• Informacje na temat:

  jerzy ernst

Artykuły na temat: jerzy ernst
 • Autor serialowych przebojów kończy 85 lat

  "Nie bądź taki szybki Bill" , W siną dal", "Czterdzieści lat minęło", "Wojna domowa" - to tylko niektóre z przebojów Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Nadworny kompozytor muzyki do polskich seriali, osobistość sceny jazzowej, kończy 10 kwietnia 85 lat.

 • Film z Polą Negri w Filharmonii Narodowej

  Zrekonstruowany cyfrowo film "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" z Polą Negri w roli głównej zostanie zaprezentowany w niedzielę w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Pokazowi będzie towarzyszyć grana na żywo muzyka Jerzego Maksymiuka.

 • Zwalniają popularnych dziennikarzy

  Narasta konflikt między władzami Telewizji Polskiej oraz związkami zawodowymi, które nie zgadzają się na formę zwolnień zaproponowanych przez TVP. Związkowcy zarzucają TVP łamanie prawa i grożą godzinnym strajkiem. Na liście osób, którą mają zostać zwolnione, znaleźli się m.in. Beata Chmielowska-Olech z "Teleexpressu" oraz Adrian Klarenbach i Edyta Lewandowska z TVP Info.

 • "Ale Kino": 57 filmów konkursowych

  57 filmów fabularnych, krótkometrażowych i animowanych rywalizować będzie o statuetkę Poznańskich Złotych Koziołków - Grand Prix XIX Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino", który rozpocznie się 14 maja.

 • Pokaz filmów z polskimi gwiazdami ekranu

  Od pokazu nakręconego w 1917 roku przez Aleksandra Herza niemego filmu "Bestia", który wykreował Polę Negri (1897-1987) jako femme fatale i divę niemego kina, rozpoczął się 9 stycznia w ośrodku Riverside Studios cykl filmów, w których główną rolę odgrywały najpiękniejsze, legendarne polskie aktorki.

 • Walentynkowy seans filmowy

  - Od początku istnienia kina miłość była jednym z jego najważniejszych tematów - zapewnia recenzent filmowy Andrzej Bukowiecki. "Jeremy", "Con Amore", "Casablanca", "Do widzenia, do jutra"- to filmy polecane do oglądania we dwoje w walentynkowy wieczór.

 • "Mania" rusza na podbój Europy

  12 września w paryskim kinie "Le Balzac" odbędzie się pierwszy poza Polską pokaz zrekonstruowanego filmu "Mania" z Polą Negri. Film, którego projekcje są częścią programu kulturalnego polskiej prezydencji, odwiedzi też Madryt, Londyn, Kijów i Berlin.