• Informacje na temat:

  julianne nicholson aktorka

Artykuły na temat: julianne nicholson aktorka
 • Julianne Nicholson: Kobieta pełna tajemnic

  Dzień przed ceremonią wręczenia Złotych Globów Julianne Nicholson wyznała mi, że nie ma zamiaru w niej uczestniczyć. - Będę oglądać ją, siedząc na kanapie, w piżamie, kiedy już położę dzieciaki spać.

 • Krytycy z Los Angeles nagradzają

  Obraz "About Schmidt" Alexandra Payne'a został uznany za najlepszy film 2002 roku przez Stowarzyszenie Krytyków z Los Angeles (Los Angeles Film Critics Assn.). Komediodramat o mężczyźnie w średnim wieku, który stara się odnaleźć sens życia zdobył także wyróżnienia za najlepszy scenariusz (Alexander Payne, Jim Taylor) i dla najlepszego aktora (Jack Nicholson).

 • Critics' Choice Awards dla "Chicago"

  Musical "Chicago" otrzymał trzy nagrody Critics' Choice Awards, przyznawane przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych ( Broadcast Film Critics Assn.). Nagrody honorujące filmowe dokonania 2002 roku wręczono 17 stycznia, w Beverly Hills Hotel w Kalifornii. Ceremonia odbyła się po raz ósmy.

 • Nominacje do Oscara

  We wtorek, 11 lutego, w Los Angeles, o godzinie 5.37. tamtejszego czasu, Frank Pierson, przewodniczący Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz aktorka Marisa Tomei, ogłosili nominacje do tegorocznych Oscarów, najważniejszych nagród światowego kina. Aż w siedmiu kategoriach o Oscary walczyć będzie "Pianista" Romana Polańskiego !

 • Krytycy z Dallas nagradzają "Chicago"

  Stowarzyszenie Krytyków z Dallas (Dallas-Fort Worth Film Critics Association's) za najlepszy film ubiegłego roku uznało musical "Chicago". Recenzenci z Teksasu za najlepszą rolę męską nagrodzili Jacka Nicholsona ("About Schmidt"), a wyróżnienie dla najlepszej aktorki przypadło w udziale Julianne Moore ("Far from Heaven").

 • Oscary: "Chicago" przoduje

  Na kilkadziesiąt godzin przed ceremonią wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej bukmacherzy typują, iż największe szanse na zdobycie statuetki w najważniejszej kategorii, "Najlepszy film", ma musical "Chicago" Roba Marshalla . Obraz ma poważne szanse na triumf także w innych kategoriach. W sumie "Chicago" zebrało na koncie trzynaście nominacji do najważniejszych nagród światowego kina.

 • Oscary 2003: Nadzieje nominowanych

  Podczas tradycyjnego lunchu organizowanego przez Amerykańską Akademię Filmową dla twórców nominowanych do nagród szacownego gremium, w poniedziałek, 10 marca, w hotelu Beverly Hilton w Los Angeles, spotkali się wszyscy czołowi kandydaci do zdobycia tegorocznych Oscarów. Panowała atmosfera przyjacielska, większość gwiazd żartowała na temat swych oscarowych szans.

 • Oscarowe zakłady

  Ceremonia wręczenia Oscarów zbliża się wielkimi krokami i coraz więcej osób obstawia zakłady, kto w tym roku uhonorowany zostanie nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej. Bukmacherzy z czołowych amerykańskich firm przyjmujących zakłady uważają, że najpoważniejszym oscarowym kandydatem jest musical "Chicago" , nominowany do prestiżowych wyróżnień w aż 13. kategoriach.

 • Gildia Aktorów nominuje

  We wtorek, 28 stycznia, Gildia Aktorów Amerykańskich (The Screen Actors Guild), ogłosiła swe tegoroczne nominacje. Najwięcej nominacji aktorskich otrzymały filmy "Chicago" (pięć), "Godziny" (cztery) i "Adaptacja" (trzy). Nagrody zostaną wręczone w tym roku już po raz 9. Listę zwycięzców Gildia ogłosi 9 marca.

 • Krytycy z Toronto nagradzają

  Stowarzyszenie Krytyków z Toronto (Toronto Film Critics Assn.) ogłosiło w środę, 18 grudnia, iż zdaniem członków szacownego gremium na miano najlepszego filmu 2002 roku zasługuje obraz "Adaptacja" . Kreujący w komedii główną rolę Nicolas Cage otrzymał tytuł najlepszego aktora mijającego roku. Film Spike'a Jonze'a otrzymał jeszcze dwie nagrody.

Wideo na temat: julianne nicholson aktorka
 • Sierpień w hrabstwie Osage

  Poeta Beverly (Sam Shepard) decyduje się zatrudnić opiekunkę dla swojej chorej na raka żony (Meryl Streep). Zaraz potem znika. Do rodzinnego domu przybywają córki, a skłócona rodzina jednoczy się w poszukiwaniach. "August: Osage County" to pokoleniowa historia kobiet, których ścieżki życiowe rozeszły się lata wcześniej. Czy kryzys, który przeżywają wspólnie stanie się początkiem rozwiązania konfliktów z przeszłości? Komedia obyczajowa "Sierpień w hrabstwie Osage" to zabarwione sarkastycznym...

 • Mapy gwiazd

  Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss (John Cusack) jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii. Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina (Olivia Williams) większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego, od kilku lat mającego poważane problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha (Mia Wasikowska), u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem (Robert...

 • Skąd wiesz?

  Film z doborową obsadą, zdjęcia realizowane przed Janusza Kamińskiego i muzyką skomponowaną przez Hansa Zimmera ("Gladiator", "Mroczny rycerz", "Sherlock Holmes"). Reese Witherspoon, Owen Wilson, Paul Rudd i Jack Nicholson to gwiazdy najnowszej komedii Jamesa L. Brooksa (reżyser, autor scenariusza, producent), która w nowatorski sposób przygląda się odwiecznemu pytaniu - "skąd wiesz, że osobą, z którą się spotykasz to właśnie ten/ta?" Lisa (Witherspoon) jest kobietą, dla której aktywność...