• Informacje na temat:

  karolina wajda urodzona

Artykuły na temat: karolina wajda urodzona
 • Karolina Wajda i historia tragedii w jej dworku. To wstrząsnęło show-biznesem!

  Karolina Wajda jest jedynym dzieckiem aktorki Beaty Tyszkiewicz z jej krótkiego małżeństwa z reżyserem Andrzejem Wajdą. Tyszkiewicz ma jeszcze młodszą córkę Wiktorię z małżeństwa z Jackiem Padlewskim.  Andrzej Wajda, który zmarł w 2016 roku w wieku 90 lat, nie miał więcej dzieci. Karolina była więc oczkiem w głowie sławnego ojca. Jeszcze za czasów małżeństwa z Beatą Tyszkiewicz kupił w Głuchach...

 • Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda: Historia pewnego mełżeństwa

  Ich związek trwał cztery lata, małżeństwo zaledwie półtora roku. Reżyser wspomina je bardzo niechętnie.

 • Grażyna Szapołowska wierzy, że jej wnuczka będzie świetną aktorką!

  Wnuczka Grażyny Szapołowskiej - 16-letnia Karolina Matej - ma już za sobą debiut przed kamerą. Zagrała u boku swej sławnej babci w filmie "Piąte. Nie odchodź!", który wyreżyserowała... jej mama(...) odmładzają - żartowała zaraz po tym, jak została babcią. Dziś Karolina jest najlepszą przyjaciółką swej babci. Grażyna Szapołowska przyznaje, że jej wnuczka to jedna z niewielu osób, którym chciałaby...

 • Beata Tyszkiewicz: Jak nie została gwiazdą Bollywood

  Czy wiecie, że w 1965 roku Beata Tyszkiewicz przyjęła propozycje indyjskiego producenta i poleciała do Bombaju, by podbić Bollywood? Dlaczego jej się to nie udało?

 • Tyszkiewicz: Macierzyństwo to udręka

  Beata Tyszkiewicz lubi być niezależna, samodzielna. Nigdy nie okazuje swoich słabości. Bycie matką to dla niej... udręka.

 • Stanisława Celińska: "Niejedno przeszłam"

  Decyzję, że zostanie aktorką Stanisława Celińska podjęła jako 12-latka, pod wpływem książki o Helenie Modrzejewskiej. O wyborze zawodu, swoich rolach, autorytetach, problemach i sukcesach aktorka opowiada w książce "Niejedno przeszłam" Karoliny Prewęckiej.

 • Czasem brakuje jej miłości...

  Beata Tyszkiewicz, czyli niezapomniana rejentowa Stefania Holszańska z "Nocy i dni", i wielka dama polskiego filmu, zawsze dobrze wiedziała, czego chce od życia. Przed laty wybrała niezależność i wolność. Nie chciała, jak sama mówi, tracić życia na "grę pozorów" i trwanie w związkach, które mogłyby ją ograniczać. Dziś przyznaje, że czasem brakuje jej... miłości.

 • Polskie filmy w Paryżu

  Dziewięć polskich filmów dokumentalnych reżyserów młodego pokolenia mogą zobaczyć widzowie podczas odbywającego się w Paryżu przeglądu filmowego "Spojrzenia na współczesną Polskę". Impreza jest częścią Sezonu Polskiego we Francji.

 • Beata Tyszkiewicz: Hrabianka polskiego kina

  Urodą zniewalała mężczyzn, ale drogę przez życie wytyczała sobie sama.

 • Aktorka Kinga Preis otrzymała Nagrodę im.Zbigniewa Cybulskiego 2006 za rolę Gosi w filmie Feliksa Falka "Komornik" . Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 13 listopada, w Warszawie. Zwycięzcą głosowania publiczności został Tomasz Kot ( "Skazany na bluesa" ).