• Informacje na temat:

  jerzy bereś

Artykuły na temat: jerzy bereś
 • "Zakochany Anioł": Finał zdjęć

  Dobiegają końca zdjęcia do filmu "Zakochany Anioł" - drugiej części romantycznej komedii "Anioł w Krakowie" z 2002 roku. Film wyreżyserowany przez Artura Więcka ma trafić do kin na przyszłoroczne Walentynki.

 • Do konkursu na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) zgłosiło się 10 osób. Komisja konkursowa odbyła pierwsze posiedzenie i zapoznała się z kandydaturami - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa organizatora konkursu - ministra kultury - Anna Godzisz.

 • Premiera "Anioła w Krakowie"

  W sobotę, 14 września, w Krakowie odbyła się ogólnopolska premiera filmu "Anioł w Krakowie" , w reżyserii Artura "Barona" Więcka. Film pokazywany był już w tym roku między innymi we Wrześni, gdzie otrzymał główną nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia 2002".

 • Nowe polskie filmy

  Podczas wtorkowego (20 lipca) posiedzenia, Zarząd Telewizji Polskiej S.A. podjął decyzję dotyczącą finansowania produkcji kolejnych filmów fabularnych. Dzięki wszczętej procedurze w najbliższych dniach zostanie zamknięte finansowanie filmów: "Skazany na bluesa" oraz "Zakochany anioł".

 • Gdynia: Niespodziewany werdykt

  Film "Warszawa" w reżyserii Dariusza Gajewskiego niespodziewanie zdobył Złote Lwy na zakończonym w sobotę, 20 września, XXVIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagrody aktorskie powędrowały do: Krzysztofa Majchrzaka ( "Pornografia" ) i Katarzyny Figury ( "Ubu król" ). Uroczysta ceremonia odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, prowadzili ją Grażyna Torbicka i Krzysztof Kolberger.

 • Gdynia: "Show" na początek

  We wtorek, 16 września, rozpoczął się w Gdyni XXVIII Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Pierwszym filmem zaprezentowanym w konkursie był "Show" Macieja Ślesickiego . Równocześnie rozpoczął się Konkurs Kina Niezależnego. Pierwsze projekcje tego przeglądu zaprezentowano już rano. Wieczorem uroczyście otwarto tegoroczny festiwal.