• Informacje na temat:

  jimi hendrix gitary

Artykuły na temat: jimi hendrix gitary
 • Ile Jimi Hendrix zarobił na Woodstocku?

  Portal UltimateGuitar.com opublikował listę płac z Woodstocku z 1969 roku. Największe honorarium otrzymał Jimi Hendrix.

 • Nigel Kennedy zagra Jimiego Hendrixa na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

  1 maja podczas bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu po twórczość Jimiego Hendrixa sięgnie brytyjski skrzypek Nigel Kennedy wraz z muzykami, z którymi współtworzy Hendrix Project.

 • Slash: Mistrz gitary na koncercie w Krakowie

  Jeden z najlepszych gitarzystów na świecie w czwartek, 20 listopada, wystąpi w Kraków Arenie. Będzie to jedyny koncert Slasha w Polsce. Gitarzysta wystąpi wraz z Mylesem Kennedym i The Conspirators w ramach trasy promuje swój najnowszy album "World On Fire".

 • 45 lat z "Black Sabbath". Tak rodził się heavy metal

  W piątek, 13 lutego 1970 roku, dokładnie 45 lat temu, wyłaniające się z burzowych pomruków dźwięki katedralnego dzwonu oznajmiły nastanie ery heavy metalu. W rocznicę ukazania się debiutu Black Sabbath przypominamy, jak wszystko to stało się za sprawą jednego albumu.

 • Jimi Hendrix udawał geja

  Jimi Hendrix, mający swego czasu opinię nieposkromionego uwodziciela, łgał, że jest gejem, by tylko wydostać się wojska - wynika z monografii słynnego muzyka, napisanej przez Charlesa Crossa. Pozycja trafi w środę, 3 sierpnia, na półki księgarskie.

 • Jimi Hendrix wiecznie żywy

  Jimi Hendrix, który zmarł dokładnie 40 lat temu, wielkim gitarzystą był. I kropka. Sprawdzamy jednak, kto próbuje do jego spuścizny podejść nie na kolanach, lecz choć trochę szarpiąc rockową świętość.

 • Jimi Hendrix najlepszym gitarzystą wszech czasów

  Brytyjski dziennik "The Times" opublikował listę najlepszych gitarzystów wszech czasów. Na czele listy znalazł się Jimi Hendrix, ale zestawienie roi się od niespodzianek.

 • Jimi Hendrix w balecie

  Największe przeboje największego gitarzysty wszech czasów Jimi'ego Hendriksa wykorzystane z balecie? Dlaczego by nie. Tak przynajmniej wymyślił ceniony także w Polsce skrzypek Nigel Kennedy, który zaaranżował utwory Hendriksa na potrzeby londyńskiego Królewskiego Baletu.

 • Hendrix na aukcji

  190 tysięcy dolarów zapłacił za gitarę Fender Stratocaster z 1965 roku jeden z uczestników aukcji. Wysoka cena gitary nie dziwi - wszak kiedyś grał na niej geniusz tego instrumentu, Jimi Hendrix.

 • Jimi Hendrix: Filmowa biografia na DVD

  30 stycznia premierę będzie miała podwójna płyta DVD z filmem "A Film About Jimi Hendrix". Dokumentalna biografia nakręcona została przez Joe Boyda i jest jak do tej pory najlepszym filmem opowiadającym o życiu genialnego amerykańskiego gitarzysty.

Wideo na temat: jimi hendrix gitary
 • Woodstock: 3 dni pokoju i muzyki

  Poruszający śpiew Janis Joplin, przeszywające dźwięki gitary Jimiego Hendrixa oraz zaangażowane teksty utworów Jefferson Airplane czy Canned Heat miały uczynić świat lepszym. Nawet jeśli to się nie udało, ich muzyka przemawia do kolejnego już pokolenia słuchaczy. Ona jest główną bohaterką filmu o festiwalu, który przeszedł do legendy. 4-dyskowe wydanie DVD zawiera zremasterowaną na nowo, 4-godzinną wersję reżyserską filmu oraz 2 godziny materiałów dodatkowych m. in. wyszukane w archiwach,...

 • Będzie głośno

  Rzadko pojawia się film pokazujący więcej niż oszałamiającą powierzchowność legend rocka. "Będzie głośno" przedstawia osobiste, opowiedziane własnymi słowami historie trzech pokoleń wirtuozów gitary elektrycznej, którymi są The Edge (U2), Jimmy Page (Led Zeppelin) i Jack White (The White Stripes). Ukazuje, jak każdy z nich wypracował swoje wyjątkowe brzmienie i styl gry na ulubionych instrumentach, gitarach-odkryciach i gitarach-wynalazkach. Film, skupiając się na muzycznym buncie artystów,...

 • Tylko kochankowie przeżyją

  Co może być piękniejszego, niż wieczni kochankowie, wieczna księżycowa noc, "Funnel of Love" Wandy Jackson, winylowe płyty, kolekcja rzadkich elektrycznych gitar, zaułki i bary Tangieru, nocne jazdy samochodem po Detroit i lody ze świeżej krwi... "Tylko kochankowie przeżyją" ma to wszystko. Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w klimatycznej love-story outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy "Broken Flowers", "Truposza" i "Ghost Doga", który tym razem zdaje się mówić, że...