• Informacje na temat:

  jan monczka w czeskiej

Artykuły na temat: jan monczka w czeskiej
 • Jan Monczka: Rola Kalibabki w serialu "Tulipan" okazała się przekleństwem!

  Jan Monczka (59 l.) w słynnym serialu "Tulipan" wcielił się w podrywacza i oszusta. Prywatnie był przeciwieństwem swojego bohatera, zmuszony był jednak zmagać się z telewizyjnym wizerunkiem.

 • Jan Monczka: "Ten aktor musiał mieć wiele kobiet"

  Wychował się w polskiej rodzinie na czeskim Zaolziu. Mówi płynnie w obu językach i kocha obie kultury. Jan Monczka (55 l.) jest aktorem związanym emocjonalnie z Krakowem, gdzie mieszka, a zawodowo(...) - aktor utożsamiany jest do dziś. Dzień dobry panie Tulipanie. Jan Monczka: - Dzień dobry. Miło mi, że jestem jeszcze z tej roli pamiętany. Nie drażni pana takie przypominanie? To było tak dawno...

 • Czeskie korzenie Tulipana

  Jan Monczka, czyli Grabowski z "Linii życia", zdaje sobie sprawę z tego, że dla wielu widzów do końca życia zostanie... Tulipanem, oszustem matrymonialnym, w którego wcielił się dokładnie 25 lat temu. Serial "Tulipan" przyciągał przed telewizory miliony widzów, a z Jana Monczki uczynił gwiazdę.

 • Jan Monczka: "Ten aktor musiał mieć wiele kobiet"

  Rolą podrywacza-oszusta podbił serca wielu Polek. Potem grał przede wszystkim w teatrach i w... Czechach. Niedawno odkrył pasję swojego życia: kwiaty.