• Informacje na temat:

  jan miodek

Artykuły na temat: jan miodek
 • Wiśniewski: "Wydam płytę Herbuś!"

  Michał Wiśniewski (34 l.), który wystąpił w sobotę w programie "Jak ONI śpiewają" z Edytą Herbuś, krytykuje Elżbietę Zapendowską za niską ocenę występu dziewczyny i uwagi odnośnie jej osobowości.

 • Jan Komasa i Tomasz Kot z medalami Gloria Artis

  Śpiewaczka operetkowa Grażyna Brodzińska, wokalistka Agnieszka Chylińska, językoznawca Jan Miodek, reżyser Jan Komasa i aktor Tomasz Kot są wśród artystów i uczonych uhonorowanych przez minister kultury Małgorzatę Omilanowską medalami "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".

 • Anna Dymna "zasłużona dla polszczyzny"

  Aktorka, prezes fundacji "Mimo Wszystko" Anna Dymna otrzymała medal "Zasłużony dla polszczyzny". Wyróżnienie wręczył artystce prezydent Bronisław Komorowski na czwartkowej gali w auli Politechniki Warszawskiej, której towarzyszył koncert poezji Edwarda Stachury.

 • Jan Miodek: Tylko nie "zajebiście"!

  Profesor, językoznawca, członek Rady Języka Polskiego. Jest popularyzatorem wiedzy o języku polskim. Teraz będzie nas edukował w swym nowym programie. Jak zawsze wdzięcznie i bez profesorskiego zadęcia..

 • Nowe programy i ulubione seriale

  Jesienią satelitarny kanał TVP Polonia zmieni swój wizerunek. Widzowie mogą spodziewać się nowych programów, ulubionych seriali oraz premier filmowych.

 • Gwiazdorski "Wtorek"

  Jerzy Pilch, Bolec, Paweł Kukiz, Małgorzata Kożuchowska i Kinga Preis zagrali w filmie "Wtorek" Witolda Adamka. Obraz wejdzie na ekrany polskich kin 22 lutego. "Wtorek" jest kontynuacją wcześniejszego filmu Adamka, "Poniedziałek". Jak wyjaśnił reżyser, główni bohaterowie tamtego filmu, Maniek i Dawid "za pieniądze zdobyte w Poniedziałek postanawiają we Wtorek ofiarować znękanym ludziom trochę rozrywki". Pokaz prasowy "Wtorku" odbył się w warszawskim kinie "Muranów" we wtorek, 22 stycznia.

 • Doktorat dla Olbrychskiego

  Daniel Olbrychski otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego. Aktor zostanie uhonorowany 11 marca m.in. za swoje kreacje i odwagę w zabieraniu głosu w ważnych społecznie sprawach.

 • Świetne programy, seriale, muzyka

  W którym programie goście musieli uczyć się na pamięć odpowiedzi na pytania? Jak powstają scenariusze popularnych seriali? Kiedy po raz pierwszy na ekranach telewizorów pojawiła się prognoza pogody? Odpowiedzi na te pytania już niebawem w "Wielkim Teście o Telewizji"!

 • Daniel Olbrychski: Najtrudniejsza rola w życiu?

  Aktor Daniel Olbrychski odebrał w poniedziałek doktorat honoris causa Uniwersytetu Opolskiego. Został uhonorowany m.in. za wszechstronne kreacje i odwagę w zabieraniu głosu w ważnych społecznie sprawach. Laureat nie krył wzruszenia.

 • Owsiak krytykuje Wiktory

  Jerzy Owsiak, laureat czterech Wiktorów i jednego Super Wiktora, nagród dla największych osobowości telewizyjnych, wystosował "List otwarty do organizatora Józefa Węgrzyna, pomysłodawcy Wiktorów, dziennikarza", w którym skrytykował uroczystość wręczenia tych nagród. Jubileuszowa, 20. gala rozdania statuetek, odbyła się w poniedziałek, 25 kwietnia, w warszawskim Teatrze Narodowym.

Wideo na temat: jan miodek
 • Prof. Miodek karci Pieńkowską: Błagam, pani redaktor...

  W studio "Dzień Dobry TVN" doszło do kolejnej zabawnej sytuacji z udziałem prowadzącej Jolanty Pieńkowskiej. Zobaczcie, jak na jedno z pytań Joli nerwowo zareagował słynny językowy purysta, profesor Jan Miodek! Pieńkowska minę miała chyba nietęgą... (Dzień Dobry TVN/x-news)

Dyskusje na temat: jan miodek