• Informacje na temat:

  kamery amatorskie

Artykuły na temat: kamery amatorskie
 • "19+": "Melanii nie da się nie lubić"

  Małgorzata Heretyk, czyli serialowa Melania, zdradziła nam, jak wygląda praca na planie serialu i czy przyjaźni się z bohaterami "19+", kiedy gasną światła kamer...

 • "TOTART, czyli odzyskiwanie rozumu" : Szukając Zbigniewa Sajnóga

  Dokumentalny film "TOTART, czyli odzyskiwanie rozumu" to sprawnie i przebojowo opowiedziana historia jednego z najciekawszych zjawisk kontrkulturowej sceny artystycznej na mapie Polski przełomu lat 80. i 90. Naszpikowany licznymi archiwaliami oraz współczesnym komentarzem czołowych członków ruchu - na czele z Pawłem Konjem Konnakiem i Tymonem Tymańskim - obraz Bartosza Paducha jest przy okazji interesującą próbą naszkicowania portretu lidera TOTART-owej zawieruchy - poety i performera...

 • "Na dobre i na złe": Krzysztof Kwiatkowski - najbardziej wyluzowany człowiek na ziem

  Trenuje boks, nie boi się ryzykować, a na scenie i przed kamerą zawsze daje z siebie wszystko. W "Na dobre i na złe" gra chirurga Jana, który zmienia się na oczach widzów z hulaki zainteresowanego tylko imprezami w odpowiedzialnego mężczyznę. Pierwszym krokiem ku stabilizacji ma być związek z Olą.

 • 35 lat "Amatora" Krzysztofa Kieślowskiego

  W niedzielę, 16 listopada, minęło 35 lat od dnia, gdy do kin trafił "Amator" Krzysztofa Kieślowskiego. Pierwowzorem bohatera był pracownik cukrowni, filmowiec amator Franciszek Dzida, kanwą scenariusza - jego wspomnienia spisane na prośbę Kieślowskiego.

 • Models and Mortals

  Miranda i Samantha wdają się w romans z mężczyzną, któremu imponują modelki. Miłosne uniesienia kochanków zostają sfilmowane amatorską kamerą wideo. Tymczasem...

 • "We are the best!" : Punk wiecznie żywy

  Lukas Moodysson wraca do tematyki, w której czuje się najlepiej: historii młodych outsiderów, nastolatków odstających od otoczenia. W przeciwieństwie jednak do ciężkiej tonacji "Fucking Amal" czy "Lilja 4-ever", "We are the best!" jest lekki, cudownie zabawny i genialnie wręcz zagrany przez trzy młode debiutantki.

 • K., opolski biznesmen, właściciel agencji modelek i kamery VHS, którą kręcił amatorskie filmy. Zaalarmowani przez nią rodzice odizolowali Edytę od tego człowieka, ale nie spodziewali się, że posiada on...

 • Danuta Szaflarska w TR Warszawa

  Spotkanie z Danutą Szaflarską zainaugurowało cykl filmów z jej udziałem w TR Warszawa, którym uczczono 100. urodziny aktorki. W spotkaniu wzięła udział minister kultury Małgorzata Omilanowska, która złożyła artystce życzenia i wręczyła bukiet róż.

 • "Diagnoza": Kamila Kamińska jest dyplomowaną... arteterapeutką

  Kamila Kamińska, czyli doktor Kalina Wysocka z "Diagnozy" i Regina Czapla z "Barw szczęścia", jest jedną z najzdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia. Jest też dyplomowanym... pedagogiem specjalizującym się w arteterapii - leczeniu przez sztukę.

 • Ewa Kasprzyk: Mówili o mnie Shakira

  Choć nie dotarła do finału "Tańca z gwiazdami", energii, luzu i wdzięku zazdrościliśmy jej wszyscy. Do szkoły teatralnej zdawała na złość mamie... aż cztery razy! Znamy ją m.in. z filmów: "Dziewczęta z Nowolipek", "Kogel-mogel", "Bellissima" i "Och Karol 2" oraz seriali: "Złotopolscy", "Magda M.", "Przyjaciółki" i "Nie rób scen".