• Informacje na temat:

  jan tygrys

Artykuły na temat: jan tygrys
 • "Aż po uszy": Nowy czeski serial HBO Europe w reżyserii Jana Hřebejka od 2 lipca w HBO

  Jan Hřebejk (Musimy sobie pomagać, Czeski błąd) . W główne role wcielają się Aňa Geislerová ( Jazda, Żelary ), Jiří Havelka (Zoufalci) , Jitka Čvančarová (Mężczyźni w nadziei) , Anna Polívková (Wycieczkowicze) oraz Hynek Čermák (Błękitny tygrys ). Premierowe odcinki serialu "Aż po uszy" będzie można oglądać od 2 lipca w czwartki o godz. 20.10 w HBO. Serial będzie emitowany po dwa odcinki...

 • Zdobywcy Oscarów w Krakowie!

  Jan A. P. Kaczmarek i Tan Dun, laureaci Oscara za muzykę do filmów "Marzyciel" i "Przyczajony tygrys, ukryty smok", spotkają się w Krakowie podczas 2. Festiwalu Muzyki Filmowej.

 • Ścibakówna: Odniosłam sukces rodzinny

  Beata Ścibakówna (41 l.) z Janem Englertem (66 l.) związała się, kiedy była jeszcze studentką Akademii Teatralnej w Warszawie. Mają córkę Helenę. Jak podkreśla, jej największym sukcesem jest właśnie rodzina. "Zawodowo, myślę, że wszystko dopiero przede mną" - mówi.

 • Muzyka filmowa w plenerze

  Trzy wielkie plenerowe koncerty na krakowskich Błoniach będą głównymi wydarzeniami 2. Festiwalu Muzyki Filmowej. Imprezę z udziałem twórców muzyki do takich filmów, jak "Pachnidło", "Przyczajony tygrys, ukryty smok" i "Marzyciel" zaplanowano na 21-23 maja.

 • Korwin demaskuje Kożuchowską

  ..., na spotkaniach z fanami opowiada o duchowej więzi, którą od zawsze czuła z papieżem Janem Pawłem II. W wywiadach podkreśla, że żyje zgodnie z zasadami dekalogu, bo tak wychowali ją niezmiernie(...) Straszewskiego. Na jednej z fotografii Małgosia leżała na skórze tygrysa z rozchylonymi nogami, w otoczeniu roznegliżowanych, pożerających ją wzrokiem mężczyzn. Dziś na swoim facebookowym profilu...

 • Nowe produkcje filmowe w Polsce

  "Chaos", w reżyserii Xawerego Żuławskiego, "Wieża" Agnieszki Trzos, "Kochankowie Roku Tygrysa" Jacka Bromskiego - to filmy, które powstają właśnie w Polsce. W planach jest jeszcze kilka innych, nowych produkcji.

 • Tu jest mój "Dom", czyli jak Andrzej Talar został Szkotem.

  ..., odtwórcy głównej roli Andrzeja Talara, zawsze kojarzy się z powojenna Warszawą ,taką jak pokazał nam reżyser Jan Łomnicki. Cóż ... prawdziwe życie i seriale mają  wspólną cechę: nieoczekiwana zmiana(...) propozycja, ale ja w tym czasie tworzyłem w Krakowie mój własny teatr i przygotowywałem olbrzymią imprezę na krakowskim Rynku na Milenium Krakowa. Konie, tygrys, niedźwiedź, walki na miecze, średniowieczny...

 • And the Oscar goes to...

  Co łączy tak diametralnie różne obrazy, jak "Życie na podsłuchu", "W stronę morza", "Przyczajony tygrys, ukryty smok" i "Wszystko o mojej matce"? Wszystkie są laureatami Oscara w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Sprawdź, jakie inne wybitne produkcje otrzymały tę statuetkę w ostatnim czasie.

 • "Oda do radości" w Rotterdamie

  Po raz pierwszy w historii w głównym konkursie festiwalu filmowego w Rotterdamie znalazł się polski film - "Oda do radości" Anny Kazejak-Dawid, Jana Komasy i Macieja Migasa. Holenderski festiwal koncentruje się na wyłuskiwaniu nowych, nieznanych jeszcze twórców, którzy mają zadatki na wielką karierę.

 • Oscary: Bojkot francuskich filmowców

  "Amerykanie zawsze mieli i mają gdzieś europejskie kino" - oświadczył producent francuskiego obrazu "Le Gout des autres" ("The Taste Of Others"), nominowanego w tym roku do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Twórcy filmu uważają, że ich produkcja jest bardzo słabo reklamowana i dystrybuowana w Stanach Zjednoczonych.