• Informacje na temat:

  kalina jędrusik

Artykuły na temat: kalina jędrusik
 • Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat: ich życie małżeńskie niektórych szokowało

  To nie było typowe małżeństwo. Stanisław Dygat (†64 l.) i Kalina Jędrusik (†61 l.) dawali sobie wiele swobody. Mąż tolerował liczne zdrady swojej ukochanej. Wszystko w imię miłości.

 • Kalina Jędrusik: Kobieta samotna

  Artystka, prowokatorka, skandalistka. Niezaprzeczalny symbol seksu lat 60. Dziś Kalina Jędrusik obchodziłaby 85 urodziny.

 • Kalina Jędrusik: Kochały się w niej miliony, umierała w samotności otoczona kotami

  Niechęć Kaliny Jędrusik (†61 l.) do młodszych koleżanek była legendarna, ale nawet ona nie byłaby w stanie odmówić talentu Marii Dębskiej, która zachwyciła Katarzynę Klimkiewicz, reżyserkę obrazu. Film opowie o kilku miesiącach z życia Jędrusik w 1963 roku, kiedy to jej występ (z baaardzo głębokim dekoltem) na transmitowanej w TVP Barbórce miał tak rozeźlić towarzysza Gomułkę, że nie tylko...

 • Daniel Olbrychski: Marzę, by zagrać u boku Meryl Streep

  - Miałem szczęście do wspaniałych partnerek filmowych - mówi Daniel Olbrychski. Za wyjątkową uznaje zwłaszcza współpracę z Ewą Kasprzyk i Angeliną Jolie. Przyznaje też, że chciałby jeszcze zagrać u boku Meryl Streep, z którą przyjaźni się od kilkudziesięciu lat.

 • Magda Dygat: Macocha Kalina Jędrusik zrobiła z jej życia piekło!

  Gdy się poznały Magda Dygat była dzieckiem, Kalina Jędrusik – początkującą aktorką. Jeszcze nikt nie nazywał jej symbolem seksu, ani „polską Marilyn Monroe”. Ledwie zdążyła zadebiutować w gdańskim(...) Warszawy, a tam Kalina Jędrusik szybko zdobyła sławę, m.in. dzięki telewizyjnym występom w Kabarecie Starszych Panów.  Emanowała z ekranu erotyzmem. Ponoć na widok jej dekoltu ozdobionego krzyżykiem...

 • "Ziemia obiecana": Reymont, Łódź i seks w karocy

  W sobotę, 21 lutego 2015, mija dokładnie 40 lat od premiery "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy. Nominowana do Oscara ekranizacja powieści Władysława Reymonta nie tylko zaliczana jest do najlepszych dzieł reżysera, dodatkowo zawiera jedną z najbardziej sugestywnych scen erotycznych w historii polskiego kina.

 • "W rytmie serca": Maria Dębska dostała rolę życia!

  Maria Dębska, czyli Weronika Nowacka z "W rytmie serca", stoi przed wielką szansą zagrania roli swojego życia! Piękna aktorka wygrała casting do głównej roli w filmie "Jesienna dziewczyna" - opowieści o życiu największej polskiej seksbomby wszech czasów, Kalinie Jędrusik.

 • Tadeusz Pluciński: Na wieki wieków amant

  Dwa tygodnie temu świętował 88. urodziny. Z tej okazji Tadeusz Pluciński postanowił szczerze opowiedzieć o swoim barwnym życiu.

 • Dlaczego upokorzyła Katarzynę Figurę?

  Katarzyna Figura i Joanna Kurowska wcielają się w dwóch różnych spektaklach w postać zmysłowej gwiazdy: Kaliny Jędrusik. Wybuch konfliktu był więc kwestią czasu...

 • Krystyna Sienkiewicz: Aktorka niespokojna

  Aktorka, pisarka i plastyczka. Bezkompromisowa, szalona, miłośniczka zwierząt. Choć Krystyna Sienkiewicz 14 lutego kończy 80 lat, optymizmu i energii mogłaby pozazdrościć jej niejedna dwudziestolatka.

Zdjęcia na temat: kalina jędrusik
Dyskusje na temat: kalina jędrusik