• Informacje na temat:

  katastrof lotniczych

Artykuły na temat: katastrof lotniczych
 • Jerzy Dziewulski ujawnia nieznane dotąd fakty o katastrofie lotniczej, w której zginęła Anna Jantar

  ...antyterrorysta.   W jego najnowszej książce "O terrorystach w Polsce" poznajemy m.in. szczegóły tragicznych wypadków lotniczych, w tym katastrofy lotniczej z 14 marca 1980 r. na Okęciu, w której zginęła mama(...) miejsca katastrofy i w 45 sekund znalazł się na miejscu. Wśród 77 ofiar rozpoznał Annę Jantar, która miała na sobie rude futerko, a twarz do połowy zakrytą włosami.   - Rude futerko, takie krótkie, bo ono...

 • Anna Jantar. 35 lat temu Polska zapłakała

  14 marca 1980 roku, a więc dokładnie 35 lat temu, w katastrofie lotniczej zginęła Anna Jantar. Uwielbiana przez Polaków piosenkarka miała zaledwie 29 lat.

 • Anna Jantar: Katastrofa samolotu wstrząsnęła całą Polską. Na jaw wychodzą nowe fakty

  Choć od śmierci Anny Jantar minęło już 38 lat, na jaw wciąż wychodzą nowe fakty z jej życia. Okazuje się, panie nie czuły do siebie zawiści, a ogromny szacunek. Jak udało się ustalić "Rewii", Irena Jarocka ogromnie przeżyła śmierć koleżanki w marcu 1980 roku. O katastrofie lotniczej poinformowała ją przyjaciółka, Danuta Ignatowska. - Tego dnia miałam się spotkać z Ireną w hotelu Brda...

 • Zmarł Francesco Rosi

  W wieku 92 lat zmarł w sobotę, 10 stycznia, w Rzymie reżyser i scenarzysta Francesco Rosi, uważany za jednego z największych mistrzów włoskiego kina. Krytycy filmowi przypominają, że reprezentował on najlepsze czasy kinematografii społecznie zaangażowanej.

 • Lekarze z Seattle Grace-Mercy muszą przyzwyczaić się do zmian, które zaszły w szpitalu i poradzić sobie z traumą, spowodowaną katastrofą lotniczą, w której...

 • Ignacy Gogolewski: Małżeństwo mu nie służy!

  Ignacy Gogolewski, czyli niezapomniany Antek Boryna z "Chłopów", świętował w tym roku 60-lecie pracy artystycznej. 83-letni aktor żartuje, że nie chce jeszcze schodzić ze sceny, ale nie zamierza na niej... umrzeć!

 • Winslet boi się śmierci w katastrofie

  Jak napisała gazeta "Daily Mail", para, która wychowuje razem ich syna Joe i córkę Mię z poprzedniego małżeństwa Winslet, obawia się katastrofy lotniczej od czasu wydarzeń z 11 września 2001 roku(...) ryzykować i podróżują oddzielnie, po to, aby ich dzieci w przypadku katastrofy nie straciły obojga rodziców. Rzeczniczka prasowa pary powiedziała: "Tam, gdzie jest to możliwe, Kate i Sam wolą latać...

 • Powstanie film i serial o okręcie ORP "Orzeł"

  W 2017 roku powstanie film fabularny i 13-odcinkowy serial o okręcie podwodnym ORP "Orzeł", który zaginął w nieznanych okolicznościach podczas II wojny światowej. Reżyserem obu produkcji będzie Jan Kidawa-Błoński ("Różyczka", "Skazany na bluesa"). Początek zdjęć zaplanowano na lato 2015 roku

 • Natalia Kukulska w żałobie. Trudno jest jej pozbierać się po śmierci babci

  Natalia Kukulska (40 l.) była bardzo związana ze swoją babcią, Haliną Szmeterling (†92 l.). To ona wychowywała ją, gdy w katastrofie lotniczej zginęła mama wokalistki, Anna Jantar (†30 l.). Niestety, także babcia niedawno zmarła. Jak artystka przeżywa żałobę?

 • OFF Festival: 12 gniewnych ludzi

  Z pustyni Afryki, sal koncertowych i piwnic wielkich metropolii i z miasteczka Twin Peaks - kolejni artyści dołączają do składu OFF Festival Katowice 2015.

Zdjęcia na temat: katastrof lotniczych
 • Kinga Rusin i Tomasz Lis
Wideo na temat: katastrof lotniczych
 • Jak aktorzy "Julii" widzą koniec serialu?

  Jak zakończenie serialu "Julia" wyobrażają sobie grający w nim aktorzy? Wśród "autorskich" propozycji usłyszeliśmy i takie, w których wszyscy giną w katastrofie lotniczej, a Julia... wiąże się z Moniką.

 • Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa

  Gimnazjaliści Felix, Net i Nika przeżywają podczas wakacji niezwykłą podróż w czasie. Felix jest młodym wynalazcą, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności paranormalne. Towarzyszy im Manfred, program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód młodzi bohaterowie napotykają wiele trudności i niebezpieczeństw, ale siła ich przyjaźni i nadzwyczajne umiejętności pomagają im wyjść cało z największych opresji.

 • Amazonia. Przygody małpki Sai

  Urodzona w niewoli mała kapucynka po katastrofie lotniczej nad amazońską dżunglą zostaje całkowicie sama. Zdezorientowana i bezradna uczy się przetrwać oraz dostosować do nowego otoczenia.

Dyskusje na temat: katastrof lotniczych