produkcją wszech czasów, a jego twórcę Radosława Piwowarskiego najgorszym reżyserem świata? Mało tego: tytułowego bohatera przechrzczono na... Jasia Dupę!

 • Marek Piwowski: Drugie imię - ironia

  - Mam zasadę, żeby dwa razy nie mówić tego samego. Mój życiorys za każdym razem musi być inny - uważa Marek Piwowski.

 • Bartosz Obuchowicz nie zgadza się z Martą Żmudą Trzebiatowską!

  ...wszystkich. "Czy ktoś dzisiaj wyobraża sobie kinematografię bez ‘Rejsu’ i bez Jana Himilsbacha? A przecież on był amatorem" - oburza się w rozmowie z tygodnikiem "Na żywo". Jego zdaniem o wiele ważniejszy...

 • 25 lat temu zmarł Jan Himilsbach

  W poniedziałek, 11 listopada, minęła 25. rocznica śmierci Jana Himilsbacha - jednej z najbardziej charakterystycznych i barwnych postaci polskiego filmu i literatury, znanego z niepowtarzalnych kreacji w "Rejsie" i "Wniebowziętych".

 • 7 serialowych grzechów głównych: Chciwość, czyli rzecz o kasie

  ...zawodowego, ale w drodze wyjątku miały przyznaną aktorską stawkę. Do tych osób należeli między innymi: pisarz i kamieniarz Jan Himilsbach ("Jan Serce") oraz Beata Tyszkiewicz ("Noce i dnie"). Również(...) 4"), milicjant ("Dom"). Miejsce w bufecie Wśród aktorów funkcjonowało kiedyś powiedzenie: "My artyści, nasze miejsce w bufecie". Było w tym dużo życiowej prawdy. W czasach, gdy tylko...

 • Jan Himilsbach: Urodzony 31 listopada

  W środę, 30 listopada, mija 80. rocznica urodzin Jana Himilsbacha, odtwórcy roli Sidorowskiego w kultowej komedii "Rejs". Był najwspanialszym naturszczykiem w historii polskiego kina.

Zdjęcia na temat: jan himilsbach
Dyskusje na temat: jan himilsbach