• Informacje na temat:

  john amos aktor

Artykuły na temat: john amos aktor
 • Wszystkie światła na Cannes!19 filmów powalczy o Złotą Palmę

  Dziś wieczorem rusza 68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes! 19 filmów walczyć będzie o Złotą Palmę, a pracami jury kierują w tym roku bracia Coen.

 • Amerykańscy krytycy nagradzają

  Stowarzyszenie Krytyków Amerykańskich (National Board of Review) ogłosiło swoje nagrody dla najlepszych osiągnięć filmowych bieżącego roku. Tytuł najlepszego filmu przypadł mrocznemu dramatowi "Rzeka tajemnic" Clinta Eastwooda. Za rolę w tej opowieści o trzech przyjaciołach z dzieciństwa, skrywających ponury sekret, nagrodzono Seana Penna.

 • Festiwal w Toronto: Mnóstwo gości i filmów

  Wbrew wcześniejszym obawom, podczas tegorocznego, 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto nie zabraknie najjaśniejszych gwiazd Hollywood. Organizatorzy ujawnili już pełną listę, czyli tytuły 336 filmów, które zostaną pokazane podczas rozpoczynającej się 4 września kanadyjskiej imprezy.

 • Rozpoczął się Warszawski Festiwal Filmowy

  Pokaz "Zatrzymanego życia" w reż. Uberto Pasoliniego otworzył w piątek Warszawski Festiwal Filmowy, zaliczany do najważniejszych na świecie wydarzeń poświęconych kinematografii. Impreza, z udziałem ok. 200 twórców i aktorów z różnych krajów, potrwa do 20 października.

 • "Joanna" w Moskwie

  Dramat "Joanna" w reżyserii Feliksa Falka został włączony do konkursu głównego 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie. Impreza odbędzie się w dniach 23 czerwca - 2 lipca.

 • Ostatni dzień festiwalu w Wenecji

  W sobotę, 6 września, poznamy laureatów nagród 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zdaniem obserwatorów, w tym roku nie ma w konkursie zdecydowanych faworytów. Wśród kandydatów do Złotego Lwa jest jeden film polski - "Pornografia" Jana Jakuba Kolskiego .

 • Kino po katastrofie: 10 rocznica ataku na WTC

  "World Trade Center" Olivera Stone'a, "Lot 93" Paula Greengrassa i nagrodzony w Cannes "Fahrenheit 9.11" Michaela Moore'a - to przykłady filmów o atakach terrorystycznych z 11 września 2001. Dziś mija 10 rocznica tragicznego wydarzenia.

 • Rozpoczyna się festiwal w Wenecji

  Pokaz filmu "Dust" macedońskiego reżysera Milcho Manchevskiego zainauguruje w środę wieczorem, 29 sierpnia, 58. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Po raz pierwszy na weneckim festiwalu, oprócz Złotego Lwa dla najlepszego filmu w konkursie głównym, przyznana zostanie nowa nagroda - Lew Roku.

 • Wystartował festiwal w Wenecji

  W Wenecji rozpoczął się w środę, 28 sierpnia, 70. festiwal filmowy, na którym o główną nagrodę - Złotego Lwa ubiega się 20 produkcji z całego świata. Polskim dniem na Lido będzie 5 września - wówczas odbędzie się światowa prapremiera "Wałęsy. Człowieka z nadziei" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

 • Dwa filmy z Polski w konkursie w Moskwie

  Aż dwa filmy z Polski - "Joanna" Feliksa Falka i "W imieniu diabła" Barbary Sass-Zdort - znalazły się w konkursie głównym ruszającego w czwartek 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie.