• Informacje na temat:

  janusz zaorski rodzina

Artykuły na temat: janusz zaorski rodzina
 • „M jak miłość”: Małgorzata Pieczyńska ma słabość do swoich mężczyzn

  Małgorzata Pieczyńska, czyli Aleksandra Chodakowska z „M jak miłość”, w niemal każdym wywiadzie podkreśla, że najwięcej satysfakcji daje jej rodzina. - Mam słabość do moich mężczyzn – żartuje, mówiąc o mężu i synu.

 • "Syberiada polska" w TVP

  Film Janusza Zaorskiego "Syberiada polska", opowiadający o wstrząsających losach Polaków wywożonych do syberyjskich łagrów, można w sobotę, 11 kwietnia, obejrzeć w TVP1. W produkcji występują m.in. Adam Woronowicz, Jan Peszek i Agnieszka Więdłocha.

 • Małgorzata Pieczyńska szczęśliwa, że wyjechała z Polski! "Syn nie ma kredytów, jest wolny"

  .... Pojechałam tam razem z reżyserem Januszem Zaorskim, a Gabryś był jego przyjacielem. Kiedy wszedł do restauracji, od razu coś między nami zaiskrzyło, a Janusz powiedział : "Uważaj, reżyseruję twoje życie(...) z nieba. Ojciec męża był w Domu Sierot Janusza Korczaka i idee doktora zawsze były w naszym domu obecne. Rodzice Gabrysia popularyzowali myśl pedagogiczną doktora i nawet założyli w Szwecji...

 • Małgorzata Zajączkowska: Zagrała rolę życia

  O jej losie często decydował przypadek. Nie marzyła o tym, by zostać aktorką. Chciała być chirurgiem. Ale gra w szkolnych przedstawieniach była doskonałym pretekstem, by dostać zwolnienie z lekcji.

 • Maria Pakulnis: W trudnych chwilach zawsze ratowała ją praca

  Tym trudniej w to uwierzyć, bo Maria Pakulnis (62 l.) ma za sobą tak wybitne tytuły jak: "Dolina Issy" Tadeusza Konwickiego, "Jezioro Bodeńskie" Janusza Zaorskiego czy "Ubu król" Piotra Szulkina. Aktorka tak skomentowała swoją nieobecność: - Naprawdę nie wiem dlaczego tak się działo, staram się o tym nie myśleć. Na szczęście zawsze pozostawał jej teatr i seriale. A tych na szczęście nie brakuje...

 • Rodzinny klan Opania: Ojciec, syn i wnuk

  Ojciec, syn i wnuk. Wszystkich trzech łączy nie tylko nazwisko Opania, lecz także niekwestionowany talent. Nestor rodu, Marian, jest wybitnym artystą. Jego syn Bartosz także ma wyrobione nazwisko. Najmłodszy z całej trójki, Filip, dwa lata temu skończył szkołę aktorską. Mało kto wie jednak, że tak naprawdę wszystko zaczęło się dużo wcześniej...

 • Nie żyje Gabriela Kownacka

  ..." (1978) w reżyserii Janusza Rzeszewskiego i Mieczysława Jahody, w "Dziecinnych pytaniach" (1981) Janusza Zaorskiego, "Nadzorze" (1983) Wiesława Saniewskiego. Ostatnio dużą popularność przyniósł aktorce telewizyjny serial komediowy "Rodzina zastępcza". Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 22 sierpnia 2005 za zasługi w pracy artystycznej została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. W tym samym roku...

 • Krystyna Sienkiewicz: Aktorka niespokojna

  Aktorka, pisarka i plastyczka. Bezkompromisowa, szalona, miłośniczka zwierząt. Choć Krystyna Sienkiewicz 14 lutego kończy 80 lat, optymizmu i energii mogłaby pozazdrościć jej niejedna dwudziestolatka.

 • Zaorski wraca "Syberiada polską"

  Janusz Zaorski, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia MFF w Berlinie i Grand Prix MFF w Locarno, powraca do kin z filmem "Syberiada polska". Najnowszy obraz twórcy "Jeziora Bodeńskiego" i "Matki Królów" to jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem przywołuje dramatyczne losy Polaków deportowanych na Syberię.

 • DVD: "Matka królów" Janusza Zaorskiego

  W czwartek, 6 października, do wypożyczalni trafia na DVD najlepszy film Janusza Zaorskiego "Matka Królów" . To wstrząsający dramat rodziny Królów, swoista epopeja rodzinna i krótki, intymny kurs XX-wiecznej historii Polski. Wspaniałą ilustracją filmu jest muzyka Przemysława Gintrowskiego.