• Informacje na temat:

  karolina wajda urodzona

Artykuły na temat: karolina wajda urodzona
 • Karolina Wajda i historia tragedii w jej dworku. To wstrząsnęło show-biznesem!

  Karolina Wajda jest jedynym dzieckiem aktorki Beaty Tyszkiewicz z jej krótkiego małżeństwa z reżyserem Andrzejem Wajdą. Tyszkiewicz ma jeszcze młodszą córkę Wiktorię z małżeństwa z Jackiem Padlewskim.  Andrzej Wajda, który zmarł w 2016 roku w wieku 90 lat, nie miał więcej dzieci. Karolina była więc oczkiem w głowie sławnego ojca. Jeszcze za czasów małżeństwa z Beatą Tyszkiewicz kupił w Głuchach...

 • Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda: Historia pewnego mełżeństwa

  Ich związek trwał cztery lata, małżeństwo zaledwie półtora roku. Reżyser wspomina je bardzo niechętnie.

 • Grażyna Szapołowska wierzy, że jej wnuczka będzie świetną aktorką!

  Wnuczka Grażyny Szapołowskiej - 16-letnia Karolina Matej - ma już za sobą debiut przed kamerą. Zagrała u boku swej sławnej babci w filmie "Piąte. Nie odchodź!", który wyreżyserowała... jej mama(...) odmładzają - żartowała zaraz po tym, jak została babcią. Dziś Karolina jest najlepszą przyjaciółką swej babci. Grażyna Szapołowska przyznaje, że jej wnuczka to jedna z niewielu osób, którym chciałaby...

 • Beata Tyszkiewicz: Jak nie została gwiazdą Bollywood

  Czy wiecie, że w 1965 roku Beata Tyszkiewicz przyjęła propozycje indyjskiego producenta i poleciała do Bombaju, by podbić Bollywood? Dlaczego jej się to nie udało?

 • Beata Tyszkiewicz szczerze o śmierci matki: "Nie trzymałam jej nawet za rękę! Niewybaczalne"

  ...to starszy od niej o 12 lat Andrzej Wajda (†90 l.). Poznali się w 1961 r., gdy Beata grała epizod w jego filmie "Samson".  Ale romans rozpoczął się dopiero na planie "Popiołów". - Filmowe spotkanie narodziło między nami miłość. Zdecydowaliśmy się z Andrzejem założyć dom - opowiadała.  Sytuację komplikowało jednak to, że Wajda był mężem malarki Zofii Żuchowskiej. Choć kochał Beatę, nie spieszył się...

 • Stanisława Celińska: "Niejedno przeszłam"

  Decyzję, że zostanie aktorką Stanisława Celińska podjęła jako 12-latka, pod wpływem książki o Helenie Modrzejewskiej. O wyborze zawodu, swoich rolach, autorytetach, problemach i sukcesach aktorka opowiada w książce "Niejedno przeszłam" Karoliny Prewęckiej.

 • "Na dobre i na złe": Michał zapowiada się ciekawie

  Po krótkiej przerwie aktor wkrótce ponownie zagości na ekranach naszych telewizorów. I jak obiecuje, jego bohaterowie dostarczą nam emocji!

 • Polskie filmy w Paryżu

  Dziewięć polskich filmów dokumentalnych reżyserów młodego pokolenia mogą zobaczyć widzowie podczas odbywającego się w Paryżu przeglądu filmowego "Spojrzenia na współczesną Polskę". Impreza jest częścią Sezonu Polskiego we Francji.

 • Tyszkiewicz: Macierzyństwo to udręka

  Beata Tyszkiewicz lubi być niezależna, samodzielna. Nigdy nie okazuje swoich słabości. Bycie matką to dla niej... udręka.

 • Beata Tyszkiewicz: Hrabianka polskiego kina

  Urodą zniewalała mężczyzn, ale drogę przez życie wytyczała sobie sama.