• Informacje na temat:

  jerzy hoffman

Artykuły na temat: jerzy hoffman
 • Hoffman uratował Urbańską?

  Jedno spotkanie Nataszy Ubrańskiej z Jerzym Hoffmanem pozwoliło jej znów odzyskać wiarę w swój talent, siłę i wielkie możliwości.

 • Jerzy Hoffman: Nie żegnam się z kinem

  Nie wiem, czy będę realizował jeszcze jakiś film, ale nie żegnam się z kinem, jestem wierny zasadzie: nigdy nie mów nigdy - przekonuje Jerzy Hoffman 40 lat po premierze "Potopu". Do księgarń trafił niedawno zawierający wspomnienia reżysera album poświęcony tej ekranizacji.

 • "Klan": Daniel Olbrychski wraca na ekrany kin jako legendarny Kmicic!

  Daniel Olbrychski, czyli Arkadiusz Nowik z "Klanu", znów będzie czarował kobiety jako... Kmicic! Odnowiona wersja legendarnego "Potopu" Jerzego Hoffmana w październiku trafi bowiem na ekrany kin w całej Polsce. "Potop Redivivus" pokazany został na otwarcie 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni...

 • Jerzy Hoffman na Festiwalu Filmowym WaMa

  Ponad 40 pełno- i krótkometrażowych filmów, w tym obrazy dotykające tematyki wielokulturowości, odmienności religijnej czy seksualnej, pokazanych zostanie podczas I Festiwalu Filmowego WaMa. Przegląd odbędzie się od 1 do 5 października w Olsztynie.

 • "Przygody pana Michała": Z kina do telewizji

  Dlaczego Jerzy Hoffman nie został reżyserem "Przygód pana Michała"? Komu Magdalena Zawadzka zawdzięcza rolę Basi? W jakich okolicznościach Daniel Olbrychski dowiedział się, że zagra Azję? I jak od kulis wyglądała scena wbijania Azji na pal? Odpowiedzi na te pytania poznamy w programie "Tajemnica pana Michała", w którym Daniel Olbrychski, Magdalena Zawadzka i Irena Karel opowiedzą o pracy na...

 • Olbrychski, Szaflarska i Hoffman ze Złotymi Aniołami Tofifest

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest ogłosił nazwiska laureatów honorowych Złotych Aniołów. Otrzymają je znakomici aktorzy Daniel Olbrychski i Danuta Szaflarska oraz reżyser Jerzy Hoffman. Podczas rozpoczynającej się 18 października imprezy pokazanych zostanie ponad 150 filmów.

 • "Przygody pana Michała": Jak powstawała historia Małego Rycerza?

  Jerzy Wołodyjowski był postacią historyczną, ale dopiero w ujęciu Sienkiewicza stał się prawdziwym bohaterem narodowym. A dzięki ekranizacji jego przygód zyskał nieśmiertelność.

 • Co w kinie? Klasyka i trudne tematy

  W piątek, 3 października, na ekrany kin wchodzi aż dziewięć filmów. Spośród nich największe zainteresowanie widzów budzą dwie polskie produkcje: "Potop Redivivus" Jerzego Hoffmana i "Służby specjalne" Patryka Vegi.

 • "Klan": Stockinger miał nadzieję, że Kotulanka zostanie

  ...– Tak dobrze zrobione „wyciskacze łez” opierają się upływowi czasu – mówi Tomasz Stockinger o "Znachorze" w reżyserii Jerzego Hoffmana do którego trafił... przez przypadek. Jednak to postać rozkochanego hrabiego Czyńskiego zrobiła z niego gwiazdę. Nam opowiedział także o dalszych losach jego bohatera w "Klanie"

 • "Potop": 40 lat od premiery

  We wtorek, 2 września, minie 40 lat od premiery "Potopu" Jerzego Hoffmana. Doskonałą okazją do przypomnienia sobie ducha ekranizacji powieści Sienkiewicza będzie zaplanowana na październik premiera odrestaurowanej cyfrowo i skróconej przez reżysera wersji filmu.

Zdjęcia na temat: jerzy hoffman
Wideo na temat: jerzy hoffman
 • Oleńka i Andrzej w filmie "Potop"

  Małgorzata Braunek (obecnie "Miłość nad rozlewiskiem") w roku 1974 wystąpiła w mega produkcji w reżyserii Jerzego Hoffmana. Film jest ekranizacją "Trylogii" Siekiewicza.

Dyskusje na temat: jerzy hoffman
 • Re: Najbardziej filmowe miasto Polski

  reżyserzy polscy - którzy? przcież masz napisane: "reżyserzy polscy (Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Stanisław Różewicz, Tadeusz Chmielewski, Tadeusz Konwicki, Janusz Morgenstern, Marek Piwowski, Krzysztof Krauze, Juliusz Machulski, Jerzy Hoffman) " PS: Fajny tekst