• Informacje na temat:

  katarzyna figura i jej filmy

Artykuły na temat: katarzyna figura i jej filmy
 • "Na dobre i na złe": Alicja Bachleda-Curuś dostała Diamentowego Klapsa

  Olga Bołądź i Piotr Głowacki, a na widowni pod chmurką zasiedli m.in. Katarzyna Figura i Katarzyna Glinka. W naszej galerii znajdziecie fotorelację z uroczystości wręczenia Klapsa 2016 Alicji(...) wzruszeń, emocji i dobrej energii. W tym roku nagrodę wręczono już po raz szósty, a jej laureatką została Alicja Bachleda-Curuś. - Postanowiliśmy wyróżnić niezwykłą aktorkę, która zachwyca widzów...

 • Maraton z filmami środkowoeuropejskimi podczas "Kina na Granicy"

  Tygodniowy maraton z kinem środkowoeuropejskim przygotowano na 17. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy", który na przełomie kwietnia i maja odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Widzowie obejrzą ponad sto filmów - podali organizatorzy.

 • Polubiłem Marka

  ...w liceum, oglądając filmy z jej udziałem. Czekam na scenę, kiedy będziemy grać sam na sam (śmiech). Gra Pan w "Czasie honoru", a teraz jeszcze "Rezydencja". Po przerwie pogodził się Pan z serialami(...), a on ciągle zabiega o jej uczucia. Za to z ojcem ma świetny kontakt, co jest z kolei źródłem nieporozumień z bratem. Oczkiem w głowie Marka jest młodsza siostra. Rodzina skrywa też pewną wielką...

 • Ponad 50 filmów na Festiwalu Aktorstwa Filmowego

  Ponad 50 filmów polskiej i zagranicznej kinematografii zostanie pokazanych podczas trzeciej edycji Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, który rozpoczął się w sobotę we Wrocławiu.

 • Do kogo pofruną Złote Kaczki?

  ...2"), Paulina Holtz, czyli Agnieszka z "Klanu" za rolę w filmie "TAXI A", Olga Bołądź, czyli Dorota z "Hotelu 52" (za "Skrzydlate świnie" i "Prosto z nieba"), Katarzyna Figura, czyli Anna Żurowska(...) udziału w plebiscycie mającym wyłonić najlepsze filmy spośród wszystkich, jakie w roku poprzednim można było obejrzeć na ekranach kin. "Ze wszystkich kaczek dziennikarskich tę jedną można chyba...

 • Katarzyna Figura wspomina Altmana

  "Wrażliwość i otwartość Roberta Altmana na innych ludzi i kultury pozwalała mu tworzyć niepowtarzalne dzieła - uważa aktorka Katarzyna Figura, która zagrała w dwóch filmach zmarłego we wtorek (21 listopada) reżysera.

 • Katarzyna Figura marzy o Hollywood

  25 lat temu na ekrany polskich kin trafił film Radosława Piwowarskiego "Pociąg do Hollywood". Kreacja Marioli Wafelek - bufetowej z "Warsu", która marzy o hollywoodzkiej karierze, przyniosła nieznanej szerzej Katarzynie Figurze Złotą Kaczkę oraz tytuł seksbomby polskiego kina.

 • Figura: Nie lubię siebie na ekranie

  Katarzyna Figura była pierwszym gościem cyklu spotkań filmowych w Restauracji Filmowa w Warszawie. Z tej okazji opowiadał m.in. o swoim zawodzie, autorytetach i przeczytanych książkach.

 • Figura: Dla Stuhra rzuciła Hollywood

  Katarzyna Figura wyznała w niedawnym wywiadzie, że rok 1997 był dla niej szczególnie trudny - jako kobiety i aktorki. Gwiazda bardzo przeżyła swe 35. urodziny, a jej hollywoodzka kariera nie rozwijała się tak, jakby sobie tego życzyła. Dlatego propozycja Jerzego Stuhra , aby zagrała w jego filmie "Historie miłosne" , spadła jak z nieba. Po kilku latach spędzonych w Los Angeles, aktorka zdała

 • Seksbomba polskiego kina

  Katarzyna Figura już dawno udowodniła, że warunki fizyczne to nie największy atut jej aktorskiego rzemiosła. Obchodząca dziś 50. urodziny gwiazda "Pociągu do Hollywood", "Kingsajzu" oraz "Kilera" stworzyła wiele niezapomnianych kreacji.