• Informacje na temat:

  janusz zaorski

Artykuły na temat: janusz zaorski
 • Gwiazdy na premierze filmu "Syberiada polska"

  Adam Woronowicz, czyli Leon Wasilewski z "Czasu honoru", i Urszula Grabowska, czyli Marta Sajno z "Na krawędzi", to gwiazdy nowego filmu Janusza Zaorskiego "Syberiada polska". To także pierwsi polscy aktorzy, którzy pracowali na planie filmowym... na Syberii!

 • "Syberiada polska" w TVP

  Film Janusza Zaorskiego "Syberiada polska", opowiadający o wstrząsających losach Polaków wywożonych do syberyjskich łagrów, można w sobotę, 11 kwietnia, obejrzeć w TVP1. W produkcji występują m.in. Adam Woronowicz, Jan Peszek i Agnieszka Więdłocha.

 • Damięcki będzie oceniał niezależne kino

  Znamy już filmy, które zostaną zaprezentowane podczas jubileuszowej 10. edycji Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych. W jury zasiądą m.in. Janusz Zaorski i Mateusz Damięcki.

 • Festiwal Filmowy w Gdyni: To oni wybiorą filmy

  Znamy już skład zespołu selekcyjnego, który wybierze filmy do Konkursu Głównego i Konkursu "Inne spojrzenie" podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni.

 • Zesłana na Syberię

  Agnieszka Więdłocha, znana widzom z roli Żydówki Leny Sajkowskiej w "Czasie honoru", przygotowuje się do kolejnego projektu. Tym razem fani talentu aktorki będą mogli podziwiać ją na dużym ekranie w filmie "Syberiada polska" Janusza Zaorskiego.

 • Wielki Test o Polskim Filmie na antenie TVP1

  Zbliża się druga edycja Wielkiego Testu o Polskim Filmie w TVP1. 29 września o godz. 20:25, goście w telewizyjnym studiu oraz widzowie sprawdzą swoją wiedzę na temat klasyki polskiego filmu oraz kina współczesnego. Program poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

 • „M jak miłość”: Małgorzata Pieczyńska ma słabość do swoich mężczyzn

  ...mężczyzny spełniły się 33 lata temu podczas szwedzkiej premiery "Jeziora Bodeńskiego" - filmu Janusza Zaorskiego, w którym zagrała jedną z głównych ról. Aktorka była wtedy świeżo po rozwodzie z Andrzejem Pieczyńskim, czyli Stanisławem Polmanem z "Dróg wolności". - Janusz Zaorski podszedł do mnie w pewnym momencie w towarzystwie bardzo przystojnego mężczyzny i powiedział: "Teraz reżyseruję twoje...

 • Andrzej Wajda na finale projektu Kino Wolność

  Projekt społeczny Kino Wolność, realizowany w ramach obchodów 25-lecia polskiej wolności będzie miał swój finał w czwartek, 29 stycznia, w Krakowie. W uroczystym zamknięciu projektu swój udział potwierdził jego ambasador - Andrzej Wajda.

 • "Złotopolscy": Renata Gabryjelska nie zamierza wrócić do aktorstwa

  .... Przygoda z filmem okazała się na tyle wciągająca, że Renata Gabryjelska zgłosiła się na kolejny casting. Tym razem poszukiwania prowadził twórca nowej polskiej telenoweli, Janusz Zaorski. - Potrzebna była dziewczyna ekstrawagancka, trochę odlotowa... Pan Zaorski wybrał mnie do roli Ewy w "Złotopolskich", a ja chętnie przystałam na udział w serialu, bo - po pierwsze - to bardzo miła praca...

 • Nagroda im. Krzysztofa Mętraka: Laureaci 2015

  Jury XIX Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka przyznało swe doroczne nagrody dla wyróżniających się młodych krytyków filmowych. Grand Prix otrzymała Anka Herbut, a II nagrodę - Piotr Mirski, współpracujący z naszym serwisem Film. Gratulujemy!

Zdjęcia na temat: janusz zaorski
Wideo na temat: janusz zaorski
 • Syberiada polska

  "Syberiada polska" - poruszająca opowieść o sile ludzkiego ducha - to jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem przywołuje na ekran dramatyczne losy Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Dramatyczne losy Jana Doliny (Adam Woronowicz), jego rodziny i sąsiadów, którzy - po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie - zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. "Syberiada...

 • Mniejsze zło

  Długo oczekiwany nowy film kinowy jednego z największych mistrzów polskiego kina. "Niech idzie pod prąd. Niech nie będzie owcą w stadzie. Żeby mógł kiedyś spokojnie w twarz spojrzeć" - tak mówi Matka, kiedy jej syn, Kamil, student polonistyki, wydrukował w periodyku eksperymentalny wiersz. Upojony sukcesem, powodzeniem u kobiet i radością życia Kamil nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do tego, co dzieje się wokół. A dzieje się dużo. Jest rok 1980 i od młodych, wykształconych ludzi oczekuje się...

 • Mała matura 1947

  Ciepła i niepozbawiona humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski. Film w reżyserii Janusza Majewskiego ("C.K. Dezerterzy", "Zaklęte rewiry") z udziałem plejady gwiazd (Marek Kondrat, Olgierd Łukaszewicz, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski, Wojciech Pszoniak, Sonia Bohosiewicz) i utalentowanych debiutantów (Adam Wróblewski, Dawid Kot, Mikołaj Jodliński, Adam Zduńczyk). Podobnie jak w "Stowarzyszeniu umarłych poetów" Petera...