• Informacje na temat:

  jan kobuszewski

Artykuły na temat: jan kobuszewski
 • Jan Kobuszewski: Cuda się zdarzają

  ...- W tym, że moja rodzina przetrwała wojnę, widzę świadectwo wiary - powtarza Jan Kobuszewski (84 l.). I dodał, że całą okupację gorliwie się modlili, odmawiając różaniec i Litanię Loretańską. Życie(...) naga. Gdy wychodziliśmy, przeżegnał się i pobłogosławił mnie. A potem powiedział: "Panie Janku, oni mnie zamordują" - wspominał Kobuszewski. Z żoną Hanną aktor spędził w zgodzie przeszło 60 lat, co...

 • "Barbara i Jan": Pierwszy polski serial

  Prawie 50 lat temu, 5 stycznia 1965 roku, zaczęła się nowa epoka w historii polskiej telewizji. Widzowie obejrzeli odcinek pierwszego rodzimego serialu "Barbara i Jan" z Janiną Traczykówną i Janem Kobuszewskim w tytułowych rolach.

 • Jan Kobuszewski: Cud na rocznicę ślubu!

  ..."Dobremu Tygodniowi" Jan Kobuszewski (83 l.). A jeszcze niedawno zamartwiał się stanem zdrowia ukochanej. Pani Hanna, z powodu złej pracy nerek, na pięć miesięcy trafiła do szpitala. Kiedy wróciła do(...), siostrzeniec aktora, który jest lekarzem, stwierdził: "Wujku, to jest po prostu cud!". - Jest nam bardzo, bardzo dobrze ze sobą. Żyjemy według dziesięciu przykazań i jedenastego: miłości - mówi Jan...

 • W czerwcu w Elbągu Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych

  Premierowa edycja Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych w Elblągu rozpocznie się 19 czerwca i potrwa trzy dni. W programie wydarzenia znalazły się m.in.: pokazy najpopularniejszych polskich seriali, przeglądy znanych produkcji sprzed lat, a także spotkania z gwiazdami i twórcami seriali. Współorganizatorem imprezy jest Telewizja Polska.

 • Jan Kobuszewski dostanie specjalną emeryturę?

  Jan Kobuszewski (81 l.) już jakiś czas temu zrezygnował z pracy. Niestety, niska emerytura nie pozwala mu godnie utrzymać siebie i chorej żony. O pomoc dla aktora zaapelowali niektórzy artyści.

 • Marta Żmuda Trzebiatowska popularna w Londynie

  - Jestem bardzo popularna wśród młodych Polaków w Londynie - mówi Marta Żmuda Trzebiatowska. Aktorka wielokrotnie odwiedzała już stolicę Wielkiej Brytanii z Teatrem Kwadrat, który często daje gościnne występy za granicą.

 • Jan Kobuszewski: Teraz najważniejsze jest zdrowie żony

  Jan Kobuszewski opiekuje się żoną tak, jak ona wcześniej nim.

 • Olga Lipińska: Wraca jej kultowy kabaret

  Olga Lipińska to kobieta-legenda, dzięki której telewizja w latach PRL-u dawała nam sporo radości i spontanicznego śmiechu. Jej kabaret do dziś nie ma sobie równych, a postaci takich, jak Turecki, Basieńka czy Czesio ze świecą szukać.

 • Jan Kobuszewski podjął trudną decyzję. Przeszedł na emeryturę!

  Jan Kobuszewski (81 l.) długo zwlekał z podjęciem tej decyzji. Była ona dla niego naprawdę trudna. Jednak nie mógł już dłużej czekać. Zdecydował o zakończeniu kariery artystycznej.

 • Jan Kobuszewski kończy 70 lat

  Jan Kobuszewski, wybitny komediowy aktor filmowy, teatralny i kabaretowy, obchodzi w poniedziałek, 19 kwietnia, 70. rocznicę urodzin. Kobuszewski urodził się w 1934 roku w Warszawie. W 1956 roku ukończył PWST i zadebiutował na scenie. Najpierw grywał w Teatrze Młodej Warszawy. Potem przez 20 lat był aktorem scen dramatycznych - Teatru Polskiego i Narodowego. W 1976 roku zaczął współpracować

Zdjęcia na temat: jan kobuszewski
Wideo na temat: jan kobuszewski
 • Marta Żmuda-Trzebiatowska: Jestem najpopularniejszą polską aktorką w Londynie!

  Po tym wywiadzie z pewnością nie będzie można określić Marty Żmudy-Trzebiatowskiej mianem skromnej! Celebrytka, która w Polsce ma już chyba swoje pięć minut za sobą, pochwaliła się, że jest uwielbiana przez londyńską Polonię! "Zabawne, bo w Stanach najpopularniejsi są nasi starsi aktorzy, jak Jan Kobuszewski czy Wojciech Pokora, a w Londynie największą popularnością cieszyłam się ja. Bo

Dyskusje na temat: jan kobuszewski