• Informacje na temat:

  janusz olejniczak galeria

Artykuły na temat: janusz olejniczak galeria
 • Ars Cameralis: Święto sztuki alternatywnej

  Wystawy, projekty, spektakle i zdarzenia teatralne, literatura oraz muzyka poważna i alternatywna złożą się na XVII Festiwal Ars Cameralis Silesiae Superioris, który odbędzie się od 7 do 30 listopada w województwie śląskim.

 • Roman Polański odebrał Złote Berło

  Roman Polański, który przyleciał do Warszawy w związku z zaplanowaną na czwartek, 5 września, światową premierą filmu "Pianista" , odebrał w Warszawie we wtorek, 3 września, Złote Berło - nagrodę Fundacji Kultury Polskiej za całokształt twórczości filmowej. Uroczystość odbyła się w kinie Skarpa.

 • Tydzień pod znakiem "Pianisty"

  Zbliżający się tydzień upłynie pod znakiem "Pianisty" Romana Polańskiego. Światową premierę tego filmu, zaplanowaną na czwartek, 5 września, w warszawskiej Filharmonii Narodowej, poprzedzą między innymi wystawa fotosów z filmu i uroczystość wręczenia reżyserowi Złotego Berła.

 • Syberberg i diagnoza "ducha niemieckiego"

  Najbardziej kontrowersyjny kronikarz historii kulturowej Niemiec - tak nazwano reżysera Hansa-Juergena Syberberga, który zrealizował m.in. trwający ponad siedem godzin film o Hitlerze. W piątek w Warszawie rusza poświęcony artyście projekt "Syberberg i Wagner".

 • Przyznano Fryderyki 2004!

  We wtorek (15 marca) wieczorem w warszawskim klubie "Traffic" już po raz 11. wręczono Fryderyki, najważniejsze nagrody polskiego przemysłu muzycznego. Najwięcej statuetek - bo aż po 3 - zdobyli Ania Dąbrowska, Sidney Polak i SiStars.

Wideo na temat: janusz olejniczak galeria
 • Mniejsze zło

  Długo oczekiwany nowy film kinowy jednego z największych mistrzów polskiego kina. "Niech idzie pod prąd. Niech nie będzie owcą w stadzie. Żeby mógł kiedyś spokojnie w twarz spojrzeć" - tak mówi Matka, kiedy jej syn, Kamil, student polonistyki, wydrukował w periodyku eksperymentalny wiersz. Upojony sukcesem, powodzeniem u kobiet i radością życia Kamil nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do tego, co dzieje się wokół. A dzieje się dużo. Jest rok 1980 i od młodych, wykształconych ludzi oczekuje się...

 • Syberiada polska

  "Syberiada polska" - poruszająca opowieść o sile ludzkiego ducha - to jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem przywołuje na ekran dramatyczne losy Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Dramatyczne losy Jana Doliny (Adam Woronowicz), jego rodziny i sąsiadów, którzy - po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie - zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. "Syberiada...

 • Mała matura 1947

  Ciepła i niepozbawiona humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski. Film w reżyserii Janusza Majewskiego ("C.K. Dezerterzy", "Zaklęte rewiry") z udziałem plejady gwiazd (Marek Kondrat, Olgierd Łukaszewicz, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski, Wojciech Pszoniak, Sonia Bohosiewicz) i utalentowanych debiutantów (Adam Wróblewski, Dawid Kot, Mikołaj Jodliński, Adam Zduńczyk). Podobnie jak w "Stowarzyszeniu umarłych poetów" Petera...