• Informacje na temat:

  język niemiecki

Artykuły na temat: język niemiecki
 • Na Wspólnej

  Błażej proponuje Oli wieczorny koncert _ Zimińska nie może, ma ważne zaliczenie. Chłopak umawia się z Gosią _ zaczyna u niej lekcje języka niemieckiego....

 • Piraci z Karaibów uczą (się) języka niemieckiego

  Od kultowego "dziń dybry" z "'Allo 'Allo!" po pythonowskie żarty z imion Rzymian w "Żywocie Briana". Nic tak dobrze nie robi komedii jak zgrywa z gramatyki i języków obcych. Potwierdza to wchodzący na ekrany, familijny hit "Kapitan Szablozęby i skarb piratów".

 • ​"rodzinka.pl": Ślimaki na kolację?

  Natalia (Małgorzata Kożuchowska) postanowi nauczyć się języka francuskiego i - by, jak powie - poczuć klimat, zaserwuje na kolację... ślimaki. Ludwik (Tomasz Karolak) doceni kulinarny eksperyment żony, ale synowie Boskich nie będą zachwyceni tym, że muszą jeść coś, co wzbudza ich obrzydzenie.

 • Steffen Moeller otrzymał Nagrodę Weizsaeckera

  Niemiecka Fundacja Narodowa przyznała Steffenowi Moellerowi Nagrodę im. Richarda von Weizsaeckera za zasługi dla porozumienia między Niemcami a Polakami. Niemiecki autor, aktor i kabareciarz przyczynił się do zbliżenia obu narodów - napisano w uzasadnieniu.

 • Zmarł Andrew Sachs, gwiazda serialu "Hotel Zacisze"

  ...23 listopada 2016 roku zmarł brytyjski aktor niemieckiego pochodzenia Andrew Sachs. Od czterech lat zmagał się z demencją. O jego śmierci poinformowała w czwartek, 1 grudnia, jego żona.

 • Kariera, o której u nas cicho

  W Polsce Paweł Deląg gra głównie drugoplanowe role. Za to jego talent doceniany jest za granicą. Aktor z powodzeniem występuje m.in. w produkcjach rosyjskich, francuskich, izraelskich oraz niemieckich.

 • Anna German urodziła się w Uzbekistanie w 1936 roku. Jej matka pochodziła z holenderskiej rodziny, ojciec był Niemcem. Po wojnie German osiadła we Wrocławiu. Debiutowała w 1960 roku, by cztery lata później być już krajową gwiazdą. Śpiewała aż w siedmiu językach, koncertowała na czterech kontynentach.

 • "Gra tajemnic": Kto złamał Enigmę?

  "Gra tajemnic" to pasjonująca, a przy tym prawdziwa historia niezwykle utalentowanego brytyjskiego matematyka Alana Turinga, który w kluczowym momencie II wojny światowej ostatecznie złamał niemiecki kod Enigma.

 • Skandal w "Mam talent"

  ...skrytykowany język sam w sobie. Chcemy po prostu zwrócić na to uwagę. To są właśnie postawy ksenofobiczne tak szeroko nagłośnione. To jest pewien sposób krytyki, że język niemiecki jest niepożądany(...)Demoniczny Alex, uczestnik show "Mam talent", na castingu w Gdańsku wykonał utwór niemieckiego zespołu Tokio Hotel. Urodzona w stolicy województwa pomorskiego Chylińska zareagowała oburzeniem: "Po...

 • Zmarł George Dickerson, znany między innymi z roli policjanta Johna Williamsa w filmie Davida Lyncha "Blue Velvet". Amerykański aktor miał 81 lat.

Zdjęcia na temat: język niemiecki
Wideo na temat: język niemiecki
 • Pierwsza dama w końcu przemówiła! Po niemiecku!

  z wykształcenia, płynnym językiem naszych zachodnich sąsiadów zaprasza na Światowe Dni Młodzieży. "Wierzymy, że pielgrzymi, którzy odwiedzą nasz kraj w ostatnim tygodniu lipca, wrócą do swoich domów

 • W ciemno

  Obsypana nagrodami kilkuwymiarowa historia romansu Palestyńczyka i Żyda z rozdartej konfliktem etnicznym Jerozolimy. Żurnalowego Roya, dziedzica prawniczej fortuny i Nimera, studenta psychologii ze społecznego awansu dzieli nie tylko wyznanie, język, polityka, ale również pieniądze. Pomimo sprzeciwu obu rodzin, wszechobecnej służby bezpieczeństwa i arabskiej homofobii starają się znaleźć miłość tam, gdzie jej nie ma, a przynajmniej być nie powinno.

 • Niesforny Bram

  Siedmioletni Bram jest bardzo podekscytowany tym, że zaczyna naukę w szkole. Myśli wiele o otaczającym go świecie, jest ciekawy wszystkiego i potrafi zadać sto pytań na minutę. Okazuje się jednak, że nowy nauczyciel ma zupełnie inny pomysł na naukę pierwszaków niż chłopiec. Czy Bram i jego wychowawca pokonają trudności i znajdą wspólny język? "Niesforny Bram" to film szczególny ze względu na ciekawie zarysowaną relację między światem dorosłych i dzieci, a także konstrukcję filmowej opowieści.

Dyskusje na temat: język niemiecki
 • Re: Jesienna rewolucja w TVN

  Już dziś język urzędowy tam obowiązujący to niemiecki lub rosyjski

 • Re: Co się stało z Laurą Samojłowicz?

  ...wiadomo że niemiecki język niemieckie dzieci wysysają z mlekiem matki i mówią perfekcyjnie po niemiecku w wieku 4 lat...na tym portalu nie m oże być inaczej.

 • Re: Co się stało z Laurą Samojłowicz?

  fantastycznie jak w wieku 4 lat znała perfekcyjnie język niemiecki, w sumie po co dalsza nauka????? chyba ktos przesadził z tym zdaniem o jezyku.

 • Re: "Wspaniałe stulecie": Ambitna sułtanka

  Ale serial nie jest niemiecki i nie język niemiecki jest jego językiem :) Hurrem oznacza zaś wesoła, roześmiana. Tobie kojarzy się z jednym - głodnemu chleb na myśli ??

 • Re: TVN chwali się wynikami

  TVN oglądam tylko i wyłącznie gdy jest jakiś dobry film,bo wiadomości i programów publicystycznych szkoda oglądać,sama nagonka na rząd i wybielanie mafijnej PO,niech zmienią język na niemiecki,bo to ich ojczyzna.

 • Re: To miała być wojna z Klossem

  język przyniesie... W latach 2006-2012 amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) udostępniła większość materiałów o tej historii. Nie istniał i nie istnieje komandor Howard Compaigne(...) niemieckich specjalistów od budowy bomby atomowej, po wojnie. "Aparat" odnaleziono w Rosenheim w maju 1945, mam nawet zdjęcie jego załadunku przez niemieckich jeńców. I nie żaden Orillo czy Globcke go wskazał