• Informacje na temat:

  kathryn bigelow reżyser

Artykuły na temat: kathryn bigelow reżyser
 • Nowy serial HBO od Kathryn Bigelow

  Kathryn Bigelow wraca do HBO. Reżyser filmu "The Hurt Locker. W pułapce wojny" zrealizuje najnowszą serię stacji.

 • Oscary: Historia i ciekawostki

  Najmłodszą laureatką Oscara była sześciolatka, w 1944 roku o statuetkę walczył film o Marii Skłodowskiej-Curie, a w 2010 roku po raz pierwszy nagrodę za reżyserię przyznano kobiecie - to niektóre z ciekawostek związanych z Oscarami.

 • Lady Gaga wśród "najbardziej wpływowych"

  ...wpływowych spotkało się także byłe małżeństwo reżyserskie - Kathryn Bigelow (pierwsza kobieta, która zdobyła Oscara dla najlepszego reżysera) i James Cameron, którego w tym roku pokonała. Jedną z najmłodszych...

 • Bigelow nie chciała Spidermana

  Laureatka Oscara, Kathryn Bigelow, odrzuciła propozycję reżyserii czwartej części "Spider-Mana". Jej kolejnym filmem będzie "Triple Frontier".

 • Jessica Chastain: To obłęd

  Jessica Chastain przyznała, że swoją nominację do Oscara odczuła niczym "strzałę przeszywającą serce", ponieważ Kathryn Bigelow, reżyserka "Wroga numer jeden" - filmu, za rolę w którym Chastain została doceniona, w tym roku nominacji nie otrzymała.

 • Oscary nie dla reżyserek

  W tym roku podczas rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej już po raz 84. zostanie przyznany Oscar dla najlepszego reżysera. Do tej pory w tej kategorii nominowane były cztery kobiety, ale sukces odniosła tylko jedna z nich - Kathryn Bigelow.

 • Kathryn Bigelow w telewizji

  Kathryn Bigelow, reżyserka filmów "Błękitna stal", "Dziwne dni" i "K-19" , najprawdopodobniej spróbuje swoich sił na małym ekranie. Sieć Fox Television chce powierzyć jej zrealizowanie pilota serialu o policjantce, która incognito trafia do liceum w pewnym miasteczku. Projekt nie ma na razie tytułu.

 • Kathryn Bigelow: Kobieta z męską siłą

  Kathryn Bigelow, pierwsza w historii kobieta, która otrzymała Oscara za reżyserię, 27 listopada kończy 60 lat. Reżyserka znana z mocnych i "męskich" filmów pokazała całemu światu, że płeć piękna również świetnie czuje się za kamerą.

 • Kathryn Bigelow broni swojego filmu

  Kathryn Bigelow napisała list otwarty w obronie swojej produkcji "Wróg numer jeden", gdyż kontrowersje, jakie wywołały sceny tortur ukazane w filmie, mogą jej zaszkodzić w wyścigu po Oscara.

 • Historyczny sukces Bigelow

  Kathryn Bigelow, reżyserka "The Hurt Locker", została pierwszą kobietą w historii wyróżnioną nagrodą Stowarzyszenia Reżyserów Amerykańskich (Directors Guild of America) - informuje "Guardian".

Wideo na temat: kathryn bigelow reżyser
 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

 • Wróg numer jeden

  Był najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie. Polowały na niego setki agentów wielu tajnych służb. Wydawało się, że jest nieuchwytny. Osama bin Laden. Jednak dzięki uporowi i zdecydowaniu młodej agentki CIA niemożliwe stało się faktem. Grupa najlepiej wyszkolonych amerykańskich marines wytropiła kryjówkę najgroźniejszego terrorysty wszech czasów. I w końcu padł rozkaz: zlikwidować...

 • Wizyta

  Film opowiada historię przeciętnej amerykańskiej rodziny, w której dzieje się coś złego. Coś naprawdę złego... Brat i siostra po tygodniu spędzonym u dziadków zaczynają zachowywać się dziwnie. Wkrótce matka odkrywa, że jej rodzice mają pewien mroczny sekret.