• Informacje na temat:

  jan wawrzyniak

Artykuły na temat: jan wawrzyniak
 • "Życie na gorąco": Polski James Bond

  Serial powstał w 1978 roku na podstawie scenariusza Andrzeja Zbycha. Pod tym pseudonimem kryli się Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan, współtwórcy "Stawki większej niż życie". W ich zamyśle "Życie na gorąco" miało być rodzajem kontynuacji przygód kapitana Klossa, tyle że osadzoną we współczesności. Główny bohater redaktor Jan Maj, oprócz pisania artykułów do zachodniej prasy, zajmuje się...

 • Serialowy przewodnik: Opisy odcinków

  ...podczas wyprawy do knajpy. Na miejscu czeka na nich detektyw, którego zatrudniła matka Janka. Bez owijania w bawełnę komunikuje młodszemu Lisieckiemu, że ma dla niego propozycję - pieniądze i spokój(...) teraz możliwe jest już przeprowadzenie testu na ojcostwo. Wieczorem zaprasza do siebie Bartka. odc. 2759 Ku przerażeniu Kingi, Tymon nagle znika, zostawiając ją z całą kampanią dla Wawrzyniaka...

 • Orły 2015: Nominacje ogłoszone!

  Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2015, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. O nagrodę w kategorii najlepszy film roku konkurować będą produkcje "Bogowie", "Jack Strong" i "Miasto 44". Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 2 marca 2015 roku.

 • Gdynia 2014: Konkurs Młodego Kina

  Do Konkursu Młodego Kina 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni zakwalifikowało się 25 filmów, które powalczą o Nagrodę im. Lucjana Bokińca za najlepszy film, Nagrodę Specjalną oraz inne nagrody regulaminowe. Festiwal rozpocznie się 15 września.

 • Krótki Metraż - Off Festiwal w Krakowie

  W krakowskim Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Rotunda" odbędzie się kolejna edycja corocznej imprezy Krótki Metraż - Off Festiwal. Tym razem bohaterami pokazów będą: filmy amatorskie nagrodzone na festiwalu Jutro Filmu - ogólnopolskim i międzynarodowym przeglądzie filmów amatorskich oraz socrealizm w polskim kinie. Krótki Metraż - Off Festiwal rozpocznie się w poniedziałek, 27 maja.

 • Wręczono OFFskary

  W Warszawie rozdano po raz pierwszy Polskie Nagrody Kina Niezależnego "OFFskar". Najlepszym offowym filmem roku wybrano "Po cud" Jarosława Sztandera. W zamierzeniu organizatorów wyróżnienia mają stać się marką w polskim kinie niezależnym. Offowa Akademia Filmowa przyznała statuetki w sześciu kategoriach.