• Informacje na temat:

  japońską gejszą

Artykuły na temat: japońską gejszą
 • Po kilku miesiącach noszenia dżinsów i kowbojskiego kapelusza, Madonna postanowiła zmienić swój wizerunek. Tym razem słynna amerykańska wokalistka ma zamiar przywdziać kimono i upodobnić się do japońskiej gejszy.

 • Przyczajona i ukryta gejsza

  Chińska aktorka Zhang Ziyi ( "Przyczajony tygrys, ukryty smok" , "Hero" ) zagra główną rolę w filmie "Memoirs of a Geisha", będącym adaptacją bestselerowej powieści autorstwa Arthura Goldena, wydanej w Polsce pod tytułem "Wyznania gejszy". Na fotelu reżysera opowieści zasiada Rob Marshall ( "Chicago" ), a nad produkcją długo oczekiwanego projektu czuwa Steven Spielberg ( "Złap mnie, jeśli potrafisz" ).

 • "Wyznania gejszy" zakazane w Chinach

  Film "Wyznania gejszy", który 31 stycznia zdobył nominacje oscarowe aż w sześciu kategoriach, został zakazany w Chinach. Rząd chiński cofnął swą wcześniejszą zgodę na rozpowszechnianie obrazu Roba Marshalla ("Chicago").

 • Rob Marshall i wyznania gejszy

  Rob Marshall, reżyser obsypanego Oscarami musicalu "Chicago" , zainteresował się projektem filmu "Memoirs of the Geisha". Kilka lat temu bliski realizacji był Steven Spielberg ( "Raport mniejszości" , "Złap mnie, jeśli potrafisz" ), który jednak ostatecznie zrezygnował. Twórca "Szeregowca Ryana" być może zostanie jednak producentem obrazu.

 • Weekend w kinie

  "Wyznania gejszy" , nagrodzone w tym roku trzema Oscarami i dramat "Piekło" , zrealizowany na podstawie scenariusza Krzysztofa Piesiewicza i Krzysztofa Kieślowskiego, to niektóre z filmów, które w piątek trafią na ekrany polskich kin. Pozostałe propozycje to: kanadyjski przebój "C.R.A.Z.Y." , japoński horror "Nieodebrane połączenie" oraz "Prognoza na życie" z udziałem Nicolasa Cage'a i Michaela Caine'a.

 • Ken Watanabe u Eastwooda

  Ken Watanabe ( "Ostani samuraj" , "Batman - Początek' ) wystąpi w najnowszym filmie Clinta Eastwooda "Red Sun, Black Sand". To kolejny - po "Flags of Our Father" - film ostatniego zdobywcy Oscara, w którym próbuje on opisać słynną bitwę morską II wojny światowej o Iwo Jima. DreamWorks i Warner Bros mają jednak problem z ustaleniem dat premier filmów Eastwooda.

 • "Siedmiu samurajów" po amerykańsku

  W zeszłym tygodniu tabloidy obiegła informacja o planowanej przez braci Weinsteinów amerykańskiej wersji "Siedmiu samurajów" Akiry Kurosawy. Teraz więcej szczegółów tego sensacyjnego projektu odkrywa znany z występu w "Hero" chińsko-amerykański aktor Donnie Yen.

 • Recenzenci o nowych filmach

  W tym tygodniu do polskich kin weszło pięć nowych filmów. Na który z nich warto się wybrać? Co zrobić, żeby się nie rozczarować? Lektura fragmentów recenzji kilku znanych polskich krytyków powinna ułatwić prawidłowy wybór. W końcu krytycy powinni znać się na filmach najlepiej.

 • Lucy Liu: Waleczna jak smok

  Gra twarde kobiety i sama występuje w scenach kaskaderskich. A w serialu "Elementary" jest... dr Watson, partnerką Sherlocka Holmesa!

 • Christina Aguilera: Prawdziwa księżniczka

  Po nagraniu kolejnej płyty zamierzam rozpocząć starania o dziecko - oświadczyła Christina Aguilera. Aż trudno oprzeć się wrażeniu, że ta deklaracja to jeden z chwytów marketingowej kampanii, poprzedzającej ukazanie się jej najnowszego krążka "Back To Basics". Bo niby po co teraz opowiadać o macierzyństwie, które jest w planach i to wcale nie najbliższych? "Raczej szybciej niż później zamierzam mieć rodzinę", błyskotliwie replikuje piosenkarka. Ech...