• Informacje na temat:

  jazz

Artykuły na temat: jazz
 • Cały ten jazz

  Perypetie rodziny Kiepskich i ich sąsiadów, mieszkających w starej kamienicy we Wrocławiu. Głowa familii, Ferdynand, to postać nieprzeciętna _ wieczny...

 • "SuperSTARcie": Teraz jazz

  W dzisiejszym (piątek, 31 października) odcinku "SuperSTARcia" uczestnicy zmierzą się utworami jazzowymi.

 • Śpiewa jazz i gra na skrzypcach

  Od lat kształci swój głos i myśli o wydaniu własnej płyty. Póki co wziął udział w nagraniu krążka legendarnej Carmen Moreno, której od kilku lat towarzyszy na koncertach z cyklu "Śpiewając jazz". Limitowana seria albumu "Śpiewając jazz" pojawi się w sprzedaży już za kilka dni. Maciej Zakościelny uczył się śpiewu już jako uczeń podstawówki. Lekcji udzielała mu Agata Steczkowska, siostra Justyny...

 • Czy "Whiplash" pokazuje prawdę?

  Głośny film "Whiplash", który na ekrany polskich kin wszedł na początku stycznia, zdobył pięć nominacji do Oscara i zbiera entuzjastyczne recenzje. Jednak w środowisku muzycznym, a zwłaszcza jazzowym, obraz ma wielu krytyków.

 • "Pierwsza miłość": Michał Malinowski będzie walczył o Kryształową Kulę

  Michał Malinowski, czyli Norbert Owczarek z "Na Wspólnej" i Paweł Nowogrodzki z "Pierwszej miłości", jest wielkim miłośnikiem... tańca. Przed laty trenował taniec nowoczesny, jazz i hip hop, był członkiem formacji V3 EDS, a wkrótce wystąpi na parkiecie show "Dancing With the Stars".

 • Joanna Kulig i Maciej Stuhr: Boogie-woogie i jazz

  Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w filmie "Excentrycy" Janusza Majewskiego. Partnerować będą jej Sonia Bohosiewicz i Maciej Stuhr. Film będzie historią muzyka jazzowego z lat 50., który po powrocie z Anglii do Polski zakłada big-band. Obecnie Joanna Kulig kończy pracę na planie filmu "Niewinne" w reżyserii Anne Fontaine.

 • "O mnie się nie martw": Joanna Kulig marzyła, by zostać wokalistką... jazzową

  Joanna Kulig, czyli Iga Małecka z "O mnie się nie martw", marzyła kiedyś, by być wokalistką jazzową. Po maturze zdawała na wydział jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, ale jedna z osób zasiadających w komisji egzaminacyjnej stwierdziła, że... piszczy, śpiewając!

 • Charlie Parker: Gigant jazzu zmarł 60 lat temu

  "Możesz opowiedzieć historię jazzu w czterech słowach: Louis Armstrong, Charlie Parker" - powiedział kiedyś legendarny trębacz Miles Davis. 12 marca mija 60 lat od śmierci słynnego saksofonisty.

 • Gdy jako dziewczynka z wypiekami na twarzy słuchała "Voice of America Jazz Hour", kultowej audycji Willisa Conovera, nawet przez myśl jej nie przeszło, że kiedyś będzie u niego na kolacji, a on zachwyci się jej płytą. Nie spodziewała się też, że w 1979 r. "Los Angeles Times" okrzyknie ją wokalistką roku, jej piosenka "Papaya" stanie się narodowym tańcem Filipińczyków, będzie miała okazję...

 • Clint Eastwood skończył 85 lat

  Jeden z najsłynniejszych amerykańskich aktorów i reżyserów, Clint Eastwood, znany z takich filmów jak "Brudny Harry", "Dobry, zły i brzydki" czy "Za wszelką cenę", kończy 85 lat. Poza planem filmowym Eastwood jest także zapalonym pianistą i znawcą jazzu.

Zdjęcia na temat: jazz
Wideo na temat: jazz
 • Sasha Strunin wraca do show-biznesu

  10 listopada Sasha Strunin zaprezentuje materiał z płyty „Woman in black” na koncercie podczas Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Drugi solowy krążek artystki powstał we współpracy z Garym Guthmanem, słynnym amerykańskim muzykiem i producentem. Utrzymany jest w stylistyce, którą wokalistka określa mianem jazz noir, a inspiracji dostarczyły filmy kryminalne z lat 40.

 • Victor/Victoria

  Kurt (Chris Colfer) śpiewa "Le Jazz Hot" z kultowego filmu "Victor/Victoria" z Julie Andrews w roli głównej.

 • Poznajecie go? Był gwiazdą w latach 90.

  Kuba Molęda popularność zdobył, występując w zespole L.O. 27 - grupa wylansowała przebój "Mogę wszystko". Dziś ma 28 lat, ukończony Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w Katowicach. Do tego znów próbuje swoich sił w show-biznesie z piosenką "Nie mów, że nie". Zobaczcie jego występ w "DDTVN".

Dyskusje na temat: jazz