• Informacje na temat:

  john sayles reżyser

Artykuły na temat: john sayles reżyser
 • John Sayles i srebrne miasto

  John Sayles ( "Na granicy" , "Casa De Los Babys") zamierza zrealizować kolejny niezależny projekt - dramat kryminalny "Silver City". Akcja filmu toczyć ma się w niewielkim miasteczku w stanie Colorado. Główną rolę w obrazie zagra reżyser i aktor Danny Huston ("Mr North", "Hotel" ), syn legendarnego Johna Hustona ( "Człowiek, który chciał być królem" ).

 • Billy Zane w "Silver City"

  Billy Zane ( "Fantom" , "Titanic", "Fanatyk" ) dołączył do obsady filmu "Silver City". Obraz jest dramatem kryminalnym z podtekstami politycznymi. Autor scenariusza i reżyser John Sayles ("Tajemnica Roan Inish", "Na granicy" ) rozpoczął już zdjęcia do projektu.

 • Thora Birch w srebrnym mieście

  Thora Birch ( "American Beauty" , "Bunkier" , "Ghost World" ) dołączyła do obsady filmu "Silver City". Obraz, który będzie dramatem kryminalnym z podtekstami politycznymi, zrealizuje John Sayles ("Tajemnica Roan Inish", "Na granicy" ). Zdjęcia do tego projektu rozpoczną się 23 września.

 • Ron Howard i remake Alamo

  Ron Howard jest ostatnio bardzo zajęty. Informowaliśmy, iż twórca przeboju "Grinch - Świąt nie będzie" ma wyreżyserować film "The Burial", a już pojawiły się informacje o kolejnym projekcie twórcy. Ron Howard ma wyreżyserować remake słynnego westernu "Alamo" Johna Wayne'a z 1960 roku.

 • Billy Bob Thornton w "Alamo"?

  Już od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje na temat obsady filmu "Alamo", remake'u słynnego westernu Johna Wayne'a z 1960 roku. Z projektem łączono już nazwiska Mela Gibsona, Brada Pitta, Russella Crowe'a i Toma Hanksa. W pierwowzorze postać pułkownika Davy'a Crocketta kreował sam John Wayne. Ostatnio pojawiły się doniesienia, iż w roli bohatera być może wystąpi Billy Bob Thornton.

 • Tom Hanks w "Alamo"?

  Według ostatnich informacji z planu realizacji remake'u słynnego westernu "Alamo" Johna Wayne'a z 1960 roku, z reżyserem filmu Ronem Howardem i producentem Brianem Grazerem spotkał się ostatnio Tom Hanks. Wszyscy zastanawiają się, czy oznacza to, że dwukrotny laureat Oscara ("Filadelfia", "Forrest Gump" ) zastąpi na planie filmu Russella Crowe'a.

 • Idziak z nagrodą na Plus Camerimage

  Nagrodę za Całokształt Twórczości podczas XXI edycji festiwalu Plus Camerimage otrzyma Sławomir Idziak, znamienity polski autor zdjęć filmowych o prawdziwie międzynarodowej renomie, ale także ceniony reżyser, scenarzysta, pedagog oraz profesjonalista żywo zainteresowany zmianami zachodzącymi w świecie kina.

 • "Pora umierać" w Karlowych Warach

  Jeden z najważniejszych europejskich festiwali filmowych wystartuje 4 lipca. Na razie ogłoszono listę konkursowych filmów. W Karlowych Warach o nagrodę będzie walczyć "Pora umierać" Doroty Kędzierzawskiej.

 • Festiwal w Toronto: Mnóstwo gości i filmów

  Wbrew wcześniejszym obawom, podczas tegorocznego, 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto nie zabraknie najjaśniejszych gwiazd Hollywood. Organizatorzy ujawnili już pełną listę, czyli tytuły 336 filmów, które zostaną pokazane podczas rozpoczynającej się 4 września kanadyjskiej imprezy.

 • Anioł kontra dinozaury?

  W Sieci pojawiły się doniesienia, jakoby w filmie "Jurassic Park 4" w nowego bohatera opowieści miał się wcielić David Boreanaz, aktor znany przede wszystkim z serial u "Anioł ciemności". Jak już informowaliśmy, kilka miesięcy temu zmieniły się plany dotyczące obsady aktorskiej - w produkcji nie zagrają bowiem ani Jeff Goldblum, ani Sam Neill, bohaterowie poprzednich części cyklu Stevena Spielberga.