• Informacje na temat:

  jerzy pilch adam pilch

Artykuły na temat: jerzy pilch adam pilch
 • Serialowy przewodnik

  .... odc.256 Rodzice Agnieszki zastanawiają się, czy córka wyjechałaby do Australii, gdyby w jej życiu nie pojawił się Karol. Jerzy złości się, gdy dowiaduje się, że Elżbieta pogodziła się z Małgorzatą(...) więzienia. odc.2 Dowgird, uwolniony przez wachmistrza Kacpra Pilcha, musi jak najszybciej opuścić Lecko. Rusza za nim pogoń. Tymczasem w miasteczku coraz więcej osób zostaje skazanych na śmierć...

 • "Anioł": Więckiewicz u Smarzowskiego

  Wojciech Smarzowski - reżyser filmowy, teatralny i scenarzysta - realizuje w Krakowie zdjęcia do filmu "Anioł", na podstawie powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem". Premiera produkcji planowana jest na początek 2014 roku.

 • Święta "Pod Mocnym Aniołem"

  Dystrybutor nowego filmu Wojtka Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem" zaprezentował specjalny, świąteczno-noworoczny zwiastun ekranizacji powieści Jerzego Pilcha. Obraz będzie można oglądać na ekranach kin od 17 stycznia 2014.

 • Smarzowski: Alkoholowy "Anioł"

  Wojciech Smarzowski kręci w Krakowie zdjęcia do filmu "Anioł" na podstawie powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem". - Jest w tej historii coś uniwersalnego. Alkoholizm to sytuacja może i skrzętnie skrywana, ale zajmująca widzów - uważa reżyser.

 • Dużo teatru w Jedynce

  Od stycznia poniedziałkowy Teatr Telewizji prezentuje cztery spektakle teatralne miesięcznie, w tym co najmniej dwie premiery. Do Jedynki powraca także Scena Faktu.

 • Debata wokół filmu o papieżu

  "Karol - człowiek, który został Papieżem" to film dostarczający emocji i wzruszeń, skrótowo ukazujący drogę duchowego rozwoju Karola Wojtyły - mówili uczestnicy debaty urządzonej w środę, 15 czerwca, tuż po krakowskiej premierze filmu.

 • "Pod Mocnym Aniołem": O nałogu i miłości

  Oto film, który zachwieje Polską! Po spektakularnym, artystycznym i komercyjnym sukcesie "Drogówki", "Róży" i "Wesela", Wojtek Smarzowski powraca z najnowszą produkcją "Pod Mocnym Aniołem".

 • Splendor dla Glińskiego i Opanii

  Wieńczysław Gliński otrzymał w poniedziałek, 6 grudnia, w Warszawie, nagrodę "Wielkiego Splendora Honorowego", przyznawaną przez Teatr Polskiego Radia. "Wielkim Splendorem 2004" nagrodzono natomiast popularnego aktora Mariana Opanię.

 • Jubileusz Janusza Morgensterna

  Reżyser Janusz Morgenstern, twórca filmów "Do widzenia, do jutra", "Jowita" i "Trzeba zabić tę miłość" oraz niezapomnianych seriali telewizyjnych "Stawka większa niż życie", "Kolumbowie" i "Polskie drogi", skończył w piątek 85 lat. To on wymyślił słynną scenę z płonącymi kieliszkami z "Popiołu i diamentu" Wajdy.

 • Alkohol, przygoda i erotyka

  Nowa produkcja Wojtka Smarzowskiego - "Pod Mocnym Aniołem", to zdecydowanie najgłośniejsza z filmowych premier tego tygodnia. Oprócz niej na ekrany kin wejdą również: hollywoodzkie fantasy "Sekretne życie Waltera Mitty", rosyjski dramat "Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków", a także zrealizowane we Francji - komedia "Molier na rowerze" i animacja "Robaczki z Zaginionej Doliny".