• Informacje na temat:

  kaliber a paktofonika

Artykuły na temat: kaliber a paktofonika
 • Jakiej muzyki słucha Marcin Dorociński?

  ..., który dosyć lubi, ale w bardzo określonym wydaniu. Pytany o dobry, rodzimy hip hop wymienia Kaliber 44 i Paktofonikę, Peję, z wykonawców zagranicznych Eminema i Snoop Dogga. Aktor nie ma zbyt dobrych...

 • Co by było, gdyby Magik nie skoczył?

  Data 26 grudnia 2000 roku dla wielu fanów rapu w Polsce jest symboliczna. O 6:15 lider Paktofoniki i były członek Kalibra 44, Piotr "Magik" Łuszcz postanowił odebrać sobie życie. Zrobił to skutecznie, przez co polska scena hiphopowa straciła rapera, który już za życia dla niektórych był symbolem.

 • Fejz "Na co liczę": Syn Magika rozpoczyna karierę

  W sieci pojawił się pierwszy teledysk Fejza (Filip Łuszcz), czyli syna zmarłego Piotra Łuszcza, znanego lepiej jako Magik. Młody raper zapowiedział również nagranie debiutanckiej płyty.

 • Magik to nie tylko Paktofonika

  Bohater filmu "Jesteś Bogiem" Piotr 'Magik' Łuszcz to nie tylko Paktofonika i kompozycja "Jestem Bogiem". To także, a może przede wszystkim, twórca m.in. legendarnego utworu "+ i -" i przez wiele lat członek składu Kaliber 44.

 • Paktofonika: Ostatni koncert

  21 marca w katowickim Spodku odbędzie się wielkie święto polskiego hip-hopu. Będzie to ostatni koncert legendarnej Paktofoniki. Obok członków grupy, na scenie pojawią się zaproszeni goście, którzy zarymują teksty śpiewane kiedyś przez Magika. Wręczone zostaną także "Magazynki", muzyczne nagrody polskiej sceny hip-hopowej.

 • 35 lat Magika. "Nie myślał komercyjnie"

  Raper, członek hiphopowych formacji Paktofonika i Kaliber 44, Piotr Łuszcz, lepiej znany pod pseudonimem "Magik", urodził się 18 marca 1978 r. Muzyk popełnił samobójstwo w 2000 r. Jego biografią inspirowany był film "Jesteś bogiem".

 • Pożegnalny album Paktofoniki

  W pierwszej połowie tego roku do sklepów muzycznych trafi nowy - i jednocześnie ostatni - album hiphopowej formacji Paktofonika. Zespół odniósł spory sukces dzięki płycie "Kinematografia", jednak po tragicznej śmierci Piotra "Magika" Łuszcza, współzałożyciela zespołu, jego członkowie doszli do wniosku, iż nie ma sensu nadal pracować pod dotychczasową nazwą.

 • To oni zagrają członków Paktofoniki

  Tomasz Schuchardt, Marcin Kowalczyk oraz Dawid Ogrodnik wcielą się w role Magika, Fokusa i Rahima w filmie "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida opowiadającym o powstaniu słynnej Paktofoniki.

 • We wtorek, 26 grudnia, w godzinach porannych, wskutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym, zmarł Piotr "Magik" Łuszcz. Miał zaledwie 22 lata. Znaliśmy go jako byłego członka zespołu Kaliber 44, a ostatnio udzielającego się w grupie Paktofonika, która zaledwie kilka dni temu wydała album "Kinematografia".

Wideo na temat: kaliber a paktofonika
 • Jesteś Bogiem

  "Jesteś bogiem" w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym...