• Informacje na temat:

  kabareciarz polski

Artykuły na temat: kabareciarz polski
 • Festiwal w Opolu: Awantura na próbie Jana Pietrzaka

  Jan Pietrzak (80 l.) na próbie przed opolskim jubileuszem przeszedł sam siebie. Kabareciarz rozstawiał po kątach nie tylko ekipę techniczną, ale i zaproszonych do koncertu wokalistów.

 • Steffen Moeller otrzymał Nagrodę Weizsaeckera

  Niemiecka Fundacja Narodowa przyznała Steffenowi Moellerowi Nagrodę im. Richarda von Weizsaeckera za zasługi dla porozumienia między Niemcami a Polakami. Niemiecki autor, aktor i kabareciarz przyczynił się do zbliżenia obu narodów - napisano w uzasadnieniu.

 • Rafał Rutkowski: Moja żona jest jak kundel!

  Znany kabareciarz w specyficzny sposób mówi o miłości do swojej partnerki…

 • Kabareciarze znowu górą

  Wakacyjna kanikuła odbija się wyraźnie na liście OLiS, przedstawiającej cotygodniową sprzedaż płyt w Polsce. Od ładnych paru tygodni nie pojawiło się tam żadne wydawnictwo mogące aspirować do czołówki zestawienia. W tej sytuacji wciąż najlepiej sprzedającą się płytą w naszym kraju pozostaje album z archiwalnymi nagraniami kabaretu "Tey" z lat 1971-1980.

 • Marcin Daniec zaraził córkę pasją do piłki nożnej i spełnił ogromne marzenie

  Kabareciarz, mistrz słowa, który nie wyobraża sobie życia bez piłki nożnej. Gdy gra nasza reprezentacja, dom rodziny Marcina Dańca w Krakowie zamienia się... w gorącą strefę kibica!  Daniec z dumą(...) wprowadzi na murawę przed meczem ówczesnego kapitana polskiej drużyny, Kubę Błaszczykowskiego.  Regulamin mówi jednak, że dziecko, które wychodzi na taką prezentację, musi mieć skończone 6 lat, a Wiktoria...

 • Wojciech Młynarski kończy 70 lat

  Poeta, dramaturg, kabareciarz, autor takich przebojów jak "Jesteśmy na wczasach" czy "Nie ma jak u mamy" kończy w sobotę, 26 marca, 70 lat. Wojciech Młynarski nie zamierza przejść na emeryturę, bo jak sam mówi, ciągle ma ochotę pisać.

 • Robert Górski: Denerwują mnie przekleństwa

  ...powinien posiadać kabareciarz? - Aby być dobrym satyrykiem, trzeba umieć słuchać tego, co mówią ludzie. Niekiedy opowiadają oni śmieszne rzeczy, zupełnie nie zdając sobie sprawy, jak bardzo są śmieszne(...) Polski stanowi zjawisko osobne. Pamiętam, jak podczas debiutu w 1997 roku graliśmy po Marcinie Dańcu i przed OT.TO, którzy czterokrotnie bisowali. My ani razu. Śpiewając piosenkę, obserwowałem, jak...

 • Grabowski: Hulaj dusza, piekła nie ma

  - Mam prawo do tego, żeby być sobą. I żeby robić to, na co mam ochotę, o ile to nie wykracza poza normy moralne i etyczne - mówi Andrzej Grabowski. Jest artystą wszechstronnym - gra w teatrze, filmach i serialach, występuje jako kabareciarz, nagrał płytę. Wybitny polski aktor 15 marca obchodzi 60. urodziny.

 • Trudniej widzów rozśmieszyć niż wzruszyć!

  ...". Andrzej Grabowski uważa, że dobry kabareciarz musi być też doskonałym psychologiem, który od pierwszych chwil na scenie powinien wiedzieć, czego potrzebuje publiczność, przed którą właśnie stoi, by dobrze się bawić i śmiać do łez.   - Aktor w teatrze nigdy nie mówi swoimi słowami. Kabareciarz w trakcie krótkiego występu często musi improwizować, coś dodać do monologu, coś pominąć. Jedno słowo za dużo...

 • Kabaret wzbija się na wyżyny

  Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, jest jednym z najbardziej znanych kabareciarzy w Polsce. W rozmowie z PAP Life artysta zdradza kulisy swojej pracy.

Wideo na temat: kabareciarz polski
 • Steffen Möller: Co słychać u sympatycznego Niemca?

  Heidelberg to miasto, do którego przeprowadzili się niedawno rodzice znanego w Polsce aktora i pisarza Steffena Möllera. Kabareciarz pokazał w "Dzień Dobry TVN" to urocze niemieckie miasteczko. Czy w Niemczech nadal myśli się o Polsce stereotypami? Czym na co dzień zajmuje się Steffen? (Dzień Dobry TVN / x-news)

 • Artyści z Ani mru mru zdradzili kulisy swojej pracy

  Ani mru mru to jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Tworzą go trzej mężczyźni: założyciel Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek. W „20m2 Łukasza” artyści zdradzili kulisy swojej pracy. Opowiedzieli, co najgorszego może przytrafić się kabareciarzom na scenie i jak radzą sobie w niespodziewanych sytuacjach. Problem pojawia się, gdy któryś z nich zapomni tekstu. Co wówczas

Dyskusje na temat: kabareciarz polski