• Informacje na temat:

  kamienicy polskiej

Artykuły na temat: kamienicy polskiej
 • Gwiazdy na premierze w "Kamienicy"

  ...w "Porwaniu Sabinek" - powiedział Mikołaj Krawczyk, który po raz pierwszy zagościł na deskach teatru "Kamienica". Na premierze nie zabrakło znanych twarzy polskiej sceny teatralnej oraz...

 • Kto zajrzy na ul. Ćwiartki?

  Dworzec kolejowy w kamienicy? U Kiepskich nawet to jest możliwe. Jak Ferdynand da sobie radę z zagrożeniem? Powstają odcinki nowej serii "Świata według Kiepskich", w której pojawią się m.in. Jan Wieczorkowski, Michał Koterski i Henryk Gołębiewski.

 • Alicja Bachleda-Curuś ma problem. Syn nie chce uczyć się języka polskiego!

  ...temu w zabytkowej kamienicy tuż pod Wawelem. Alicja nie kryje w rozmowach z dziennikarzami, że wykorzystuje każdą chwilę, by razem z synem Henrym Tadeuszem (7 l.) nacieszyć się rodzinnymi stronami...

 • Polskie kino w 2015: Nowe filmy z Więckiewiczem, Chyrą i Kotem

  "Ziarno prawdy" z Robertem Więckiewiczem, "Carte blanche" z Andrzejem Chyrą, "Życie jest piękne" z Tomaszem Kotem - m.in. te filmy trafią do kin w 2015 r. Prace nad "Wołyniem" będzie kontynuował Wojciech Smarzowski, a Dorota Kędzierzawska zacznie zdjęcia do "Żużla".

 • Historia kamienicy przy ulicy Złotej

  Losy mieszkańców kamienicy przy ul. Złotej 25 w założeniu telewizyjnych decydentów miały zilustrować opowieść o osiągnięciach PRL-u. Lecz dzięki talentowi i sprytowi twórców serialu, którzy wręcz(...). Popiołek stoi nie tylko na straży wejścia do kamienicy, ale też za wszelką cenę pragnie bronić dawnych wartości i dobrych obyczajów. Rzeczywistość jest jednak silniejsza od determinacji sumiennego...

 • Ogłoszenie tytułów polskich filmów na 55. KFF

  13 kwietnia zostały ogłoszone tytuły wszystkich polskich filmów, które zostaną pokazane w czasie 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Będą one brały udział w trzech konkursach: międzynarodowych dla filmów krótkometrażowych i dokumentalnych oraz konkursie polskim. Odbędą się także pokazy pozakonkursowe zatytułowane "Panorama filmu polskiego".

 • Polskie hity na jesień 2011

  ...przeznaczone dla Moniki i Artura, i zaprasza Cezarego na spędzenie upojnych chwil. Kochankowie nie wiedzą jednak, że są śledzeni! Ocalić swój dom Rafał (Jacek Braciak) dowiaduje się, że w kamienicy, którą chce kupić, mieszka Monika. Po sfinalizowaniu transakcji chce drastycznie podwyższyć czynsz. Monika próbuje dowiedzieć się, czy możliwe jest wpisanie kamienicy w rejestr zabytków. Reszta...

 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • "Świat według Kiepskich": Między nami jest chemia

  ...- "Świat według Kiepskich" jest nie tylko zabawną opowieścią o zwariowanych lokatorach starej kamienicy. Każdy odcinek to pouczająca, dającą do myślenia historia. W metaforyczny sposób mówi o nas samych, o naszych wadach, ale też i zaletach - przyznają serialowi Halinka i Ferdek Kiepscy.

 • Sylwestrowy Rejs Przebojów dookoła świata Telewizji Polsat: poznaliśmy wykonawców!

  W tym roku "Sylwestrowa Moc Przebojów" będzie pod hasłem - Sylwestrowego Rejsu Przebojów dookoła świata. Tego wyjątkowego wieczoru, 31 grudnia, będą z nami Justin Bieber, Nicki Minaj, Tom Jones, Mick Jagger, Shakira, sir Elton John. Będzie to możliwe za sprawą artystów z programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Razem z nimi w rejs dookoła świata wyruszą najlepsi polscy wykonawcy m.in. Ewa Farna, Kamil Bednarek, Enej, Sylwia Grzeszczak, Jacek Stachursky, Kombii oraz Krzysztof Krawczyk.