• Informacje na temat:

  john mahoney aktor

Artykuły na temat: john mahoney aktor
 • Nie żyje John Mahoney

  Mahoney zmarł w niedzielę w chicagowskim hospicjum. O śmierci aktora informują czołowe amerykańskie media. Urodzony w Wielkiej Brytanii aktor zasłynął rolą Marty'ego Crane'a , ojca tytułowego(...) nagród Emmy i Złotych Globów. John Mahoney grywał też w teatrze, a za swoje kreacje został uhonorowany statuetką Tony.

 • Ujawniono przyczynę śmierci Johna Mahoneya

  ...lat, ogłosił śmierć aktora w mediach społecznościowych: "Pogrążeni w rozpaczy informujemy o śmierci członka naszego zespołu, Johna Mahoneya. Dzisiejszy spektakl 'You Got Older' został odwołany(...)Portal TMZ dotarł do informacji o tym, że śmierć Mahoneya spowodowana była niewydolnością wielonarządową, w tym chorobą mózgu i rakiem płuc. Mahoney był najbardziej znany z roli Martina Crane'a...

 • Nominacje do nagrody Gildii Aktorów

  We wtorek, 29 stycznia, ogłoszono nominowanych do prestiżowej nagrody Gildii Aktorów Amerykańskich (Screen Actors Guild Awards). Wśród aktorów mających szansę na wyróżnienie są tegoroczni zdobywcy Złotych Globów za najlepsze role dramatyczne: Russell Crowe ( "Piękny umysł" ) i Sissy Spacek ("In the Bedroom"). Szanse na nagrodę mają również Denzel Washington ( "Dzień próby" ) i Renée Zellweger

 • Nominacje do Emmy przyznane

  W czwartek, 17 lipca, po raz 55. ogłoszono nominacje do nagród Emmy - najbardziej prestiżowych wyróżnień w amerykańskiej telewizji. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się serial "Sześć stóp pod ziemią" (sieć HBO), o nieco zwariowanej rodzinie przedsiębiorów pogrzebowych, któremu przyznano aż 16 nominacji. 15 przypadło serialowi "Prezydencki poker", zaś szansę na 13 nagród ma inna produkcja HBO, dobrze znany i u nas serial "Rodzina Soprano" .

 • Nominacje do Złotych Globów

  Tegoroczne nominacje do Złotych Globów, prestiżowych nagród przyznawanych przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w Hollywood, zostały zdominowane przez dwa filmy - "Traffic" Stevena Soderbergha i "Gladiatora" Ridley'a Scotta. Oba zostały nominowane aż w pięciu kategoriach.